TIDAL RISING rośnie w siłę!

TIDAL RISING rośnie w siłę!
Barnim

TIDAL przedstawia kolejnych artystów, którzy dołączają do programu RISING oraz udostępnia cykl krótkich dokumentów z udziałem Dominiki Płonki, Kajetana Wolasa, Asstera i duetu Afekty.

O programie TIDAL RISING

TIDAL RISING to inicjatywa wspierająca artystów na początku ich drogi w przemyśle muzycznym. Wznosząc się ponad standardowe formy wsparcia, program stawia sobie za cel nie tylko promowanie talentów, ale również wzmacnianie ich ekonomicznej pozycji, umożliwiając im rozwój oraz budowanie trwałych karier.

Jesienią 2023 roku TIDAL ogłosił pierwszych artystów w polskim programie RISING: Dominikę Płonkę, Kajetana Wolasa, Asstera i duet Afekty. Dziś dołączają do nich  Barnim, Blu, Klawo, MOP, Nicole Trębacz, Profeat i Zuta.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Nowi artyści TIDAL RISING

Barnim ma na swoim koncie współpracę z Tymkiem czy braćmi Kacperczyk oraz występy na festiwalach takich jak Open’er, czy SBM Festival. Obecnie pracuje nad pierwszym solowym albumem, a jego utwory cechują się nostalgicznym klimatem.

Blu, artystka programu Tidal Rising
Blu

Kolejny diament – Blu, to artystka znana z utworów „Rewolucja Romantyczna” i „Bukiet Białych Róż” Bedoesa 2115 i Lanka. W 2022 wydała swoją pierwszą płytę „222”. Aktualnie jest w trakcie tworzenia drugiego albumu, na którym nie zabraknie popowego brzmienia i niebanalnych tekstów.

Klawo, czyli siedmioro młodych poszukiwaczy przygód, których połączyła miłość do muzyki. Brawurowa mieszanka oldschoolu ze współczesnym jazzem, indie oraz elektroniką. Pochodzący z Gdańska septet zagrał do tej pory ponad 50 koncertów w 7 krajach i uznawany jest za jeden z najbardziej obiecujących młodych składów współczesnej polskiej alternatywy.

MOP, artysta programu TIDAL RISING
MOP, fot. Wiktoria Fabjańczuk

MOP to wszechstronny artysta, który w swoim brzmieniu łączy alternatywę i elektronikę. W 2022 zadebiutował na festiwalu Great September i supportował kilka koncertów na trasie Ralpha Kamińskiego. W 2023 zagrał na Off Festivalu, a koncertowi towarzyszyło wydanie debiutanckiej płyty “Dziecko Słońca”.

Nicole Trębacz, artystka programu TIDAL RISING
Nicole Trębacz

Nicole Trębacz – rapuje i śpiewa, a jej muzykę trafnie określa się jako chill. Artystka zaistniała na polskim rynku muzycznym dzięki pojawieniu się w utworze  „Pomocy!” z Small Town Kids, który był jesiennym viralem (zdobywając ponad 6 milionów odtworzeń).

Profeat, artysta programu TIDAL RISING
Profeat

Profeat – reprezentant wrocławskiej sceny rapowej, na koncie ma numery m.in z Belmondawg czy Frostim. Lubi zaskakiwać i sprawdzać się w różnych stylistykach. W jego kawałkach niekiedy można usłyszeć francuskie zwroty gdyż na co dzień mieszka w Paryżu. Sam reżyseruje swoje klipy, jest twórcą grafik.

Zuta fot. Krystian Daszkowski
Zuta fot. Krystian Daszkowski

Ostatni artyści w tym ogłoszeniu TIDAL RISING to Zuta, czyli wbrew pozorom duet – Zuty Lipowicz i Maksa Mikulskiego. Ich muzyka to połączenie tanecznych beatów i energetyzujących gitar, które można usłyszeć na świeżo wydanej EPce „Wszystko ja. Wszystko my.”. 

Zobacz też: TIDAL wprowadza Live!

TIDAL wprowadza Live!

Cykl dokumentów o pierwszych artystach TIDAL RISING

TIDAL RISING to również wsparcie marketingowe twórców, dlatego o pierwszych artystach, biorących udział w polskiej odsłonie programu, powstał cykl krótkich dokumentów umożliwiających bliższe poznanie ich prywatnych historii i inspiracji.

Kogo zobaczymy w dokumentach?

Dominika Płonka to jedno z najbardziej obiecujących nazwisk na polskiej scenie alternatywnej. W krótkometrażowym filmie przedstawiającym historię jej twórczości, zabiera odbiorców w podróż do rodzinnego domu w Skawinie i studia w Krakowie. Wprowadza w swój kreatywny proces tworzenia, dzieląc się inspiracjami oraz prezentując miejsca, które mają dla niej szczególne znaczenie.

Artysta, którego akustyczne covery viralowych hitów zyskały ogromną popularność na platformie TikTok , czyli Kajetan Wolas,  w swoim dokumentalnym obrazie porusza trudny temat depresji, z którą musiał się zmierzyć, opowiadając jednocześnie o roli muzyki w jego procesie terapeutycznym.

Szybko rosnąca gwiazda polskiej sceny rapowej – Asster,  to młody artysta z Łodzi, który w swojej historii dzieli się swoimi początkami, poszukiwaniem własnej drogi oraz momentem, w którym zrozumiał, że muzyka to jego powołanie. Pokazuje miejsca, gdzie zaczynał, przedstawiając Łódź jako nieodłączną część swojej twórczości.

Basia Siciarek i Helena Pyłka, czyli duet występujący pod nazwą Afekty. Razem tworzą delikatne utwory, czerpiące  z takich gatunków jak folk, acoustic pop, czy indie. Zapraszają nas do swojego muzycznego świata w Szkole Muzycznej, miejscu narodzin ich wspólnej pasji. Przedstawiają swój proces twórczy, inspiracje oraz miejsca, gdzie rodziły się ich utwory.

Dokumenty są już dostępne na kanale TIDAL na platformie YouTube. Dowiedz się więcej o obecnych artystach TIDAL RISING oraz absolwentach programu tutaj.

O TIDAL

TIDAL został założony przez artystów dla artystów jako innowacyjna platforma streamingowa, która przywraca wartość przemysłowi muzycznemu. Zapewniamy artystom produkty, zasoby, usługi i treści niezbędne do przejęcia kontroli nad ich karierą i głębszego kontaktu z fanami. Dostępny w ponad 60 krajach, TIDAL pomaga artystom przełamywać bariery ekonomiczne, aby mogli tworzyć nową jakość w kulturze. TIDAL jest częścią Block, Inc. (NYSE: SQ), globalnej firmy technologicznej skupiającej się na usługach finansowych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.tidal.com.

Zobacz też: Powieść Johna Greena „Żółwie aż do końca” w drodze na ekran

Powieść Johna Greena „Żółwie aż do końca” w drodze na ekran

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News