Kate Moss. 8 ulubionych numerów, które tworzą soundtrack jej życia

Kate Moss, Bobby Gillespie / Getty Images

Myślicie, że jej związek z muzyką to tylko szalona relacja z Pete Doherty i małżeństwo z Jamie Hince? Zatem jesteście w błędzie. Kate Moss ma swoją własną historię w tym miejscu. Dziś zdradzimy jej osiem ukochanych pieśni (bez których podobno nie potrafi żyć). Zaczynamy!

Kate Moss Glastonbur Kate Moss. 8 ulubionych numerów, które tworzą soundtrack jej życia Kate Moss Pete Doherty Damon Albarn Kate Moss. 8 ulubionych numerów, które tworzą soundtrack jej życiakate moss jamie hince missing cananda 1245669305 crop 400x400 1 Kate Moss. 8 ulubionych numerów, które tworzą soundtrack jej życia

Taniec na grobie Morrisona

Czego można się spodziewać po kolekcjach płyt i playlistach w telefonie Kate? Zdecydowanie głębokie umiłowanie 60, 70s. Stonesi, Bowie, Young czy The Velvet Underground. Zadziwiający jest brak The Doors (dla przypomnienia – czy ktoś jeszcze pamięta Moss tańczącą w 2008 na grobie Morrisona, na paryskim Pere Lachaise, i śpiewającą Alabama Song. Jim byłby zachwycony. Jestem tego pewna. Jednak to tylko takie małe rockendrollowe historię jej życia. Szczęśliwi Ci, którym dane jest żyć w jej czasach. Jednak ideologicznie, bądźmy szczerzy, bliżej Kate do tańczenia na Woodstocku w ’69. Nadrabia za to na Glastonbury. I muzykę kocha, chyba równie mocno co wybieg.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Kate Moss music Kate Moss. 8 ulubionych numerów, które tworzą soundtrack jej życia
Kate Moss, Getty Images

Dżem śliwkowy, Mick Jagger i Massive Attack

Moss co jakiś czas, lubi zaskoczyć jakąś ciekawostką. W sieci można już znaleźć specjalnie stworzoną listę najdziwniejszych faktów o jej osobie. I tak oto wiemy, że: uwielbia robić dżem śliwkowy, nienawidzi łączenia srebra ze złotem. Pali papierosy co kwadrans i jest zdecydowanie w teamie Władca Pierścieni niż Harry Potter. Jeżeli nie wie, co ma na siebie założyć ogląda zdjęcia Micka Jaggera.

 

 

Sama też nie sprzedaję ciuchów. Legenda głosi, że wynajęła specjalny magazyn, w którym gromadzi ubrania dla córki Lily. Internet kipi od takich rewelacji. Jednak nie od dziś wiadomo, że muzyka jest nieodłącznym elementem jej życia. I to już fakt, poparty całkiem konkretnymi argumentami. Kate jest bohaterką kultowych już teledysków. Kto nie pamiętam Massive Attack do piosenki Ritual Spirit, The White Stipes I just don’t know what to do with myself czy Primal Scream Some Velvet Morning. Teraz czas przedstawić, jaka muzyka tworzy życie samej Kate.

Ulubione piosenki Kate Moss

  1. Back to Life – Sunday Service and Jazzie B (Soul II Soul Mix)
  2. A Whiter Shade of Pale (Live) – King Curtis
  3. Harvest Moon – Neil Young
  4. Life on Mars – David Bowie
  5. Oh! Sweet Nuthin – The Velvet Underground
  6. Sympathy for the Devil – The Rolling Stones
  7. My Sweet Lord– George Harrison
  8. Madame George – Van Morrison

 

Na koniec muzyczna ciekawostka ze ślubu Moss & Hince’a. Rozwiązaniem jest link poniżej.

Gimme Shelter

Właśnie w rytmie tych dźwięków, Moss opuściła kościół jako małżonka Jamiego Hince’a. Piękne, rock’n’rollowe, seksowne brzmienie The Rolling Stones. Chyba też wybrałabym ten numer. Małżeństwo skończyło się wyjątkowo szybko. Jednak pozostały wspomnienia. I pieśni, które tworzą JEJ/nasz soundtrack życia. Jeżeli dziś rano, nie masz pomysłu na playlistę, bez obaw. Ta od Kate, jest gotowa by zrobić Ci dzień.

Tekst: Marta Duszyńska

Zobacz też: Powstał album z niewidzianymi dotąd zdjęciami młodej Kate Moss 

Powstał album z niewidzianymi dotąd zdjęciami młodej Kate Moss

 

 

 

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News