Płatny Facebook już w Polsce… za 59,99 zł miesięcznie

płatny facebook

W ostatnim czasie coraz więcej mówiło się o tym, że za korzystanie z serwisów społecznościowych trzeba będzie płacić. Elon Musk wprowadza płatnego X’a w kilku krajach, natomiast w Polsce będziemy mogli wykupić subskrypcję Facebooka i Instagrama.

Usługa kosztuje całkiem sporo, ale płatny Facebook nie jest obowiązkiem.

Płatny Facebook i Instagram – ile kosztują?

Wielu Polaków otrzymało dziś rano powiadomienie na temat tego, że istnieje opcja wykupienia subskrypcji za korzystanie z mediów społecznościowych firmy Meta. Oferta nie wygląda zachęcająco, bo za absolutny brak reklam zapłacimy… 59,99 zł miesięcznie, a więc więcej niż za większość serwisów streamingowych.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Możemy korzystać z tych serwisów za darmo, ale już ze wszystkimi reklamami i opcją śledzenia naszych ruchów w sieci. Całe zamieszanie wynika z decyzji Europejskiej Rady Ochrony Danych, która zakazała wyświetlania spersonalizowanych reklam na terenie Unii. Wszystko jednak wskazuje na to, że Meta obchodzi zakaz poprzez konieczność wyrażenia przez użytkowników zgody na takowe.

płatny facebook

Dlaczego Facebook jest płatny?

Sytuację bardziej szczegółowo wyjaśnia Meta w komunikacie prasowym:

Aby zachować zgodność ze zmieniającymi się przepisami europejskimi, wprowadzamy nową opcję subskrypcji w krajach Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. W listopadzie zaoferujemy osobom korzystającym z Facebooka lub Instagrama i mieszkającym w tych regionach możliwość dalszego bezpłatnego korzystania z tych spersonalizowanych usług z reklamami lub wykupienia subskrypcji, aby nie widzieć reklam. Dopóki użytkownicy są subskrybowani, ich dane nie będą wykorzystywane w reklamach.

Póki co nie wiadomo, jak duży odsetek użytkowników zdecydował się na płatnego Facebooka i Instagrama.

Zobacz także: Maja Staśko zrobi film o #PandoraGate

Maja Staśko zrobi film o #PandoraGate

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News