Najlepsze komputerowe gry Barbie – TOP 5

Najlepsze komputerowe gry Barbie – TOP 5
Screen z filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=l8-y_LJwA-0

Ostatnio pod wpływem nostalgii wywołanej filmem „Barbie” Grety Gerwig wspominaliśmy najlepsze animacje o Barbie, a teraz przyszedł czas na przypomnienie gier z Barbie w roli głównej. Pamiętacie swoje ulubione? Jeśli nie to przygotowaliśmy specjalny ranking. Właśnie te komputerowe gry Barbie były najlepsze!

1. „Barbie i 12 tańczących księżniczek”

„Barbie i 12 tańczących księżniczek”
źródło zdjęcia: https://www.amazon.com/Barbie-12-Dancing-Princesses-PC/dp/B000HCJD7W

Pierwsze miejsce zajmuje gra zręcznościowo-logiczna „Barbie i 12 tańczących księżniczek”. Posiada najbardziej rozbudowaną i najciekawszą fabułę oraz najpiękniejszą grafikę, jeśli chodzi o komputerowe gry Barbie. Gracz może przekraczać magiczny drzwi i przemierzać zaczarowane krainy, a przy tym pogłówkować, aby z sukcesem wypełnić każde zadanie.

Opis gry: Barbie jako księżniczka Genevieve oraz jej 11 sióstr natrafiły na przejście do fantastycznego świata, w którym spełniają się marzenia. Tańcom nie byłoby końca, jednak Genevieve dowiedziała się, że księżna Rowena rzuciła zły urok na Króla. Siostry rozpoczynają poszukiwania Eliksiru, który pomoże ich ojcu. Czy dotrą do zamku, zanim będzie za późno?

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


2. „Barbie: Salon piękności”

„Barbie: Salon Piękności”
źródło zdjęcia: https://www.amazon.com/Barbie-Beauty-Boutique-PC/dp/B00008OE7N

Drugie miejsce w rankingu najlepsze komputerowe gry Barbie zajmuje „Barbie: Salon Piękności”, czyli gra, z którą każda dziewczynka dorastająca w latach 2000 ma wiele wspaniałych wspomnień! W „Salon piękności” można było grać godzinami, a wszystkim przygotowaniom towarzyszyła wpadająca w ucho, przyjemna muzyka.

Opis gry: Użytkowniczka pełni w grze funkcję stylistki i kreatorki mody. Jej zadaniem jest ubieranie i malowanie Barbie, Christie lub Teresy. Wybraną lalkę trzeba przygotować na wybraną przez siebie okazję (impreza, bal, ślub, premiera na czerwonym dywanie), do których należy dobierać odpowiedni makijaż oraz odpowiednią kreację. Poza strojem i makijażem wybranej postaci należy ułożyć odpowiednią fryzurę oraz pomalować paznokcie.

3. „Barbie z Jeziora Łabędziego”

„Barbie z Jeziora Łabędziego”
źródło zdjęcia: https://www.amazon.com/Barbie-Swan-Lake-PC-Mac/dp/B00008OE7Q

Podium zestawienia najlepsze komputerowe gry Barbie zamyka „Barbie z Jeziora Łabędziego”. To jedna z prostszych, lecz najbardziej urokliwych. Zadania są pełne magii, podobnie jak w przypadku „Barbie i 12 tańczących księżniczek”.

Opis gry: Czarodziejskie obrazki pokryte są kurzem, małe łabędzie nie mogą wykluć się z jajek, latarnie wróżek utraciły swój blask, kwiaty zapomniały jak się gra melodie, a jednorożec Lila została uwięziona na wyspie na samym środku Jeziora Łabędziego. By przywrócić magię w lesie i pomóc leśnym przyjaciołom, potrzebne są czarodziejskie różdżki. Dziewczynki muszą odnaleźć ukryte w lesie przedmioty, z których stworzą 5 magicznych różdżek. Gdy już zaczarują las i pomogą wszystkim jego mieszkańcom, przyjdzie czas na wspaniały piknik w blasku księżyca.

4. „Barbie i zawody jeździeckie”

„Barbie i zawody jeździeckie”
źródło zdjęcia: https://www.amazon.com/Barbie-Horse-Adventures-Mystery-Ride-PC/dp/B000KL3484

Czwarte miejsce zajmuje przenosząca na prawdziwe ranczo gra „Barbie i zawody jeździeckie”. Gra, która łączy miłość do Barbie i miłość do koni – jedyna taka, jeśli chodzi o gry Barbie!

Opis gry: Z rancza zginął koń o imieniu Lucky, zdobywca wielu prestiżowych nagród. Czy uda się go odnaleźć przed rozpoczęciem zawodów Championów? Zanim gracze wyruszą na poszukiwania, razem z Barbie wybiorą odpowiedniego konia i podszkolą swoje umiejętności jeździeckie. Razem wybiorą się na konną przejażdżkę, by odnaleźć ulubieńca Barbie!

5. „Barbie i pokaz mody”

„Barbie i pokaz mody”
źródło zdjęcia: https://www.amazon.com/Barbie-Fashion-Show-PC/dp/B0001BR9O8

TOP 5 zawierający najlepsze komputerowe gry Barbie zamyka „Barbie i pokaz mody”. Jest podobna do „Salonu piękności” jednak bardziej rozbudowana. Ta gra to jedyna okazja, aby stać się organizatorką Tygodnia Mody w Paryżu!

Opis gry: Zaprojektuj olśniewające kolekcje we własnym studiu, wprowadź własne trendy, wybieraj tkaniny, kolory i wzory, dobierz modelki na każdy pokaz. Modne buty i fantazyjne fryzury będą doskonałym uzupełnieniem dla twoich pomysłów. Na scenie umieść odpowiednie rekwizyty, światła i muzykę. Niech modelki zaprezentują się z wdziękiem na nowoczesnym wybiegu!

Tekst: Matylda Motyl

Zobacz też: Najlepsze filmy Barbie – TOP 8

Najlepsze filmy Barbie – TOP 8

5/5 - (4 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News