Linda, Grabowski i Seweryn o filmie „Irlandczyk” Martina Scorsese, kinematografii i o sobie samych

Z okazji premiery najnowszego filmu Martina Scorsese, trzech dobrze znanych i lubianych Panów spotkało się po latach, by szczerze porozmawiać o tym, co w kinematografii i nie tylko piszczy.

IRLANDCZYK to epicka saga przedstawiająca świat przestępczości zorganizowanej w powojennej Ameryce z perspektywy Franka Sheerana — weterana II wojny światowej, kanciarza i zabójcy na zlecenie, który miał okazję współpracować z najsłynniejszymi kryminalistami stulecia.

Akcja filmu toczy się na przestrzeni kilku dekad i ukazuje kulisy jednej z największych nierozwiązanych zagadek w historii USA, jaką było zniknięcie owianego legendą przewodniczącego związków zawodowych Jimmy’ego Hoffy. Obraz zabiera widza w intrygującą podróż po tajnych szlakach przestępczości zorganizowanej, pokazując jej mechanizmy działania, konflikty i powiązania ze światem polityki.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Bogusław Linda, Andrzej Grabowski i Andrzej Seweryn spotykają się po latach w rozmowie o Irlandczyku Martina Scorsese, o filmach i o sobie samych. Cały wywiad możecie obejrzeć powyżej.

Irlandczyk jest już dostępny w wybranych kinach i na Netflix.

2,2/5 - (6 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News