Trans Closets: uczelnie w USA tworzą miejsca przyjazne transseksualnym studentom

Flaga transgender i ubrania w szafie

Coraz więcej amerykańskich otwiera miejsca zwane Trans Closets, gdzie transseksualni uczniowie mogą zaopatrzyć się w ubrania, bez wytykania palcami.

Całe przedsięwzięcie polega na pomocy tym studentom z problemami finansowymi, spowodowanymi odrzuceniem przez rodziny czy kosztami operacyjnymi wynikającymi ze zmiany płci. Według danych Point Foundation, aż 80% studentów społeczności LGBTQ utrzymuje się samodzielnie.

Uczelnie takie jak Uniwersytet Kalifornia, Santa Cruz, Pensylwania, Zachodnia Wirginia i Marshall są w trakcie wprowadzania takiego projektu w swoich placówkach.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Najnowszy Trans Closet otwiera się na dniach w Uniwersytecie Marshall i już jest wypełniony po brzegi podarowanymi ubraniami z przeróżnych sezonów i stylów, od strojów kąpielowych po galowe.

Pomysł został zaczerpnięty od Transgender Resource Centre w Nowym Meksyku, czyli organizacji zajmującej się tym, już od ponad dekady.

Zaczęliśmy ten projekt, by uczniowie naszej szkoły, którzy są transseksualni lub w trakcie przemiany, mogli przyjść do miejsca, gdzie czują się bezpiecznie i bez osądzania mogli spokojnie przymierzyć ubrania — mówi Shaunte Polk, dyrektorka Marshall University’s LGBTQ+ Office, dla NBC

Nie mam za dużo pieniędzy podczas roku szkolnego — mówi Dylan Miller studentka Penn State i transseksualista — teraz mam gdzie pójść i czuć się swobodnie w tym, jaka jestem bez ocen i wytykania palcem przez innych.

Tekst: Kacper Trzeciak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News