Cillian Murphy. Jazz, BBC 6 i tajemnice

mężczyzna zasłaniający swoją twarz dłońmi
Dazed & Confused Magazine, Photography David Slijper, styling Bryan McMahon

Jego miłość do muzyki i rocka również pomogła nadać niepowtarzalny charakter wyglądowi. Muzyka jest również bardzo ważna dla Cilliana – pierwotnie był muzykiem – więc liczne ikony muzyczne po drodze przyczyniły się do powstania opowieści” – mówi. Przyjrzeliśmy się wielu Davidom Bowie z lat 80. i 90. oraz zespołom takim jak Clash i Talking Heads, którzy w zupełnie nowy sposób podkręcili krawiectwo i sprawili, że wyglądało to bardzo punkowo – mówi stylistka Rose Forde, po ostatniej współpracy podczas kampanii Versace Icons.

Źródło tekstu: vogue.com

Enigmatyczny, tajemniczy i utalentowany. Zarazem dziwny i niedostępny. Niczym postać z  innego świata. W ostatnim czasie, media rozpływają się i starają wyszukać i dowiedzieć czegoś, czego nikomu jeszcze nie powiedział. Poznać jego tajemnice. W dzisiejszym świecie, kiedy wszystkie informacje mamy podane na medialnym talerzu. Wraz z całymi, najbardziej prywatnymi fragmentami życia różnych osobowości, mamy też Cilliana (ufff!). Może dlatego, każdą nową informację, od tego tajemniczego gościa, traktujemy jak odkrycie. Czas zatem przypomnieć kilka ciekawych informacji z życia, tegorocznego zdobywcy Oscara. Takich, które zostaną w głowie na dłużej, niż informacja o ulubionym śniadaniu czy rodzaju mleka do kawy (choć to zapewne ważne!).

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Cillian x Versace x Icons

  1. Niedawno, świat obiegła informacja, że pan Murphy został nową twarzą linii Versace. Drugą gwiazdą, która została (po raz kolejny twarzą marki) jest aktorka Anne Hathaway. Film promujący jest mocnym nawiązaniem, do odważnych i bardzo seksownych kampanii Versace Men z lat dziewiędziesiątych.

Murphy ma na sobie elementy z linii Icons firmy Versace, skupiającej się na najważniejszych rzeczach: prosty biały podkoszulek ułożony pod dopasowaną czarną marynarką i dopasowane spodnie z wysokim stanem , przepasane złotą klamrą w kształcie Meduzy; trencz w kolorze khaki z tylnym panelem wykonanym z jednego z efektownych jedwabnych szali marki z nadrukiem Barocco.

Źródło cytatu: www.gq-magazine.co.uk

2. Zanim odkrył swoją pasję do aktorstwa, Murphy studiował prawo na University College Cork. Jednak miłość do sceny skłoniła go do zmiany ścieżki kariery.

3. W wywiadzie u Nilsa Frahma powiedział: “Myślę, że konieczne jest ciągłe posuwanie się do przodu. Zawsze mówiłem, że nostalgia to śmierć, naprawdę dla każdego, kto jest kreatywny”.

Źródło cytatu: www.undertheradarmag.com

4. Cillian Murphy jest zwolennikiem świadomości zdrowia psychicznego. Aktor, głośno opowiadał się za podnoszeniem świadomości na temat problemów zdrowia psychicznego i wykorzystywał swoją platformę, do promowania zrozumienia i empatii.

5. Z okazji trzydziestolecia magazynu Dazed & Confused, twórcy przypominają i udostępniają archiwalne wywiady – zdaniem ich – najważniejszych osobowości, które mogły pokazać się, na stronach Dazed. Z archiwalnej rozmowy z Cillianem (którą poprzedzają gratulację, za otrzymanie najważniejszej nagrody filmowej), można dowiedzieć się, że jako szesnastolatek przeczytał powieść Pata McCabe’a „Śniadanie na Plutonie”. Kilka lat później, gdy dowiedział się, że scenariusz na podstawie książki, jest w rękach Neil Jordan, nakłonił reżysera do nakręcenia filmu.

Na zdjęciu widzimy okładkę magazynu Dazed
Dazed & Condused Magazine, Photography David Slijper, styling Bryan McMahon
Na zdjęciu widzimy mężczyznę trzymające się za głowę.
Photography David Slijper, styling Bryan McMahon
na zdjęciu widzimy mężczyznę w białej koszulce
Photography David Slijper, styling Bryan McMahon

5. Pomimo budzących podziw kreacji, Murphy przyznał się, że cierpi na akrofobię, czyli lęk wysokości, który musiał przezwyciężyć, aby zagrać w niektóre role filmowe.

