W centrum Warszawy powstał pierwszy kapsułowy hotel. Ile za noc?

Hotel kapsułowy

Hotele kapsułowe nie są nowym konceptem. Pierwszy tego typu obiekt powstał w 1979 roku w Osace w Japonii. Idea polega na zapewnieniu niedrogich noclegów na małej powierzchni dla dużej liczby osób.

W centrum Warszawy niedaleko stacji metra Uniwersytet, powstał pierwszy hotel kapsułowy. Znajduje się on przy ulicy Dowcip 4. Nie znajdziecie tu standardowych hotelowych pokojów, tylko pojedyncze kapsuły, przypominające duże schowki, zamykane na roletę, które spełniają funkcję jednoosobowej sypialni.

W przeciwieństwie do tradycyjnych hosteli, które oferują pokoje wieloosobowe, tutaj nie musicie dzielić przestrzeni z obcymi ludźmi. Macie swoją kapsułę, w której możecie się zamknąć i spokojnie wypocząć, bez obawy o naruszenie prywatności. O ile nie cierpicie na klaustrofobię.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Cena za jedną noc w kapsułowym hotelu kosztuje 69 PLN, a w cenę wliczona jest: własna kapsuła, komplet pościeli, darmowe WiFi, zamykany na klucz schowek na bagaż, roleta zamykająca kapsułę na pilota. Teren hotelu jest monitorowany całodobowo. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Dziewczyna siedząca w kapsule

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News