Jak pomóc dziecku z objawami zespołu Aspergera?

Zespół Aspergera to przypadłość, którą można leczyć, lecz najpierw wymagana jest specjalistyczna diagnoza. W niniejszym poradniku przeczytasz, jak wybrać skuteczne rozwiązanie, które pomoże Twojemu dziecku. Poznaj kilka pomocnych wskazówek i zadbaj o jak najlepszy rozwój swojej pociechy.

Czym jest zespół Aspergera?

Zespół Aspergera to częściowe zaburzenia mózgu, które mieści się w spektrum autyzmu. Choroba powoduje trudności w rozwoju umiejętności społecznych czy problemy z elastycznością myślenia, pomimo braku diagnozy w kierunku upośledzenia umysłowego. Ponadto chorzy przejawiają wąskie ograniczone zainteresowania. A to wszystko utrudnia funkcjonowanie na co dzień. W przeciwieństwie do cięższych problemów autystycznych, z zespołu Aspergera nie wynikają znaczne opóźnienia rozwoju mowy czy inne ciężkie zaburzenia, które mogłyby bardzo utrudniać komunikację lub właściwy rozwój poznawczy. Objawy mogą być podobne do autyzmu dziecięcego, jednak nie są aż tak nasilone. Na pierwszy rzut oka trudno bez wiedzy medycznej określić chorobę. Dlatego zespół Aspergera powinni diagnozować prawdziwi eksperci. Wysoką renomą cieszy się Sieć Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic.pl. To doskonała propozycja dla rodziców, którym zależy na odpowiedniej diagnozie oraz skutecznej pomocy. 

Objawy zespołu Aspergera – kiedy zgłosić się do specjalistów?

Jednym z podstawowych objawów zespoły Aspergera jest upośledzenie interakcji społecznych. To chociażby brak chęci współpracy czy zabawy w grupie oraz kłopoty z porozumiewaniem się. Ponadto często zauważyć można brak empatii oraz problemy z zawieraniem długotrwałych relacji. W dodatku komunikacja niewerbalna często jest ograniczona (to np. ograniczona mimika czy brak kontaktu wzrokowego). Do tego mogą dojść zaburzenia mowy oraz często powtarzalne zachowania. Niekiedy u chorych występuje niezdarność czy ograniczona sprawność ruchowa. Eksperci zgodnie podkreślają, że szybka diagnoza może znacznie pomóc dziecku i ułatwić właściwy rozwój. Wystarczy odpowiednia opieka i wsparcie doświadczonych specjalistów.

Jak przebiega procedura diagnostyczna?

Sieć Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic.pl oferuje fachową i dokładną diagnostykę zaburzeń. Pierwszy wywiad prowadzony jest bez dziecka, kiedy to rodzice udzielają wszystkich niezbędnych informacji. Następnie wykonywana jest obserwacja psychologa diagnosty, diagnoza psychologiczna oraz obserwacja psychiatry dziecięcego. Po wykonaniu wszystkich procedur przekazywana jest diagnoza rodzicom, którzy otrzymują plan leczenia oraz odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób postawiło na doświadczenie specjalistów. Zdecydowanie zachęcamy do wyboru sprawdzonych usług, które spotkały się z uznaniem w całym kraju. Wybierz profesjonalizm i zapewnij dziecku jak najlepszy rozwój.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News