Czy stylizacja bez paska do spodni męskich jest kompletna?

pasek do spodni męskich

Bez paska męska garderoba pozostaje niepełna i nie ma w tym stwierdzeniu cienia przesady. Paski wykonywane ze skóry są bardzo często noszone przez mężczyzn wyłącznie do garnituru lub tylko nieco mniej formalnych (ale wciąż wysoce eleganckich!). Czy słusznie? Z czym jeszcze można łączyć paski skórzane męskie? Do jakiego rodzaju odzieży pasują najlepiej, a która nie jest dla nich odpowiednim towarzystwem?

Skórzane paski do spodni męskie a eleganckie stylizacje

Tak, to prawda – skórzane paski do spodni męskie świetnie komponują się z elegancką odzieżą, do której bez wątpienia należą garnitury. Marynarka, spodnie, wyprasowana koszula, wypastowane buty ze skóry i pasek z tego samego materiału w odpowiadającej kolorowi butów barwie – oto przepis na udaną stylizację.

Pasek do spodni męski wykonany z wysokogatunkowej skóry to element stroju często wybierany przez mężczyzn ze względu na trwałość materiału, wysokie walory estetyczne i niezawodność. Prawdą jest również to, że paski skórzane męskie komponują się równie wdzięcznie z innymi rodzajami ubrań.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Moda męska zmienia się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Mężczyźni coraz chętniej wychodzą z utartych szlaków, eksperymentują ze strojem, mieszają style i akcenty. Jak to wygląda w przypadku pasków ze skóry?

Różnorodność: z czym nosić skórzane paski do spodni męskie?

pasek do spodni

Paski męskie ze skóry dobrze odnajdują się w towarzystwie ubrań o zdecydowanie casualowym kroju. Nie popełni więc modowego faux-pas ten, kto założy skórzany pasek do bluzy z kapturem. Współczesna moda męska, na świecie i w Polsce, również obficie czerpie z efektu stylizacyjnego kontrastu!

Kwestia związana z dopasowaniem butów do skórzanych pasków również jest stosunkowo otwarta na ciekawe połączenia. Designerskie sneakersy czy trampki do ciemnych jeansów i bluzy w połączeniu zeskórzanym paskiem to bardzo udana casualowa stylizacja. Warto jednak pamiętać o umiarze

Jeśli skórzany pasek do spodni jest jedynym eleganckim elementem casualowego stroju, niech nim pozostanie lub współgra z czasomierzem na pasku z tego samego materiału. Należy jednak wystrzegać się zakładania skórzanych butów do tego typu stylizacji – zbyt dużo skórzanych elementów w luźnym stroju sygnalizuje raczej niezdecydowanie modowe mężczyzny, nie zaś świadomą grę elegancji ze swobodą.

Paski męskie skórzane lubią się z odzieżą wykonaną z tkaniny jeansowej. I z koszulami! To zresztą świetne połączenie, które może mieć elegancki (markowe jeansy, biała koszula) lub swobodny (koszula flanelowa, przetarte jeansy) charakter. Połączenie skórzanych butów, paska z jeansami, jeansową kurtką i flanelową koszulą również jest często spotykane. Nawiązuje do sposobu ubierania się amerykańskich południowców, przede wszystkim kowbojów z zachodnich stanów USA.

Ostateczna prawda o elementach męskiego stroju, jakimi są paski skórzane męskie, jest taka, że to bardzo uniwersalne akcesoria. Skórzanym paskom niestraszne upały czy mrozy, dlatego często spotykane są w lekkich letnich stylizacjach, w których górują białe T-shirty i szorty oraz ciepłych kompozycjach zimowych z grubymi swetrami.

Uniwersalność nie oznacza jednak całkowitej swobody. Tworząc odpowiedni strój na lekką plażową imprezę, nie warto do niego na siłę wciskać skórzanego paska. Japonki, krótkie spodenki i koszulka bez ramion to niekoniecznie odpowiednie towarzystwo dla pasków ze skóry. Nie popełni więc modowej gafy ten, kto odpowiednio zharmonizuje wszystkie kontrasty danej stylizacji, jednak w stylizacji, w której wszystko do siebie pasuje prócz skórzanego paska, niewielu mężczyzn wyglądałoby dobrze.

Nie można zapominać o klamrach pasków ze skóry. Osoby preferujące schludny strój zdecydują się na pasek z niewielką klamrą. Panowie, którzy lubią zwrócić uwagę na swój ubiór dużym wyróżniającym się szczegółem, z pewnością zainteresują się paskami z dużymi klamrami pełnymi wymyślnych zdobień.

Pasek ze skóry to uniwersalne akcesorium, bez którego garderoba nowoczesnego mężczyzny nie będzie pełna. Warto kupić przynajmniej jeden dobry pasek. Posłuży przez lata, uświetniając wiele stylizacji, tak eleganckich, jak i zdecydowanie swobodnych.

Zobacz też: Seks tantryczny – na czym polega? Pozycje seksu tantrycznego

Seks tantryczny – na czym polega? Pozycje seksu tantrycznego

 

1/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News