Iga Świątek x Porsche Polska – premiera kampanii

Iga Świątek x Porsche Polska - premiera kampanii

Po ogłoszonej w czerwcu 2023 współpracy Porsche Polska i liderki światowego rankingu WTA, przyszedł czas na pierwszą kampanię marketingową marki z udziałem Igi Świątek. Pod hasłem „Bądź zmianą, pozostań sobą” polska tenisistka promuje nową, elektryczną odsłonę bestsellerowego dla Porsche modelu Macan.

Iga Świątek x Porsche Polska

Iga Świątek, która w zeszłym roku dołączyła do grona Przyjaciół Porsche, w przerwie między kolejnymi tenisowymi rozgrywkami znalazła się na korcie razem z nowym Porsche Macan. Wszystko to za sprawą najnowszej kampanii bestsellerowego SUV-a, który dziesięć lat po premierze debiutuje w nowej, w pełni elektrycznej odsłonie.

Pojawienie się Igi Świątek miało niebagatelne znaczenie dla układu sił w świecie kobiecego tenisa, podobnie jak Macan jest istotną zmianą w ofercie Porsche. Hasło „Bądź zmianą, pozostań sobą” połączyło więc świat tenisa, reprezentowany przez młodą i niezwykle utalentowaną zawodniczkę oraz świat motoryzacji, w którym Porsche jest wyznacznikiem jakości i postępu.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


O kampanii

Iga Świątek przy okazji nagrań do najnowszej kampanii powiedziała:

Zmiany bywają trudne, ale są dla mnie synonimem nowej energii, siły i radości, która im towarzyszy. Zwykle wychodzą na dobre, więc cieszę się, że za sprawą udziału w kampanii mam okazję być częścią zmian w marce Porsche, jaką jest wprowadzenie elektrycznie napędzanego Macana”.

Wojciech Grzegorski, dyrektor marki Porsche w Polsce, dodaje:

Bez zmian nie byłoby rozwoju, a historia sukcesu zarówno Igi, jak i Porsche pokazuje, że warto podejmować ryzyko i wyznaczać nowe standardy. Współpraca z Igą przy tej kampanii była dla nas czymś naturalnym”.

„Bądź zmianą, pozostań sobą”

Nie bez przyczyny częścią hasła najnowszej kampanii jest fragment „pozostań sobą”. Ogromne sukcesy, presja pozostawania na szczycie i dążenie do doskonałości potrafią negatywnie wpłynąć na motywacje działań i zmienić to, co najbardziej cenne – autentyczność i radość z triumfów. Iga Świątek jest jednak doskonałym przykładem mistrzyni, która mimo zawrotnej kariery sportowej pozostaje sobą i inspiruje innych do ciągłego podnoszenia życiowej i zawodowej poprzeczki. „Bądź zmianą, pozostań sobą” to również clue zmian zachodzących w Porsche. W pełni elektryczne Porsche Macan przenosi serię modelową Macan na zupełnie nowy poziom, zachowując przy tym charakter i ponadczasowy design marki.

Iga Świątek x Porsche Polska - premiera kampanii

Iga Świątek x Porsche Polska – spot reklamowy

Muzykę do kampanijnego video skomponował JIMEK, który – podobnie jak Iga – należy do grona Przyjaciół Porsche Polska.

Muzyką starałem się być Igą i tym autem. Sprzężenia, wyładowania, smecze, urok osobisty, bezszelestność, dorosłość. Nie przepraszanie za ewolucję”.

– podsumował Radzimir Dębski (JIMEK).

Spot reklamowy uzupełniają dwa zdjęcia Igi Świątek z Porsche Macan, oddające nowoczesny i dynamiczny charakter nowego SUV-a.

„W kwietniu ponownie zagram w Stuttgarcie, tym razem już oficjalnie współpracując z Porsche i będąc częścią kampanii najnowszej odsłony Porsche Macan. Presja będzie na pewno duża, ale lubię ten turniej, jego atmosferę, mam z nim same dobre wspomnienia. Mam nadzieję, że to akurat się nie zmieni!

– dodała z uśmiechem Iga Świątek, która już dwukrotnie triumfowała w Porsche Tennis Grand Prix.

Iga Świątek x Porsche Polska - premiera kampanii

Porsche Macan

Progresywny, a jednocześnie ponadczasowy design, charakterystyczne dla Porsche osiągi, zasięg umożliwiający pokonywanie dalekich tras i wysoka praktyczność w codziennym użytkowaniu sprawiają, że nowe warianty Macan 4 oraz Macan Turbo kompleksowo odpowiadają na wymagania tych klientów Porsche, którzy wybierają SUV-a. Od 2014 r. Porsche dostarczyło na całym świecie ponad 800 tysięcy egzemplarzy modelu Macan. Teraz jego historię sukcesu zaczyna kontynuować w pełni elektryczny następca, który będzie produkowany w fabryce Porsche w Lipsku w sposób neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Pierwsze egzemplarze nowego Porsche Macan zostaną dostarczone do klientów w drugiej połowie 2024 r.

Twórcy kampanii

Reżyser: Michał Misiński

Operator obrazu: Michał Englert

Fotograf: Paweł Fabjański

Agencja kreatywna: DDB Warszawa

Dom produkcyjny: Papaya Films

Zobacz też: Oscary 2024 – kompletna lista zwycięzców

Oscary 2024 – kompletna lista zwycięzców

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News