Co znajdziemy w opuszczonych polskich szpitalach?

Dwa zdjęcia przedstawiające opuszczone sale szpitalne

Marty Nazagorska, polska fotografka odwiedza opuszczone miejscówki, by uwieczniać pozostałe w nich wspomnienia i emocje znajdujące się w ich obdrapanych murach.

Marty odwiedziła dużo opuszczonych miejsc, ale jak sama mówi, szpitale są jej ulubionymi, przez swoją specyficzną atmosferę. Obiektywem wyłapuje i pokazuje opuszczone i zapomniane, ale wciąż istniejące miejsca.

Odwiedzając takie miejsca, zawsze czuję tę samą mieszankę strachu i ekscytacji. Szpitale, nawet te, które wciąż działają, mają bardzo specyficzny klimat – zapach środków medycznych, cierpiących ludzi, zduszony śmiech chorujących dzieci, czy radość świeżo upieczonych rodziców – mówi fotografka.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Więcej zdjęć Marty znajdziecie TUTAJ.

Czytaj również: Brak wstępu: co kryją opustoszałe miejsca Warszawy i okolic?

Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala Zdjęcie z opuszczonego szpitala

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News