To jest ładne, co się komu podoba. Ale o kanonie piękna decyduje opinia wielu osób. Dziś mierzona za pomocą lajków, szerów i repostów. Poznajcie Tumblr Girls – dziewczyny, o których podobno marzy każdy facet, a płeć piękna robi wszystko, by wyglądać jak one.

Wszystko zaczęło się od serwisu Tumblr, na którym ludzie z całego świata tworzą swoje blogi i dzielą się zdjęciami, plotkami i własnymi przemyśleniami. Jeżeli wyglądasz naprawdę cool i wstawisz tam swoje zdjęcie, szybko staniesz się rozpoznawalna przez całą tumblrową społeczność. Wystarczy niecały tydzień i twoja podobizna może zostać przekazana dalej nawet sto tysięcy razy. Następnie zdjęcie powędruje na Facebooka, Twittera i inne tego typu strony. Tak narodziły się właśnie Tumblr Girls. Kobiece ideały, które są dla wszystkich ikoną stylu, a ich ciało to marzenie setek facetów. Popularniejsze z nich rozpoznawalne są nawet na ulicach; to swego rodzaju celebrytki. Pod łatką Tumblr Girls kryją się piękne dziewczyny chętnie odsłaniające swój delikatnie umięśniony, opalony brzuch i trochę pośladków, których resztę skrywają jeansowe spodenki z wysokim stanem. Uwielbiają nosić ubrania z frędzlami, buty na wysokim obcasie, ale nie pogardzą również zwykłymi trampkami. Tatuaże i piercing? Jak najbardziej.

ilustracje-03

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Podręczny zestaw cech

W dzisiejszych czasach naprawdę nie potrzeba wiele. Wystarczy, że będziesz miała odpowiedni styl, figurę i umiała zrobić sobie dobre zdjęcie. Powstało już wiele artykułów i poradników na ten temat, dzięki którym możemy wyróżnić najważniejsze zasady bycia „dziewczyną z Tumblra”. Pierwsza z nich mówi o tym, aby kupować jak najwięcej hipsterskich ubrań. Bo przecież twój styl musi być oryginalny, vintage i trafiać do reszty. Nie zapominaj też o ciuchach z second handów, które zapewnią ci oryginalność. Druga dotyczy fotografii: używaj jak największej liczby filtrów, które sprawią, że ostatecznie będziesz wyglądać bardziej profesjonalnie. Photoshop potraktuj jak swoją trzecią rękę. Dzięki niemu możesz poczuć się jak prawdziwa modelka. Bardzo ważny jest makijaż. Nie może być zbyt mocny. Zwykle wystarczą kreski pociągnięte eyelinerem i mocno zarysowane brwi, ewentualnie podkreślone usta, najlepiej pomalowane na czerwono lub nude. Przepis na sukces wydaje się dziecinnie prosty.

A Ty którą z nich jesteś?

Eloniee Pope, która prowadzi konto z Tumblr Girls na Twitterze, twierdzi, że większość dziewczyn robi to dla zabawy. Występuje jednak między nimi ostra rywalizacja. Nie ma czasu na zawieranie przyjaźni. To walka o uwagę, większą liczbę fanów i reblogów. Aby istnieć w tym świecie, musisz być zdefiniowana. W tym zawiera się wszystko – od stylu ubierania się, aż po muzykę, jakiej słuchasz. Nie możesz być nudna i nijaka, trzeba przecież umieć sprzedać swój wizerunek. Rodzajów Tumblr Girls jest mnóstwo, musisz znaleźć najbardziej zbliżony do prywatnych upodobań oraz indywidualnego gustu. Najpopularniejsze są oczywiście „The Girly Tumblr Girl”, kreujące postać uroczej dziewczynki z szerokim uśmiechem, której szafa pełna jest różowych rzeczy. W przypadku „The Grunge Tumblr Girl” mowa o odważniejszym stylu, który podkreślają podarte jeansy, koszulki z rockowymi zespołami i linkowanie alternatywnej muzyki. Jeżeli masz problem ze zdefiniowaniem swojego stylu, z pomocą przychodzą internetowe quizy. Odpowiadasz po kolei na szereg pytań o modę i o to, co lubisz robić w wolnym czasie, aby następnie zobaczyć na ekranie komputera swój wynik. Kilka minut i już wiesz, do której grupy Tumblr Girls należysz.

