Zespół Placebo zagra w Polsce w ramach Łódź Summer Festival!

Zespół Placebo zagra w Polsce w ramach Łódź Summer Festival!
fot. Mads Perch, źródło: https://www.cgm.pl/news/placebo-przyjada-do-polski/

Łódź Summer Festival, czyli najlepsza impreza łódzkiego lata powraca! Znamy pierwszego headlinera tegorocznej edycji – to zespół Placebo!

Łódź Summer Festival 2024 – co wiemy o imprezie?

Łódź Summer Festival to bezpłatny, trzydniowy festiwal muzyczny, który odbywa się co roku w ostatni weekend lipca z okazji Urodzin Łodzi. Pierwsza edycja miała miejsce w 2023 roku z okazji okrągłej 600 rocznicy miasta i zgromadziła rekordowy 1 milion gości! Przez trzy dni Łódź zamienia się w wielkie festiwalowe miasteczko, na kilku scenach rozlokowanych w różnych częściach miasta odbywają się koncerty zagranicznych i polskich zespołów oraz artystów! Do dyspozycji uczestników festiwalu oddawane jest również specjalne pole namiotowe w parku miejskim w samym centrum!

Tegoroczny Łódź Summer Festival odbędzie się w dniach 26 – 28 lipca. Impreza będzie miała miejsce w czasie 601 urodzin miasta.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Placebo pierwszym headlinerem Łódź Summer Festival 2024

Placebo zagrają podczas Łódź Summer Festival 27 lipca 2024 roku. Będzie to ich jedenasta wizyta w Polsce i pierwsza w Łodzi.

Zespół Placebo zagra w Polsce w ramach Łódź Summer Festival!

Placebo to zespół rockowy założony w 1994 roku w Londynie. Jego obecni członkowie to wokalista i multiinstrumentalista Brian Molko oraz basista Stefan Olsdal. Założyciele zespołu Placebo, Brian i Stefan, uczęszczali razem do szkoły w Luksemburgu, jednak bliżej poznali się dopiero w 1994 roku, kiedy spotkali się w Londynie, na stacji metra South Kensington. Molko zaprosił Olsdala na wieczorny koncert, a ten – zachwycony jego głosem – zaproponował koledze założenie wspólnego zespołu. Tak właśnie powstał Ashtray Heart, przemianowany nieco później na Placebo.

Grupa ma na swoim koncie osiem albumów:

  • Placebo (1996)
  • Without You I’m Nothing (1998)
  • Black Market Music (2000)
  • Sleeping with Ghosts (2003)
  • Meds (2006)
  • Battle for the Sun (2009)
  • Loud Like Love (2013)
  • Never Let Me Go (2022)

25 marca 2022 roku, Placebo powrócili z nowym albumem po dziewięcioletniej przerwie. „Never Let Me Go” zostało poprzedzone czterema singlami: „Beautiful James”, „Surrounded By Spies”, „Try Better Next Time” i „Happy Birthday in the Sky”.

„Never Let Me Go” to zapis bólu świata i cichych krzyków z każdej jego strony. Na nowym albumie zespół opowiada o stanach ludzkiej kondycji z czasów pandemii, odnosi się do nietolerancji, podziałów, technologicznego nasycenia, poczucia klaustrofobii i nieuchronnej eko-katastrofy.

15 marca 2023 roku Placebo wydali album koncertowy – „Collapse Into Never”, który zawiera 19 utworów wykonywanych przez zespół podczas europejskiej trasy koncertowe w 2022 roku.

Polska reprezentacja na Łódź Summer Festival 2024

Podczas tegorocznej edycji poza Placebo usłyszymy także polskich artystów. Wśród nich: Bajm (26 lipca), PRO8L3M (27 lipca) oraz Milky Chance (28 lipca).

Czekamy na kolejne ogłoszenia. Tegoroczna edycja festiwalu zapowiada się naprawdę interesująco!

Tekst: Matylda Motyl

Zobacz też: girl in red znowu to robi! Premiera „I’M DOING IT AGAIN, BABY!”

girl in red znowu to robi! Premiera „I’M DOING IT AGAIN, BABY!”

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News