ZAZ w Progresja Music Zone

mp3lyrics2012.blogspot.com
mp3lyrics2012.blogspot.com

Miastem rodzinnym ZAZ jest Bordeaux, które opuściła mając 26 lat, by spróbować artystycznej kariery w stolicy. Najpierw zdobyła angaż jako piosenkarka w kabarecie, później, uciekając przed rutyną śpiewała na Montmartre, gdzie przyciągała coraz to więcej i więcej słuchaczy. Nie tylko wspaniałym głosem, lecz również atrakcyjnym repertuarem, w którym znalazły się piosenki Elli Fitzgerald, Yvesa Montanda, Edith Piaf, dla której pisał także Charles Aznavour.

Wielki admirator talentu ZAZ zaśpiewał z nią w duecie przeróbkę jego własnej kompozycji „J’aime Paris au mois de Mai”. Mistrz nie skąpi młodszej koleżance komplementów: „ZAZ może zaśpiewać wszystko i zawsze porusza najczulsze struny w duszy. Dojdzie tak daleko jak tylko sobie zamarzy. Już osiągnęła ogromnie dużo. Jest pierwszą od lat francuską piosenkarką, która zrobiła tak wielką międzynarodową karierę”.

10 listopada ukaże się nowa płyta ZAZ. Krążek nosi tytuł „Paris”. Na zapowiadanym albumie znajdą się między innymi duety właśnie z Charlesem Aznavourem i młodą zdolną kanadyjską piosenkarką Nikki Yanofsky. W studiu wspomógł artystę także legendarny producent Quincy Jones.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

ZAZ zaprosiła do współpracy wielkiego Quincy’ego Jonesa „Ona ma prawdziwie bluesowy głos”– mówił Quincy. Piosenki na „Paris” ZAZ nagrała w towarzystwie big bandu. „Czuć energię każdego muzyka. Wprost nie da się usiedzieć” – zapewnia piosenkarka. Jako pierwsza płytę promuje przeróbka utworu Maurice’a Chevaliera „Paris sera toujours Paris”. Utworu, oddającego “wolnego ducha miasta”, jak mówi ZAZ. Płyta to mieszanka jazzu, folku, chanson française, tanga. Zawiera w większości interpretacje utworów poświęconych stolicy Francji (m.in. Charlesa Trenet, Léo Férré’a).

Wokalistka wydała dotychczas dwa albumy studyjne. „ZAZ” z 2010 roku pokryła się w Polsce podwójną platyną (i wylądowała na szczycie OLISU-u). Druga płyta „Recto Verso” ukazała się w 2013 roku i rozeszła się na świecie w nakładzie 1,5 miliona sztuk.

Koncert odbędzie się 5 grudnia w Progresja Music Zone, ul. Fort Wola 22, 01-258 Warszawa

Więcej informacji: www.progresja.com

Tekst | materiały prasowe

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News