6. O debiucie reżyserskim:

Nils Frahman: Kiedy wyreżyserujesz swój pierwszy film?

Cillian Murphy: Cóż, właśnie wyreżyserowałem mały teledysk i jest to mój pierwszy krok w tym kierunku. To był zespół z Manchesteru o nazwie MONEY. Myślę, że byłbym ostrożny, tak jak ty. Wolę poczekać, aż pojawi się właściwa historia. Myślę, że to historie cię odnajdują. Wtedy zadzwonię do ciebie i poproszę, żebyś to zrobił. Czy kiedykolwiek ćwiczyłeś? A może po prostu grasz dla przyjemności?

Źródło cytatu: www.undertheradarmag.com

7. O sobie:

Wydaje mi się, że lubię nieco mroczniejsze rzeczy – ludzie już mi to kiedyś zrzucali i akceptuję to, ponieważ moim zdaniem, gdy wspominam najlepsze filmy lub najlepsze książki, zawsze jest coś, co dotyczy nieco mroczniejszego elementu naszej psychiki. Lubię patrzeć na ludzi pod presją. Lubię patrzeć, co dzieje się z ludźmi, gdy są pod presją.

Źródło cytatu: www.undertheradarmag.com

Murphy porzuca muzykę

8. W zeszłym roku, podczas rozmowy z New Musical Express wyjawił dlaczego porzucił karierę muzyka. Założył, jako młody chłopak z kumplami zespół „The Sons of Mr Green Genes”, nazwany na cześć utworu Zappy z jego albumu „Hot Rats” z 1969 roku. Co więcej – zespół otrzymał kontrakt, na najbliższe pięć albumów. Jednak propozycja została odrzucona, a sam Murphy wyjaśnił, że nie jest wystarczająco dobry. A w życiu, lepiej skupić się na jednej rzeczy i być w tym najlepszym.

Nasza muzyka, to wszystko wypłynęło z całego ducha jazzu, czyli wolności wyrażania siebie na instrumencie, która została utracona – powiedział o stylu swojego zespołu, nastoletni Murphy.

Źródło cytatu:nme.com

9. Z przyziemnych rzeczy: uwielbia jeździć na rowerze i jest zagorzałym zwolennikiem działań proekologicznych oraz wegetarianinem.

Nie tylko Versace

10. Nie tylko marka Versace i Stella McCartney. Murphy był twarzą zapachu „Peony & Blush Suede” marki Jo Malone London. Uderzająca prezencja i niepowtarzalny styl Murphy’ego, uczyniły go idealnym wyborem, do reprezentowania luksusowej marki.

11. W 2002 roku, próbował swoich sił jako scenarzysta (stworzył krótkometrażowy film „Watchman”). Efekty poniżej:

12. W wywiadzie dla Harpers Baazar, w 2016 roku, miał o sobie powiedzieć:

Jestem straszny. Jestem niewłaściwą osobą do rozmowy, naprawdę nic nie wiem.

Źródło cytatu: harpersbazaar.com

13. Prowadził własną audycję w BBC 6 “Cillian Murphy’s Limited Edition” i była jego własną nocną playlistą. Można było usłyszeć numery z takich gatunków, jak afrobeat, jazz czy utwory Davida Bowiego i The Beatles (których jest wielkim fanem!), oraz różnych punkowych i jazzowych kapeli, które są bliskie i ważne w życiu Cilliana.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy radio w ogóle, a stacja BBC 6 Music, konkretnie utrzymywało mnie w ruchu, więc to cudowne, móc odwdzięczyć się tymi programami – wytłumaczył Cillian Murphy.

Źródło cytatu: theguardian.com

Na zdjęciu widzimy mężczyznę przy mikrofonie
Cillian Murphy (BBC/PA)

Audycja obejmowała dwanaście dwugodzinnych spotkań na antenie i rozpoczynała się o północny. Archiwalne odcinki wciąż dostępne pod tym linkiem: https://www.bbc.co.uk/programmes/m000nwdn/episodes/guide

Na zakończenie fascynujące BedTime Routine Cilliana. Nie dziękujcie.

Tekst: Marta Duszyńska

Zobacz też: Oscary 2024 – kompletna lista zwycięzców

Oscary 2024 – kompletna lista zwycięzców

 

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News