Seks tantryczny – na czym polega? Pozycje seksu tantrycznego

seks tantryczny
Unsplash Licence

Seks tantryczny to coraz bardziej popularna forma bliskości. Aby stosunek był satysfakcjonujący, istotne jest pełne zaangażowanie obojga partnerów oraz kilka innych kluczowych kwestii.

Dowiedz się, na czym seks tantryczny dokładnie polega i jakie pozycje są najlepsze.

Tantryzm, czyli jedność

Tantryzm to jeden z nurtów filozoficznych wywodzących się z Indii i innych krajów dalekiego wschodu. Odnosi się do wielu gałęzi życia; skupimy się dziś jednak na tym, jak zastosować tantryzm w trakcie seksu. Ogólnie rzecz ujmując, seks tantryczny polega na tym, by uzyskać pełną jedność z partnerem; by stać się całością.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Można to osiągnąć, łącząc ze sobą kilka sposobów bliskości. Wszelkie podręczniki mówią o tym, że orgazm jest tutaj kwestią niezbyt ważną, ale jeśli uda się doprowadzić do wspólnego szczytowania, to będzie to szczytowanie, którego nie będzie dało się zapomnieć. Jak zatem uprawiać seks tantryczny?

https://www.youtube.com/watch?v=sjkplkgGiQo

Przede wszystkim: bez pośpiechu

Seks tantryczny opiera się przede wszystkim na pełnym spokoju i braku pośpiechu. Oczywiście w dzisiejszych czasach trudno wygospodarować sobie kilka godzin na stosunek płciowy, ale zdecydowanie warto.

Sama penetracja jest jednak dopiero zwieńczeniem całej zabawy. Podręczniki mówiące o seksie tantrycznym zaznaczają, że na sam początek warto spróbować wspólnej medytacji. Partnerzy leżą obok siebie i skupiają się wyłącznie na swoich ciałach. Oddychają głęboko i w największym możliwym skupieniu, by po jakimś czasie zsynchronizować swoje oddechy. Są one coraz głębsze i możliwie jak najbardziej świadome.

Następnie przechodzimy do dotyku. Sfery intymne zostawiamy na deser – na początku partnerzy siedzą lub stoją naprzeciwko siebie, pamiętając o tym, że najważniejszy jest kontakt wzrokowy. Pieszczą swoje ciała wzrokiem, by następnie zainicjować dotyk. Mowa tutaj o wszystkich możliwych częściach ciała – szyi, uszach, ustach czy obojczykach. Powoli przechodzą do sfer intymnych, skupiając się na drugiej osobie w stu procentach. Dotyk powinien być subtelny i niespieszny; nie należy wykonywać gwałtownych ruchów i zwracać uwagi na mijający czas. Dajmy się zatracić w tej chwili!

Seks tantryczny a penetracja

Po kilkudziesięciu minutach, a nawet i godzinie, gdy czujemy z partnerem niewyobrażalną bliskość, można w końcu przejść do części intymnych. Te również pieścimy niespiesznie i z wyczuciem – dłoniami czy ustami. Na samym końcu przechodzimy do penetracji. Aby seks tantryczny był jak najbardziej satysfakcjonujący, należy wybrać takie pozycje, by utrzymywać kontakt wzrokowy z partnerem oraz dotykać go jak największą powierzchnią ciała.

Sprawdza się tu klasyczna pozycja misjonarska, ale również na przykład kwiat lotosu – mężczyzna siedzi po turecku, a partnerka siada na nim, obejmując jego pośladki nogami. Penetracja również powinna być niespieszna, a zamiast czystej seksualnej przyjemności najważniejsze jest odczuwanie pewnego rodzaju połączenia ciał z drugą osobą. To jest kwintesencja seksu tantrycznego.

Seks tantryczny zapewnia niewyobrażalnie przyjemny orgazm – po nawet kilku godzinach wzajemnych pieszczot i stawania się jednością warto zadbać o wspólne dojście. Kiedy to osiągniemy, orgazm jest nad wyraz satysfakcjonujący, trwa dłużej niż normalny i przeszywa całe ciało. Zdecydowanie warto spróbować!

Zobacz również: TOP 10: najlepsze romantyczne filmy

Romantyczne filmy – TOP 10 najlepszych filmów o miłości!

4/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News