O czym AURORA zaśpiewa na nowym albumie?

O czym AURORA zaśpiewa na nowy albumie
https://media.universalmusic.pl/304831-aurora-z-singlem-some-type-of-skin

AURORA, najpopularniejsza obecnie norweska artystka, zapowiada nowy album! O czym opowie na „What Happened To The Heart?” i jakimi refleksjami podzieli się ze swoim gronem słuchaczy? Wszystkie szczegóły na temat nowego wydawnictwa AURORY poniżej!

AURORA odpowie na pytanie „What Happened To The Heart?”

W czasie intensywnej ery „The Gods We Can Touch”, która obfitowała w mnóstwo singli, długie trasy koncertowe, wydania specjalne albumu w wersji kompaktowej i winylowej oraz książki AURORA list zatytułowany „We Are The Earth”, w którym rdzenni aktywiści wzywają do „uleczenia Ziemi”. List ten odmienił życie AURORY, a fragment opisujący Ziemię jako „serce, które w nas pulsuje” zainspirował ją do pisania tekstów i nagrywania muzyki.

Efektem jest nowy album artystki, w którego tytule pada pytanie – „What Happened To The Heart?”. Nowe wydawnictwo Norweżki będzie przejmującą podróżą w celu odnalezienia odpowiedzi na to, co stało się z tytułowym sercem, odbudowania w sobie wrażliwości i duchowego połączenia z naturą oraz wypracowanie w sobie odwagi, aby uleczyć Ziemię, nas samych, a także bijące w planecie i naszych ciałach serca.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


„What Happened To The Heart” to najważniejsze, najpiękniejsze i najsmutniejsze pytanie, nad którym się zastanawiałam w całym moim życiu. Kiedy po raz pierwszy zaczęłam pisać ten rozdział, przyglądałam się historii serca i temu, czego serce było symbolem. Jeszcze zanim wiedzieliśmy o anatomii człowieka tak naukowo, jak obecnie, rozmawialiśmy o sercu i rdzeniu. Ale co się stało z sercem? To najważniejsze, piękne i smutne pytanie, jakie kiedykolwiek w życiu sobie zadawałam.

Źródło cytatu: NME

AURORA opisuje nadchodzący album jako swój najbardziej osobisty i oczyszczający, a pytanie „What Happened To The Heart?” określa jako bardzo adekwatne rozważanie w dzisiejszych czasach.

Chociaż jego dokładna funkcja i anatomia nie były jasno poznane, wierzono, że serce jest ośrodkiem duszy. Intuicji. Emocji i intencji. Dopóki nie zdecydowaliśmy, że są to cechy umysłu. Emocja pokonana przez logikę. Świat jest tak zepsuty przez pieniądze, władzę i egoizm, że nie możesz powstrzymać się od zadania sobie pytania – co stało się z sercem?

Źródło cytatu: The Line of Best Fit

„What Happened To The Heart?” – data premiery i tracklista

Data premiery albumu „What Happened To The Heart” to 7 czerwca 2024. Nadchodzące wydawnictwo AURORY pojawi się o północy na wszystkich muzycznych serwisach streamingowych. Album dostępny będzie także do kupienia na płytach kompaktowych i winylowych. Pre-order ekskluzywnego winyla oraz ekskluzywnego fan packa z płytą kompaktową dostępny na muzyka.sklep.pl.

what happened to the heart
https://twitter.com/PopVinylRelease/status/1774828432079143166

Na „What Happened To The Heart” usłyszmy szesnaście utworów. Na tę chwilę znamy trzy z nich: „Your Blood”, „Conflict of the Mind” oraz „Some Type of Skin”. Album promuje także „A Soul With No King” – REMIX (feat. NATURE).

