Moc makijażu

Każda z kobiet jest świadoma siły, jaką daje makijaż oraz tego, w jaki sposób potrafi on zmienić wygląd. Panie, zainspirowane video Nikkie, zaczęły publikować swoje zdjęcia na Instagramie. Ich selfie ukazują dwie strony medalu, a mówiąc ściśle – dwie połówki twarzy. Pomalowaną i tę bez nałożonych na nią specyfików. Ma to zmienić stereotypowe podejście na temat tego, dlaczego kobiety kochają i stosują make up.

Kobiety, które zwykły nakładać na swą twarz dużą ilość kosmetyków, często oskarżane są o brak pewności siebie, bądź o pragnienie ściągania uwagi mężczyzn. Można również usłyszeć zdania twierdzące, iż mocny makijaż jest oszukiwaniem, gdyż zasłania „prawdziwą twarz”, tak samo jak staniki push-up w przypadku małego biustu.

Internetowa akcja The Power Of Make Up rozpoczęła się od filmiku, jaki Nikkie wrzuciła na swój kanał na YouTube. Słynna Youtuberka prowadzi tutoriale make-upowe, które cieszą się dużym powodzeniem. Tym razem postanowiła pokazać się prawie sauté –  z jedną częścią twarzy pomalowaną, a drugą nie. Nikkie wraz z innymi dziewczynami chcą pokazać, że makijaż sprawia, iż czują się lepiej. To zabawa oraz forma sztuki. Czasem po prostu przyjemnie jest się umalować, tyle. Każda kobieta kocha wyglądać perfekcyjnie, a nie każda wygląda niczym z rozkładówki magazynu po dokładnym retuszu. Co najistotniejsze, nie ma nic złego w noszeniu makijażu. Zainspirowane filmikiem dziewczyny przestały bać się pokazania swojej twarzy w naturalnej formie, mimo że nie wygląda ona wówczas nieskazitelnie.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


20150625_140948__605

power-of-makeup-selfies-half-face-trend-1__605

power-of-makeup-selfies-half-face-trend-2__605

power-of-makeup-selfies-half-face-trend-3__605

power-of-makeup-selfies-half-face-trend-4__605

power-of-makeup-selfies-half-face-trend-5__605

power-of-makeup-selfies-half-face-trend-9__605

power-of-makeup-selfies-half-face-trend-14__605

power-of-makeup-selfies-half-face-trend-15__605

power-of-makeup-selfies-half-face-trend-16__605

power-of-makeup-selfies-half-face-trend-17__605

power-of-makeup-selfies-half-face-trend-20__605

power-of-makeup-selfies-half-face-trend-21__605

power-of-makeup-selfies-half-face-trend-22__605

power-of-makeup-selfies-half-face-trend-23__605

power-of-makeup-selfies-half-face-trend-25__605

power-of-makeup-selfies-half-face-trend-27__605

  power-of-makeup-selfies-half-face-trend-29__605

power-of-makeup-selfies-half-face-trend-31__605

Więcej zdjęć, które ukażą nam moc nowego trendu, można śledzić na Instagramie pod tagiem #thepowerofmakeup.

tekst | Aleksandra Berezowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News