Categories: technologiatrendy

Jesteście zieloni w temacie roślin? Powstała aplikacja, która Wam pomoże

Nie musisz żmudnie szukać ciekawych okazów w internecie, a następnie wyobrażać sobie gdzie je ustawić, nowa aplikacja Plant Life Balance zrobi wizualizację roślin w Twoim wnętrzu.

Już jakiś czas temu rośliny zielone powróciły do łask przy urządzaniu mieszkań. W najbardziej stylowych wnętrzach nie zabraknie palm, paproci czy monstery. Poza tym świetnie oczyszczają powietrze, co w naszych smogowych czasach jest kolejnym powodem, dla którego warto w takie rośliny zainwestować. Trzeba jednak pamiętać, że w sypialni nie powinno się robić dżungli, ponieważ, podczas gdy w dzień rośliny produkują życiodajny tlen, w nocy zaczynają wytwarzać szkodliwy w większych stężeniach dwutlenek węgla. Powstała więc darmowa aplikacja, która uprości Ci wybór roślin i umiejscowienie ich we wnętrzu (bo przecież niektóre lubią słońce, a inne od niego stronią).

Plant Life Balance wykorzystuje obraz z kamery, na który nakładana jest grafika 3D, dzięki czemu możesz zobaczyć wizualizację swojego mieszkania tonącego w roślinach.

Na początku mamy do wyboru kilka kategorii wnętrz w różnym stylu m.in. Jungle Vibes, Formal Luxe czy Child’s Play (która uwzględni rośliny bardziej odporne na dziecięce zabawy), co pozwoli nam dopasować propozycje do naszych preferencji.

Czytaj również: We Włoszech powstało jedno z najbardziej ekologicznych osiedli

Następnie aplikacja podpowie nam ponad 90 rekomendowanych roślin, wraz z analizą korzyści, jakie niosą. Dane te bazują na badaniach Uniwersytetu RMIT w Melbourne. Uwzględniono w nich zdolność rośliny do absorbowania zanieczyszczeń powietrza, a także zbadano bezpośrednie korzyści zdrowotne roślin, takie jak poprawa nastroju czy koncentracja.

Na koniec otrzymasz ocenę miejsca z szacowaną jakością powietrza i wskaźnikiem dobrego samopoczucia, możesz także wydrukować listę roślin, z którą wybierzesz się na podbój sklepu ogrodniczego.

Tekst: Maja Lipiec

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia już w lipcu w Lublinie

„Inne brzmienia” to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne,…

2 godziny ago

Egonlab – stylowe pokolenie dziadków i babć

Prawdziwa i zupełnie niespodziewana IT couple w wykonaniu osiemdziesięciolatków. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Otóż od 2018,…

6 godzin ago

Wiosną świat wygląda lepiej – w obiektywie smartfona

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia – ludzie wyglądają jakoś lepiej, a przyroda wręcz…

9 godzin ago

Chodź ze mną do przymierzalni – czyli kim jest brafitterka?

Brafitterka to osoba, która profesjonalnie zajmuje się doborem odpowiedniego do potrzeb biustonosza. To wykwalifikowana w…

2 dni ago

Nietypowy prezent na Dzień Ojca – jaki wybrać?

Jednym z najważniejszych dni w roku jest Dzień Ojca. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są…

2 dni ago

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

6 dni ago