Piosenki, które znalazły się na What Happened to the Heart?” zostały nagrane m. in. w Norwegii I w Niemczech oraz w Londynie i w Los Angeles. Za produkcję odpowiadają: AURORA, Magnus Skylstad, Ane Brun, Matias Tellez, Tom Rowlands z The Chemical Brothers, Chris Greatti i Dave Hamelin. Producentką albumu jest także Ziemia:

Mój kolejny album – to album o wzajemnych powiązaniach i sztuce współistnienia. Nie ma większego nauczyciela niż Matka Ziemia. Nie ma lepszego domu ani żywiciela. Nie ma lepszego miejsca niż Ziemia. I dlatego Chcę nagrać cały album z Matką Ziemią jako współautorką, bo bez niej nie byłoby czegoś takiego jak muzyka.

Źródło cytatu: The Guardian

Lista utworów:

 1. Echo of My Shadow 4:05
 2. To Be Alright 4:06
 3. Your Blood 4:08
 4. Conflict of the Mind 4:15
 5. Some Type of Skin 3:11
 6. The Essence 3:10
 7. Earthly Delights 3:21
 8. The Dark Dresses Lightly 3:35
 9. A Soul with No King 4:24
 10. Dreams 4:24
 11. My Name 3:20
 12. Do You Feel 3:02
 13. Starvation 3:28
 14. The Blade 4:33
 15. My Body Is Not Mine 4:01
 16. Invisible Wounds 4:59

Single promujące nowy album AURORY

Kilka słów o piosenkach z „What Happened To The Heart”, których już można słuchać. Czy zachęcają do czekania na cały album?

„Your Blood” – hymn o odrodzeniu

„Your Blood” to pełna zmienności opowieść o znaczeniu krążącej w nas krwi i hymn poświęcony odrodzeniu. Jest jednocześnie delikatnym kawałkiem gitarowym i euforycznym utworem popowym.

 Świat zawsze krwawi. I nigdy nie wiadomo, co kryje się pod ludzką skórą. Myślę, że tylko wtedy, gdy wyciągniemy do siebie rękę, zrozumiemy, do jakiego współczucia i piękna jesteśmy zdolni jako istoty ludzkie. Nawet jeśli nie możemy zrozumieć, przez co przechodzą ludzie, nadal powinniśmy próbować. Jeśli tego nie zrobimy, to ile naprawdę jest warte życie? Czasami zmierzenie się z bólem, swoim własnym lub bólem świata, boli tak bardzo, że ma się wrażenie, że się umiera. Ale tak naprawdę wierzę, że wtedy się rodzimy. Twoja krew. Moja krew. Nasza krew.

Źródło cytatu: The Line of Best Fit

„Conflict of the Mind” – singiel, który podzielił fanów

„Conflict of the Mind” jest spokojną piosenką, w której muzyka jest właściwie niezmienna, a głos AURORY słychać przez autotune. Mimo opisu historii stojącej za tekstem, utwór okazał się bardzo nużący i pusty. Nie ma w nim tego, co fani cenią w twórczości AURORY – mocnego, emocjonalnego przekazu oraz muzyki, która sprawia, że chcemy jednocześnie tańczyć i płakać.

To piosenka o wszystkim, czego nigdy nie mówimy. Wszystko, co pozostawiliśmy niewypowiedziane. Wszystko, co wciąż czujemy, unosi się w powietrzu wokół nas. Wiem, że wielu z Was wie, jak to jest być w rodzinie, w której wszystko jest bolesne. Pozostaje ciche. I ukryte. Nie ma nic bardziej bolesnego niż widok płaczących osób, które kocham, ale jednocześnie wypełnia to moje serce. Bo to najwspanialsze uczucie na świecie. Otwierać się. I być przy kimś. Gdybyśmy tylko byli bardziej odważni. To prawdziwe, kiedy się otwieramy. Najczystszy dowód miłości kryje się w konflikcie naszych umysłów.

Źródło cytatu: Instagram

„Some Type Of Skin” – blaski i cienie bycia człowiekiem

„Some Type Of Skin” brzmi już bardziej jak AURORA, którą fani najbardziej lubią, ale wciąż nie jest to w pełni to. Kawałek ten jest bardzo powtarzalny – zarówno w muzyce jak i w tekście.

