Jak wyglądają spotkania współczesnych hippisów?

Para nagich hipisów, mężczyzna siedzi na konarze na środku wody, kobieta jest zanurzona w wodzie

Medytacja na plaży, tańce dookoła ogniska, brak hierarchii i reguł. Jedna, wielka miłość. Istnieją cykliczne wydarzenia, które skupiają hippisów na całym świecie. Fotograf Denis Vejas postanowił uwiecznić współczesnych hippisów na fotografiach.

Rainbow Gathering to nowa, anarchistyczna utopia, nowe wiekowe wydarzenie, które pozwala zrzeszać się współczesnym hipisom. Nie obowiązują żadne normy. Nie ma żadnej hierarchii. Żadnych opłat. Jest miłość, wolność, szacunek i życie w symbiozie z naturą. Podczas takich spotkań spotykający się tam hippisi uprawiają jogę, biorą udział w warsztatach muzycznych, tańcach, medytują lub przyjmują substancję psychodeliczne. Koncepcję odkrył fotograf Denis Vejas podróżujący kiedyś z grupą włoskich hippisów.

Zdjecie dwojki hippisow. On ciemniejszej karnacji, krotkie, czarne wlosy. Ona jest białej karnacji, blondynka. Ich twarze prawie dotykają się nosami. Chyba coś wspólnie jedzą.

Po spotkaniu z Włochami zaczął grzebać w sieci. Zrobił research, kilka małych badań, znalazł listę mailingową, która obiecała mu przekazać szczegóły kolejnego zgromadzenia w Europie. Pewnego dnia przyszedł e-mail, a on spakował materiały i ruszył do wyznaczonego punktu.

Zdjecie mezczyzny, ktory stoi półnagi, w kapelszu, na plecach trzyma worek. W tle widać VOLKSWAGENA T2 oraz kawałek palmy. Zdjecie półnagiej dziewczyny, ktora lezy na rozbijajacej się fali. Widać wodę, dziewczynę oraz kawałek nieba.

Pierwsze powitanie, które mu zgotowali,  nieco go przytłoczyło. Tonął w objęciach nagich i półnagich nieznajomych, którzy mówili mu, że go kochają. Obok grupa hippisów śpiewała pieśni Kriszny, ktoś tańczył, ktoś mu podał jointa. Ciekawie się wypowiada o spotkanych tam ludziach. Na moim pierwszym Rainbow Gathering i na wszystkich kolejnych spotykałem tradycyjnych hippisów i koczowników, księży-alkoholików z Rosji, anarchistami, hackerami, prorokami lub reinkarnacje znanych postaci religijnych, lub ze świata artystycznego. Powyższe i poniższe fotografie zostały zrobione podczas spotkań od 2011 do 2014 roku.

Tłum hippisow, nagich, półnagich, siedzacych w wodzie, kucajacych na drzewach, kąpiących się w wodzie. grupa hippisow, ktora stoi na plazy. Zdjecie ubranej dziewczyny, ktora na glowie nosi kaptur, w reku trzyma kubek. Widac w tle mezczyzne grajacego na flecie. Ponadto widac rozbite obozowisko w lesie. Grupa siedzacych w kółku oraz tasnczacych nagich i półnagich hippisow. Wszyscy sie smieja. siedza w lesie, na łonie natury i wspolnie sie bawia. Zdjecie hippisa, ktory dzwiga drewno na plecach. Widac połowe jego twarzy. Przyozdobił ją w jakieś plemienne wzorki. Podwoddne zdjęcie hippisow. Jeden kuca na dnie, drugi przykucnął troche wyżej na skalach. Zdjecie dwójki hippisow siedzacych na pniu. Oboje maja dredy. On klaszcze w dłonie i smieje się radośnie. Ona rowniez usmiechnieta. Są posrodku lasu Dziewczyna ktora stoi nago, widac jej biust, jest utytłana w błocie. Jest w środku jakiegoś lasu. Ma dredy i ręce podnosi do góry.

 Tekst: Jakub Paciorek

Komentarze
5/5 - (2 votes)