Poznajcie 11-letnie albinoski, które robią furorę w świecie mody

Zdjęcie przedstawia bliżniaczki-albinoski, które stoją jedna za drugą. Obie mają warkocze. Jedna dziewczynka ma opuszczoną głowę, a jeden warkocz spoczywa na ramieniu drugiej. Druga dziewczynka ma głowę podniesioną.

Mają dopiero 11 lat i oficjalnie nie są modelkami, ale już mogą pochwalić się kontraktem z firmą Nike i Bazaar Kids. A to wszystko za sprawą ich unikatowego wyglądu.

Lara i Mara Bawar to bliźniaczki pochodzące z Tanzanii, które mają przypadłość genetyczną zwaną albinizmem. Chorobę tę cechuje brak pigmentu w skórze i we włosach. W 2016 roku, w mieście Sao Paulo, szwajcarski fotograf Vinicius Terranova dostrzegł różnorodną urodę sióstr i zachwycony ich wyglądem postanowił stworzyć projekt zwany „Rzadkie kwiaty”. Niezwykła seria zdjęć uchwyciła nietuzinkowe piękno bliźniaczek, a świat mody oszalał na punkcie Lary i Mary. Dziewczynki na chwilę obecną pochwalić się mogą kontraktami z firmą Nike, Insanis oraz Bazaar Kids, lecz na tym na pewno nie poprzestaną.

Poniżej przepiękna sesja zdjęciowa z bliźniaczkami w rolach głównych, w której gościnny udział wzięła ich trzecia siostra, niechorująca na albinizm.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Dwie bliźniaczki stoją przodem do siebie, na przeciwko. Jedna ma podniesioną głowę i ręce, a druga patrzy się na jej dłonie. Na zdjęciu widzimy z bliska twarze dziewczynek. Leżą one, są do siebie przytulone i mają dłonie jednak na drugiej. Na zdjęciu z bliska widnieje profil jednej z dziewczynek Na zdjęciu jedna z Albinosek macha głową, na której ma pełno drobnych warkoczyków. Na zdjęciu widać jedną bliźniaczkę śmiejącą się. Na zdjęciu są trzy siostry, dwie Albinoski i jedna ciemnoskóra dziewczyna. Leżą one i mają złączone głowy. Dwie bliźniaczki mają zamknięte oczy, a ciemnoskóra siostra ma je otwarte. Na zdjęciu widzimy dwie bliźniaczki stojące przodem. Mają zamknięte oczy, jedna ma lekko przechyloną głowę, a druga ma bardzo przechyloną głowę. Dwie bliźniaczki siedzą na krzesłach i mają zamknięte oczy. Jedna lekko się uśmiecha i podpiera głowę rękoma. Druga ma ręce oparte na oparciach i ma lekko przechyloną głowę w bok i jest zamyślona. Na zdjęciu są trzy siostry - 2 Albinoski i jedna ciemnoskóra dziewczyna. Dwie Bliżniaczki stoją po dwóch stronach trzeciej siostry i mają głowy oparte na jej ramieniach. Mają zamknięte oczy. Ciemnoskóra dziewczyna patrzy się prosto do kamery i lekko się uśmiecha. Na zdjęciu widzimy biegnące bliźniaczki-albinoski.

Tekst: Julia Gugniewicz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News