Levi’s® x Vitra – wystawa Icons Re/Outfitted

Levi's® x Vitra - wystawa Icons ReOutfitted | Detail The Detail _ Plywood Chair ReOutfitted ©The Visionary Lab
Detail The Detail _ Plywood Chair ReOutfitted ©The Visionary Lab

Milan Design Week 2024 zbliża się wielkimi krokami, a marka Levi’s® po raz kolejny łączy siły z holenderską agencją kreatywną The Visionary Lab.W historycznym Palazzo dei Giureconsulti, The Visionary Lab stworzyła we współpracy z włoskim projektantem mody Marco Rambaldi hipnotyzującą, dzianinową instalację wokół Panton Chair. Projekt Icons Re/Outfitted po raz kolejny tchnie nowe życie w używane krzesła Vitra, wykorzystując do tego denim Levi’s®. Zaledwie kilka kroków od katedry Duomo, w siedzibie holenderskiego pawilonu Masterly uczestnicy Milan Design Weeku będą mieli okazję do refleksji dotyczącej kwestii odpadów i innowacyjnego designu.

‘Icons Re/Outfitted’ 16 – 21 kwietnia 2024,

Masterly – Dutch Pavilion, Palazzo Giureconsulti – Piazza dei Mercanti 2, Milano

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


 

Kiedy spotykają się ikony

Icons Re/Outfitted to kreatywny projekt zainicjowany przez The Visionary Lab w Amsterdamie. To właśnie tam ikony mody i designu spotykają się i zostają poddane procesowi upcyclingu. Krzesła Vitra z drugiego obiegu i używany denim Levi’s®, razem otrzymują nowe życie i przechodzą w inny wymiar. Wśród najważniejszych elementów projektu znajdują się takie dzieła jak Panton Chair, Eames Lounge Chair, Eames Shell Chair i George Nelson’s Coconut Chair. Wszystkie zostały odnowione dzięki współpracy The Visionary Lab z cenionym (modowym) projektantem Marco Rambaldim oraz Normanem Monsanto, Kelly Konings, Jules Vissers i Timem Dekkersem.

Icons ReOutfitted x Rambaldi
Icons ReOutfitted x Rambaldi

W sercu Mediolanu

Upcyclingowe ikony designu znajdują się w Masterly, holenderskim pawilonie, którego myślą przewodnią jest w tym roku The Good of Tradition, the Beauty of Innovation. Wystawa obiecuje urzekać rzemiosłem tworzonym w zgodzie z zasadą zrównoważonego rozwoju, z którego holenderscy designerzy mogą być zdecydowanie dumni. 

Detail The Belleville Chair ReOutfitted ©The Visionary Lab

ICONS RE/OUTFITTED

Rok 2023 to początek serii wyjątkowych dzieł, które nie tylko przyciągają wzrok, ale także wywołują znaczące rozmowy na temat pojęcia “odpadów” tekstylnych i zrównoważonego rozwoju. W ramach tej transformacyjnej inicjatywy The Visionary Lab ożywia wcześniej używane arcydzieła designu od cenionych producentów Vitra i Levi’s®,. Te ponadczasowe meble odradzają się w odważnych nowych stylizacjach wykonanych z używanego dżinsu Levi’s®, wiodącego autorytetu w świecie denimu. Dzięki współpracy z wyselekcjonowanymi artystami i projektantami o międzynarodowej renomie, kolekcja prezentuje różnorodne wizje, techniki tekstylne, innowacje i rzemiosło.

Coconut Chair ReOutfitted by Tim Dekkers © The Visionary Lab
Coconut Chair ReOutfitted by Tim Dekkers © The Visionary Lab

THE VISIONARY LAB

Visionary Lab to wielokrotnie nagradzane studio z siedzibą w Amsterdamie, którego doświadczenie polega na tworzeniu rozwiązań dla odpadów tekstylnych, tchnięciu nowego życia w wyrzucone materiały poprzez innowacyjne projektowanie i opowiadanie historii. Motto studia brzmi Zamieniamy wczorajsze odpady w jutrzejsze skarby.

Detail Eames Lounge Chair ReOutfitted ©The Visionary Lab
Detail Eames Lounge Chair ReOutfitted ©The Visionary Lab

VITRA

Filozofia marki Vitra zakłada, że otoczenie kształtuje nasze myśli i uczucia, niezależnie od tego, czy jesteśmy w domu, w pracy czy w podróży. Właśnie dlatego marka wykorzystuje siłę designu do ulepszania naszego codziennego otoczenia. Jako firma rodzinna w trzecim pokoleniu, Vitra realizuje misję środowiskową, kulturalną i handlową.

Detail Panton ReOutfitted ©The Visionary Lab
Detail Panton ReOutfitted ©The Visionary Lab

LEVI’S®

Marka Levi’s® uosabia klasyczny amerykański styl i niewymuszony luz. Od czasu ich wynalezienia przez Levi Strauss & Co. w 1873 roku, dżinsy Levi’s® stały się jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów odzieży na świecie. Dziś portfolio marki Levi’s® nadal ewoluuje dzięki pionierskiemu duchowi, który nie ma sobie równych w branży odzieżowej. Oferta wiodących dżinsów i akcesoriów jest dostępna w ponad 110 krajach, pozwalając ludziom na całym świecie wyrazić swój osobisty styl. Więcej informacji na temat marki Levi’s®, jej produktów i sklepów można znaleźć na stronie levi.com.

Zobacz też: Biorą psy ze schroniska na organy. Sprawa wraca do sądu.

Biorą psy ze schroniska na organy. Sprawa wraca do sądu.

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News