NEXT FEST Music Showcase & Conference 2024. Muzyka, ludzie i emocje.

zdjęcie przedstawia grafikę z line upem festiwalu next fest

Next Fest. Czyli debiutanci wśród gwiazd i gwiazdy wśród debiutantów, kilkanaście klubów, sceny plenerowe, koncerty, panele dyskusyjne, wydarzenia towarzyszące, warsztaty – wiosną Poznań staje się muzyczną stolicą Polski – tyglem łączącym muzykę i ludzi, emocje i wiedzę, wrażenia i doświadczenia. Tutaj krzyżują się drogi publiczności i delegatów – artystów, artystek, managerów, dziennikarzy, przedstawicieli wytwórni czy instytucji kultury – tysięcy ludzi kochających muzykę. To oni są fundamentem NEXT FEST i tworzą to wydarzenie.

Next Fest. Wyjątkowa wiosna w Poznaniu

Takie wiosenne muzyczne spotkanie, to od lat dla wielu już tradycja. Choć przerwana w pewnym momencie, znalazła godnego następcę. Druga edycja NEXT FEST już za kilkanaście godzin! Mowa o festiwalu, który stał się naturalnym spadkobiercą słynnego Spring Breaka. I tak oto, kwietniowe dni wypełnione będą muzyką, rozmowami, oraz wszystkim związanym z branżą. W jednym miejscu!
Świetne konferencje. Dużo dobrej muzyki. Naszej muzyki. Która rozkwita i rozkwitnie. Oraz reprezentantów, dosłownie każdego gatunku. Do tego dobrze znane miejsca, kluby. Zresztą dla przypomnienia, polecam poniżej załączony świetny aftermovie, jest czterominutową odpowiedzią na pytanie: jak było w zeszłym roku? Warto pojawić się teraz?

NEXT FEST od samego początku stawia na muzyczne trendy, networking branży, równość kultury, różnorodność programu i zaangażowanie społeczne w promowaniu utalentowanych osób poprzez łączenie twórców, przedstawicieli biznesu muzycznego oraz publiczności. Powstał z potrzeby integracji i chęci współpracy, dlatego m.in. debiutujący artyści i artystki mają szansę dzielić sceny z najbardziej rozpoznawalnymi postaciami rodzimej fonografii. Z kolei część konferencyjna pełni funkcję platformy do poznawania się, dzielenia się wiedzą, wymiany doświadczeń, analizy trendów i networkingu. Nie bez powodu wydarzenie odbywa się wiosną – wierzymy, że w ten jeden kwietniowy weekend w Poznaniu narodzi się wiele pomysłów i przyjaźni, a to wszystko między koncertami najciekawszych artystów i artystek w Polsce.

Źródło cytatu: nextfest.pl

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


na zdjęciu widzimy grafikę z napisem let's talk about next

Mała scena jest najważniejsza

Na kogo warto zwrócić uwagę? Pamiętajcie, że festiwale showcase’owe, to przede wszystkim małe sceny. Artyści, którzy potrzebują supportu i naszej energii. Wszyscy kochają duże sceny, oraz spotkania, z tymi największymi w branży muzycznej. Jednak, kiedy kupujesz bilet na festiwal, który w nazwie ma słowo showcase, priorytetem są Ci, o których słyszysz po raz pierwszy. Kolejnym ważnym aspektem są konferencje, rozmowy i wspólne myśli. W tym roku, po raz kolejny mamy szeroki wachlarz tematów. Wśród nich podjęte zostały takie zagadnienia jak: Młodzi i muzyka. Jak zdobyć uwagę Gen Z? Poznaj swoje prawa, czyli o prawie w muzyce oraz Music Branding czyli projektowanie w muzyce.

 

Nie tylko koncerty i konferencję

Ponad sto koncertów, kilkanaście konferencji i… to wciąż nie wszystko. Festiwalowi towarzyszy mnóstwo wydarzeń, takich jak: wystawa MOMENTY Matta Iwickiego, Silent Disco x Radio Nowy Świat, słynne Poznajmy się branżo! (od Tak Brzmi Miasto), Strefa Vinyl czy warsztaty Sklejam Słowa. Przygotowany został także, specjalny program otwarty festiwalu, z koncertami dla wszystkich, bez względu na to, czy są posiadaczami karnetu. W tak dużej ilości atrakcji, warto oczywiście pobrać aplikację festiwalową, dzięki której będziecie na bieżąco z programem, dostaniecie przypomnienia o swoich zaplanowanych koncertach i akcjach podczas Nexta. Zdecydowanie przydatne!

Zakochaj się w nowych dźwiękach

Zostały 24 godziny do rozpoczęcia. To oczywiście wystarczająco dużo czasu, by w drodze do stolicy wielkopolski, na słuchawkach, odpalić przygotowaną specjalnie przez Organizatorów playlistę. I przez ten czas, zapoznać się z nowym, świetnym brzmieniem, a także przypomnieć, to co znane i lubiane. Podrzucić znajomym, którzy zastanawiają się, na jaki koncert iść, swoje muzyczne odkrycia. I przede wszystkim – zakochać się na nowo w kapelach i świeżym brzmieniu. Czy istnieje lepsze uczucie, niż pojawiające się ciarki pod wpływem t e g o jednego, nowego numeru? Na Nexcie, często osiągniecie ten stan. To wam możemy obiecać.

Do zobaczenia!

Więcej informacji: nextfest.pl

Tekst: Marta Duszyńska 

Zobacz też: Lor z piosenkami po polsku na albumie „Panny Młode”

Lor z piosenkami po polsku na albumie „Panny Młode”

 

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News