Hollywoodzki kalendarz Pirelli 2017

Blondynka w czarnej sukience pozuje do zdjęcia

Jeden z najbardziej ekskluzywnych kalendarzy na świecie szykuje swoją odsłonę na rok 2017. W rolę modelek wcielą się tym razem m.in. Uma Thurman, Juliane Moore, Nicole Kidman, Kate Winslet czy Lupita Nyong’o. Gwiazdy zapozują do zdjęć, w których pokażą się jak najbardziej sauté – bez makijażu oraz idealnie ułożonej fryzury. 

Kalendarz Phirelli na rok 2017 kontynuuje tradycję z zeszłego roku. Zdjęcia wtedy po raz pierwszy robiła kobieta, Annie Leibovitz. Wyjątkowe były też modelki. W kalendarzu znajdowały się zdjęcia takich gwiazd jak Serena Williams, Mellody Hobson, Patti Smith czy Amy Schumer. Największą furorę zrobiło właśnie zdjęcie aktorki Amy Schmer, która pozując siedzi w naturalnej pozycji  jedynie w figach, wysokich szpilkach z kubkiem kawy w ręku. „Piękna, wstrętna, silna, chuda, gruba, ładna, obrzydliwa, seksowna, odrażająca, idealna kobieta. Dziękuję Annie Leibovitz” – napisała Amy na Twitterze, po oficjalnym prezentacji kalendarza.

Blondynka w jasnym golfie pozuje do zdjęcia

Równie ciekawie zapowiada się tegoroczna edycja kalendarza. Autorem zdjęć ceniony niemiecki fotograf, Peter Lindbergh. Dobór bohaterek nie jest przypadkowy. –  To kobiety, które osobiście znam i uwielbiam – bez wyjątku. Każdą z tych gwiazd w pewnym momencie swojego życia chciałem nawet poślubić, ale nie miałem jaj, żeby poprosić je o rękę – żartuje. Przed obiektywem staną; Kate Winslet, Penélope Cruz, Nicole Kidman, Helen Mirren, Uma Thurman, Robin Wright, Lupita Nyong’o, Alicia Vikander, Julianne Moore, Rooney Mara, Jessica Chastain, Charlotte Rampling, Zhang Ziyi, Léa Seydoux oraz Anastasia Ignatova, profesor politologii z Moskwy. Poza rosyjską badaczką, wszystkie „modelki” to wybitne przedstawicielki świata filmu i teatru, większość z nich była przynajmniej raz nominowana do Oscara.

Premiera kalendarza planowana jest na listopad tego roku.

Tekst: Joanna Pawlińska

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News