Odliczacie dni do piątku? Rebeka zagra w warszawskiej Iskrze!

Kobieta i mężczyzna stojący na scenie grający na gitarach, ubrani na biało

Rebeka, czyli Iwona Skwarek oraz Bartosz Szczęsny, swoją muzykę tworzą przy użyciu keyboardu, syntezatorów wirtualnych, komputerowych, analogowego moog’a, a także basu czy gitary elektrycznej. Wszystko to składa się na porządną porcję electro popu. Już w najbliższy piątek, duet wystąpi w warszawskim klubie Iskra!

Już 11 sierpnia, w letnim ogrodzie Iskry zobaczymy fantastyczny duet, Rebeka. To drugi koncert, w ramach wakacyjnego cykl muzycznego, którego partnerem jest marka Lech Premium.

Rebeka (Iwona Skwarek) rozpoczęła swoją aktywność artystyczną w 2008 roku w Poznaniu. Pierwsze piosenki komponowała i wykonywała przy użyciu keyboardu Casio, który jest jej pamiątką komunijną. Gra na nim do dziś, chociaż przy akompaniamencie innych „nowszych” instrumentów. Dopiero, po dwóch latach działalności, rozpoczęła współpracę z producentem Bartoszem Szczęsnym.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Charyzma sceniczna, wyrafinowane kompozycje i silny głos Iwony to znaki rozpoznawcze REBEKI. Zespół w nietuzinkowy, świeży sposób łączy muzykę elektroniczną z ambitnym popem. Prezentuje oryginalne brzmienie i teksty, które angażują słuchaczy, nie pozwalają przejść obojętnie. Ich ostatni album Davos pełen różnorodnych piosenek – od melancholijnych po klubowe energetyczne brzmienia, jeszcze bardziej umocnił pozycję REBEKI na polskim rynku muzyki klubowej.

W tym duecie, to ona komponuje i pisze teksty oraz śpiewa. Bartek odpowiada za aranżację i produkcję. Co jest dla nich najważniejsze w muzyce? Oczywiście emocje! Bardzo poważnie podchodzą do występów na żywo. Potrafią opracowywać różne warianty koncertowych wersji utworów, ciągle dążąc do perfekcji. Stąd gwarancja, iż sobotni koncert w Iskrze może okazać się po prostu niepowtarzalny.

Jeśli nie wiedzieliście jeszcze, jakie macie plany na piątkowy wieczór, to już wiecie! Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

Plakat promujący koncert duetu Rebeka w warszawskim klubie Iskra

Zdjęcie wyróżniające: M. Murawski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News