Wypełnione wodą święcona „buty Jezusa” zostały wyprzedane w kilka minut po premierze

Białe buty w niebieskim elementem podeszwy

Z pewnością kojarzycie z lekcji religii, że Jezus i jego uczniowie, jeśli chodzi o wybór obuwia, lubili raczej sandały w stylu Birkenstock. Czasy jednak się zmieniają i obuwie Jezusa, jak widać, także.

Bez cienia wątpliwości, gdyby Jezus i jego apostołowie przechadzali się na co dzień po zatłoczonym mieście, wybraliby obuwie bardziej przystosowane do tego typu wędrówek. A przynajmniej, taka wizja pojawiła się w głowach ekipy z brooklyńskiej firmy MSCHF.

Buty nazwane Jesus Shoes to tak naprawdę przerobiony na teologiczne potrzeby społeczeństwa model Nike Air Max 97. To, co miało je wyróżniać, to wstrzyknięta w podeszwę prawdziwa, oryginalna woda święcona pochodząca z rzeki Jordan, poświęcona przez księdza.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Klęczący mężczyzna z różańcem w dłoni

MSCHF przygotowało 24 pary świętego obuwia, a każda z nich została dodatkowo udekorowana wisiorkiem z krzyżem na sznurówkach oraz znacznikiem biblijnym MT.14:25, który prowadzi nas do cytatu: Lecz o czwartej straży nocnej przyszedł do nich, krocząc po jeziorze.

Kiedy buty pojawiły się w sprzedaży w sklepie stacjonarnym StockX, zostały wyprzedane w zaledwie kilka minut. Dodajmy, że para tych świętych butów kosztowała 3000 dolarów, co z pewnością znacznie przekraczałoby miesięczny budżet galilejskiego stolarza z I wieku. Cena nie powstrzymała jednak fanatyków nietypowego obuwia.

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News