Powstała miniaturowa Frida Kahlo pachnąca różami

Figurka z plastiku przedstawiająca kobietę z ciemnymi włosami, różami na głowie, w zielonej sukience

Pamiętacie figurkę Vincenta van Gogha z odczepianym uchem stworzoną przez Today Is Art Day? Teraz kanadyjscy artyści postanowili uwiecznić w podobnej formie Waszą ulubioną meksykańską malarkę Fridę Kahlo.

Projekt miniaturowej Fridy Kahlo pojawił się kilka miesięcy temu na Kickstarterze i dzięki fanom twórczości malarki szybko zebrał potrzebną sumę na rozpoczęcie produkcji figurek z jej podobizną.

Prototyp figurki ma 12 centymetrów i jest w całości wykonany z wysokiej jakości plastiku. Do tego dochodzi urocza małpka przymocowana do ramienia Fridy, a także doczepiane, surrealistyczne serce artystki. I jak mogliście przeczytać w tytule – tak, figurka pachnie różami. Projekt został w całości zatwierdzony przez Frida Kahlo Corporation. Planowane rozpoczęcie wysyłki figurek firma datuje na wrzesień 2017, a cena miniaturowej Kahlo to 30 dolarów.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czytaj również: Frida Kahlo i jej mały świat rzeczy materialnych

Figurka z plastiku przedstawiająca kobietę z ciemnymi włosami, różami na głowie, w zielonej sukience z doczepianym sercem Figurka z plastiku przedstawiająca kobietę z ciemnymi włosami, różami na głowie, w zielonej sukience umieszczona w pudełku Zbliżenie na figurkę z widoczną małpką przyczepioną do pleców kobiety Figurka z plastiku przedstawiająca kobietę z ciemnymi włosami, różami na głowie, w zielonej sukience odwrócona tyłem

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News