moda

MSCHF x Jimmy Fallon – projekt z gwiazdą jednego z najsłynniejszych talk show na świecie

Jimmy Fallon to znany amerykański aktor, komik, piosenkarz, muzyk oraz gospodarz programów telewizyjnych. Obecnie prowadzi popularny w stanach program „The Tonight Show” – codzienny amerykański talk-show emitowany w telewizji NBC od 1954 roku, cieszący się ogromnym zainteresowaniem widzów. To właśnie w tym programie, a dokładnie w odcinku wyemitowanym 18 lipca 2022 roku można było zobaczyć na nogach Fallona grube, białe sneakersy. Właśnie te buty zostały ujawnione jako efekt współpracy Jimmy’ego Fallona z brooklyńskim kolektywem artystycznym MSCHF. Kolektyw opisuje Fallona jako długoletniego przyjaciela MSCHF. W programie Fallon zaprezentował te sneakersy po raz pierwszy. Pochwalił się także współpracą z MSCHF na swoim Twitterze.

MSCHF x Jimmy Fallon – nietypowa kolaboracja

Oficjalnie zatytułowane jako MSCHF Gobstomper Jimmy Fallon Edition sneakersy to białawe trampki z dodatkowymi warstwami w kolorach brązowym, niebieskim, żółtym i czerwonym. Wyglądają niezwykle ciekawie i zachęcająco do wypróbowania. A skąd nazwa Gobstomper? Prawdopodobnie wzięła się ona od marki kultowych cukierków łamiszczęków Gobstopper. Nawet ich opakowanie miało podobne kolory. Dodajmy, że atrakcyjne kolorystyka obejmuje nie tylko powierzchnię Gobstomperów. Wiele warstw kolorów jest ukrytych pod beżową powierzchnią tych butów i ujawnia się stopniowo w miarę ich zużycia, dając bardzo ciekawe efekty, przez co zużycie nie jest tak od razu zauważalne.

MSCHF x Jimmy Fallon – kampania reklamowa

Nieco kontrowersyjna wydaje się towarzysząca pojawieniu się tych butów w sprzedaży kampania reklamowa. Wygląda nieco, jakby MSCHF złapał Fallona w momencie kryzysu wieku średniego. Fallon ma bowiem w ręce deskorolkę i… liże trampki. Na pierwszy rzut oka jest to zupełnie niezrozumiałe, ale jeśli się w to zagłębić, można odkryć, że ma to jakiś sens. Sneakersy Gobstomper mają bowiem pojawić się w sprzedaży w ograniczonych ilościach, wyłącznie za pośrednictwem aplikacji MSCHF Sneakers App od 28 lipca 2022 roku. Będzie można je kupić za 195 dolarów za pośrednictwem wyczerpującej 24 godzinnej loterii. Subtelne motywy znajdują się z tyłu oraz na zewnątrz języka, a co-branding umieszczony jest po jego wewnętrznej stronie. To nieco pomaga zrozumieć lizanie trampek w reklamie. Motyw deskorolki zaś nawiązuje do samego wyglądu butów, które przypominają… rolki lub łyżwy. Posiadają zamszową cholewkę oraz gumowaną podeszwę zewnętrzną.

zdjęcie: instagram.com/jimmyfallon/

Współpraca z Jimmym Fallonem i sneakersy Gobstompers to kolejny produkt po wydaniu rozmytych banknotów Monopoly Stack, a także wydanych w zeszłym miesiącu innych trampkach Super Normal. Jak widać więc, brooklyński kolektyw artystyczny wciąż nie przestaje zaskakiwać, bo nie da się ukryć, że współpraca z samym Jimmym Fallonem to na pewno niemałe zaskoczenie dla fanów i jego i samego kolektywu. Oryginalnie wyglądające sneakersy na pewno będą cieszyły się popularnością i kupić je nie będzie łatwo. Chętnych raczej nie zabraknie, bo program Jimmy’ego Fallona, jak i on sam, ma w Stanach mnóstwo fanów.

 

Zobacz też: Nostalgiczna kolaboracja Palace Skateboards x Calvin Klein

 

Komentarze
Rate this post
Anna Ciesielska

Recent Posts

Maya Hawke i jej marzycielski świat na albumie „MOSS”

Pierwszego dnia jesieni 2022 roku Maya Hawke podarowała swoim słuchaczom idealny soundtrack do podziwiania złotych…

15 godzin ago

Stylowe mścicielki w „Zróbmy zemstę” [recenzja]

16 września 2022 roku odbyła się premiera produkcji oryginalnej Netflix zatytułowanej „Zróbmy zemstę” – prawdziwej…

2 dni ago

Na czym polegają studia interaktywne?

Studenci wybierający naszą uczelnię i dostępne na WSB-NLU kierunki, mają możliwość studiowania w trybie niestacjonarnym,…

2 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Andrzej Stasiuk

Zbiór  „Grochów”, wydany ostatnio przez Czarne, to dobra okazja, aby przypomnieć sobie wczesne książki Andrzeja Stasiuka,…

3 dni ago

TOP 10: Najlepsze polskie gry komputerowe

Polski rynek gier komputerowych jest znacznie bardziej rozległy, niż można przypuszczać. Już od zamierzchłych lat…

3 dni ago

Najlepsze gejowskie kluby w Polsce

Doskonała muzyka, duży parkiet, smaczne i niezbyt drogie drinki... co jeszcze charakteryzuje godny uwagi klub…

4 dni ago