Zawsze mówiono mi, że powinnam zbudować jakiś rodzaj skóry. Zawsze pozwalałam sobie za bardzo stopić się ze światem, nie wiedząc, gdzie świat się kończy, a zaczynam ja. Ta piosenka wykrzykuje jego ogrom. I to jest pyszne. Bycie człowiekiem jest naprawdę pyszne, chociaż to więcej, niż ktokolwiek z nas jest w stanie znieść. Mój Boże, to dużo.

Źródło cytatu: The Line of Best Fit

„A Soul With No King” – REMIX (feat. NATURE)

18 kwietnia na Spotify pojawiła się playlista feat. NATURE, na której znalazła się specjalna wersja piosenki AURORY z nadchodzącego albumu.

To projekt zainicjowany przez Muzeum Organizacji Narodów Zjednoczonych, który nosi nazwę „Sounds Good” i ma na celu zarówno zainicjowanie globalnej dyskusji na temat wartości przyrody, jak i pobudzenie ludzi do podjęcia znaczących działań na rzecz ochrony naszej planety.

Inicjatywa powstała z okazji Dnia Ziemi (22 kwietnia 2024) i dzięki niej Matka Natura zostaje uznana za oficjalną artystkę posiadającą własny profil na głównych platformach streamingowych, gdzie miłośnicy muzyki mogą posłuchać eklektycznej mieszanki dźwięków ze świata przyrody, w tym fale oceanu, wiatr, ulewy i śpiew ptaków.

Celem Sounds Right jest zbiórka pieniędzy na globalne projekty ochrony środowiska. Fundusze zostaną zebrane przez założoną przez Briana Eno organizację charytatywną EarthPercent i skierowane do zagrożonych ekosystemów na całym świecie. Inicjatywa ta pojawia się także „w krytycznym momencie”, ponieważ w ciągu ostatnich 50 lat populacje dzikich zwierząt zmniejszyły się średnio o prawie 70 procent, a szacuje się, że co najmniej 1,2 miliona gatunków roślin i zwierząt jest zagrożonych wyginięciem.

Świat nas wzywa. I to już naprawdę długo. W głębi naszego rdzenia możemy czuć, że coś jest nie tak. Praca z moim przyjacielem FREDRIKIEM nad „A Soul with No King” coś we mnie naprawiła. Rozumiem, skąd bierze się moja złość. I co z tym zrobić. A zlecenie Brianowi Eno zrobienia remiksu nasze piosenki było marzeniem. On i ja jesteśmy ze sobą tak związani, że zrobienie czegoś razem wydawało nam się bardzo słuszne. Dla Ziemi. Z ziemi.

Źródło cytatu: NME

„What Happened To The Earth? – Part 1” – mała trasa po Europie

Razem z ogłoszeniem albumu oraz rozpoczęciem pre-orderu AURORA ogłosiła pierwszą część krótkiej trasy po Europie, podczas której fani będą rozważać odpowiedź na inne pytanie – co stało się Ziemi?

Trasa „What Happened To The Earth? – Part 1” składa się z jedenastu koncertów. Rozpocznie się 18 września 2024 roku w Milanie, a zakończy 4 października 2024 roku w Manchesterze. Podczas trasy AURORA dwa razy zagra dla polskiej publiczności – 23 września w Krakowie na Tauron Arenie, a 24 września w Warszawie na COS Torwar. Z pewnością będą to bardzo angażujące emocjonalnie koncerty. Bilety już w sprzedaży!

what happened to the earth part 1
https://twitter.com/AURORAmusic/status/1775097498706571370

Tekst: Matylda Motyl

Zobacz też: girl in red znowu to robi! Premiera „I’M DOING IT AGAIN, BABY!”

girl in red znowu to robi! Premiera „I’M DOING IT AGAIN, BABY!”

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News