skandynawska blogerka

Potrzeba uwagi

Nie jest to dla nikogo zaskoczeniem, że Tumblr Girls są przeważnie młode, pełne życia dziewczyny, które poprzez internet pragną zwrócić na siebie uwagę. Social media uzależniają, szczególnie gdy widzi się, że umieszczane treści spotykają się z powszechną aprobatą. Im więcej obserwatorów, tym większa pewność siebie. To swego rodzaju cyfrowy aplauz, który może nieco połaskotać nasze ego. G-Eazy, amerykański muzyk, rapował ostatnio w swojej piosence o tym samym tytule: „Zachowuje się tak, jakby była najlepsza.” Postawiona przez niego diagnoza wydaje się niezwykle prawdziwa. Przecież bycie rozpoznawalną i ciągłe komplementowaną, błyskawicznie winduje poczucie atrakcyjności naprawdę wysoko. Internet to zresztą jak nietrudno się domyślić zwykła przykrywka. Odkładając na bok aurę, którą tworzą wokół siebie tytułowe Tumblr Girls, okazuje się, że wszystkim rządzi banał. W głębi duszy potrzebują one po prostu większej uwagi w realnym świecie.

Ich idolką jest Effy Stonem, tytułowa bohaterka brytyjskiego serialu dla nastolatków Skins. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że to dziewczyna uzależniona od narkotyków i niedopuszczająca do siebie żadnych pozytywnych uczuć. Jej kultowe teksty przemierzyły cały Tumblr wzdłuż i wszerz, stając się wzorem do naśladowania. Zero miłości i przywiązania, jedynie przygodny seks i granie zimnej, niedostępnej suki. Takie według większości są Tumblr Girls. Przewijając swoją tablicę, natrafić można na dziewczyny w martensach, najczęściej ubrane na czarno, z papierosem w ustach. To pewnego rodzaju styl bycia, pokazujący, że nie zależy ci na nikim i na niczym. Kolejnym wyzwaniem jest dążenie do bycia szczupłym, wyśmiewanie kobiet o okrąglejszych kształtach i całkowite wykluczenie z wyścigu o bycie ideałem piękna. Tumblr Girls nie są żadnym wyjątkiem. Może nie zawsze wyglądają jak typowe modelki z wybiegów wielkich domów mody, jednak i one muszą spełnić warunek bycia skinny. Świadczy o tym świeżutki jeszcze hasztag #thighgap. Znaleźć pod nim można tysiące zdjęć dziewczyn pokazujących swoje bardzo szczupłe nogi. Słówko „gap” odnosi się oczywiście do obowiązkowej przerwy między udami. I tu pojawia się pytanie o cenę odpowiedniego zdjęcia. Jak zwykle pozostające retorycznym wołaniem.

effy

Zdania na temat tego trendu są podzielone. Jedni twierdzą, że to głupota dla hipsterów. Kompletną bzdurą jest dla nich opinia, że Tumblr Girls są niezaprzeczalnym ideałem mężczyzn. Drudzy natomiast, wpatrzeni są w nie jak w obrazek i ciągle reblogują ich zdjęcia. Do lamusa odchodzi przekonanie, że popularność warto budować na oryginalności i kreatywności oraz inteligencji. Tak zwana rzeczywistość udowadnia, że najłatwiej jest ją budować na zgrabnych nogach i gładkiej buzi. Poza tym bycie Tumblr Girl jest niezłym sposobem na zarobek. Pod warunkiem, że ma się przynajmniej dziesięć tysięcy followersów. Jeżeli zatem kogoś kręci wstawianie swoich zdjęć na portale społecznościowe oraz spełnia wszystkie wymienione wyżej wymogi, może spróbować, jak smakuje internetowa sława.

tekst | Nicole Szczekocka

1,6/5 - (114 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News