Lena Góra w obsadzie nowego serialu Max Original „Przesmyk”

Lena Góra w obsadzie nowego serialu Max Original „Przesmyk”

Zbliża się eden z pierwszych polskich seriali oryginalnych dla platformy streamingowej Max. Zdjęcia właśnie trwają! Tytuł produkcji to „Przesmyk”. W roli głównej wystąpi Lena Góra, a za reżyserię odpowiada Jan P. Matuszyński. 

„Przesmyk” – o fabule serialu

„Przesmyk” będzie opowiadać historię Ewy Oginiec, która po osobistej tragedii chce wycofać się z wywiadu i zacząć normalne życie. Wszystko komplikuje się, kiedy jej partner Skiner, który także jest agentem, zostaje zdemaskowany przez wywiad rosyjski i znika bez śladu.

„Przesmyk” jest thrillerem sensacyjnym, który pokazuje widzom współczesne środowisko szpiegowskie w trakcie rodzącego się konfliktu i wielu napięć międzynarodowych. „Przesmyk” jest również historią jednostki uwikłanej w specyfikę pracy w służbach specjalnych, z której tak naprawdę nigdy nie można zrezygnować. Nadchodzący serial pokaże mechanizm międzynarodowej prowokacji, a także walkę wywiadów w rzeczywistości wojny hybrydowej. Akcja serialu rozgrywać się będzie wiosną 2021 roku.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Lena Góra w obsadzie serialu „Przesmyk”

W głównej roli wystąpi Lena Góra – aktorka, scenarzystka oraz twórczyni filmów. Polskiej widowni znana z serialu „Król” (Canal+) Jana P. Matuszyńskiego oraz filmu „Noc w przedszkolu” (Netflix). Lena jest także współautorką scenariusza oraz odtwórczynią roli głównej w filmie „Roving Woman”.

Lena Góra została nominowana do Orłów 2024 za film „Imago” i za którego scenariusz została nagrodzona podczas festiwalu w Cannes w 2019 roku. Podczas festiwalu Karlovy Vary „Imago” otrzymało nagrodę Międzynarodowych Krytyków FIPRESCI za najlepszy film, a krytycy określili postać wykreowaną przez Lenę jako „jedną z najważniejszych postaci kina Arthousowego od lat” (Cineuropa). Lena Góra jest również laureatką Złotego Anioła Bella Women dla najlepszej Europejskiej aktorki 2023 oraz nagrody za najlepszą aktorkę podczas FPFF Gdynia 2023.

Twórcy serialu „Przesmyk”

Producent: Tomasz Blachnicki

Reżyseria: Jan P. Matuszyński

Autor zdjęć : Kacper Fertacz

Scenografia: Maciej Fajst

Kostiumy: Katarzyna Baran

Charakteryzacja: Pola Guźlińska

Kierownik produkcji: Tomasz Parnowski

Zobacz też: „Diuna: Część druga” – daty premiery VOD i DVD

„Diuna: Część druga” – daty premiery VOD i DVD

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News