Nostalgiczna kolaboracja Palace Skateboards x Calvin Klein

Kampania Palace Skateboards x Calvin Klein

W świecie, w którym amerykański minimalizm zderza się z nowoczesną kulturą skate, współpraca Calvina Kleina i Palace Skateboards przyjmuje miano ikonicznej. Zaczepna londyńska marka, rozpoczęła kolaborację z Calvinem Kleinem, korporacyjnym królem seksownej i lekkiej Ameryki, aby stworzyć naprawdę wyjątkowy projekt. 

Kolekcja Palace Skateboards&Calvin Klein

Najnowsza kolekcja, głęboko dotykająca pojęcia inkluzywności ożywa w kampanii z udziałem ikon kultury, takich jak Joan Collins po wykwintnym posiłku, siedząca z Tanju i innymi członkami ekipy Palace, Willem Dafoe w roli nowojorskiego taksówkarza, The Pet Shop Boys, Unknown T, Adwoa Aboah, Precious Lee oraz Lola Leon w workowatych dżinsach z odsłoniętym pasem majtek Calvin x Palace.  Lookbooki Palace, często tworzone przez Juergena Tellera, są w świecie mody męskiej traktowane jako encyklopedie stylu. Calvin Klein natomiast, dzięki współpracy z Heronem Prestonem, w ramach której Nas, Lil Uzi Vert i przepiękna Kaia Gerber zostali ubrani w ubrani w same klasyki CK, przywołuje nostalgię lat 00.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


“To było tak wizualnie uderzające: obsada, energia – to naprawdę nie ma sobie równych. Od pierwszej rozmowy z zespołem Calvina wiedziałem, że możemy zrobić tak wiele. Ta współpraca rozwinęła się organicznie i jestem dumny ze wszystkiego, co razem stworzyliśmy” – mówi założyciel The Palace Skate, Lev Tanju.

Kampania Palace Skateboards x Calvin Klein
Kampania Palace Skateboards x Calvin Klein / zdjęcia: instagram.com/calvinklein

Szafa Palace Skateboards&Calvin Klein

Kolekcja sfotografowana przez zaprzyjaźnionego już fotografa Palace, Alasdaira McLellana i wystylizowana przez Maxa Pearlmana, obejmuje limitowaną serię podstawowych elementów garderoby – denim, T-shirty, polary i oczywiście bieliznę. Paleta kolorów została ograniczona do najbardziej neutralnych barw – czerni, szarości, bieli i beżu.

Kampania Palace Skateboards x Calvin Klein
Kampania Palace Skateboards x Calvin Klein / zdjęcia: instagram.com/calvinklein

A gdzie odnajdziemy ducha The Palace Skate? Odpowiedź jest niezwykle prosta – w jeansach, które przenoszą do lat 90. Workowaty krój i marmurkowy efekt to prawdziwa kwintesencja CK ubiegłego wieku. Dla jeszcze większej celebracji współpracy, zaprojektowano wyjątkowe logo i symbol całej kolaboracji. Trójramienna flaga została wkomponowana w kolekcję ubrań, a nazwy firm połączono w jedną – The PalaCK(e). Nie ograniczono się jednak tylko i wyłącznie do odzieży – The Palace Skate x Calvin Klein oferują również buty typu slip – on. To nawiązanie do korzeni Palace w samym sercu kultury skate, a także wieloletniego współpracownika – firmy Vans. Buty trafnie nazwano CALVAN.

277834602 3076762475874722 3735149630031663382 n Nostalgiczna kolaboracja Palace Skateboards x Calvin Klein
Kampania Palace Skateboards x Calvin Klein / zdjęcia: instagram.com/calvinklein

Perfum Palace Skateboards&Calvin Klein

Jednak czym byłby CK bez perfum? Specjalnie utworzona reinterpretacja CK ONE, czyli legendarnego już zapachu unisex, stanowi limitowaną edycję CK1 Palace Fragrance. Czysty, cytrusowy zapach, został delikatnie zmodyfikowany dzięki nutom mandarynki, mchu dębowego i liścia fiołka. CK1 był jednym z pierwszych zapachów ‘gender fluid’ lub ‘gender inclusive’ na rynku, co stanowiło wartość dodaną dla samego Tanju.

Kampania Palace Skateboards x Calvin Klein
Kampania Palace Skateboards x Calvin Klein / zdjęcia: instagram.com/calvinklein

“Czuję się bardzo szczęśliwa, że mogę wprowadzić na rynek nasz pierwszy w historii zapach z Calvinem Kleinem. CK One zaburzył status quo, a możliwość stworzenia jego nowej wersji w stylu Palace to było marzenie” – wyjaśnia Tanju.

Zobacz też: adidas for Prada Re-Nylon. Ponadczasowy styl i eko technologie

adidas for Prada Re-Nylon. Ponadczasowy styl i eko technologie

Autor: Anna Ciesielska / insta: ann.ciesielska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News