Noc muzeów

Plakat Nocy Muzeów 2016

W najbliższą noc po raz 13. nadarzy się szansa na odwiedzenie wszelkiego rodzaju instytucji kulturalnych. Przygotowaliśmy specjalnie dla was propozycje, jak najciekawiej spędzić dzisiejszą Noc Muzeów!

Ogrodowe historie od kuchni

Kto pamięta, kiedy był ostatnio w Ogrodzie Botanicznym UW? Nikt? W tym roku organizatorzy zaplanowali grę terenową. Dzięki niej będzie można nie tylko poznać historię Ogrodu, ale także posłuchać o plotkach z nimi związanymi czy co pisano o Ogrodzie chociażby w XIX wieku.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

http://www.ogrod.uw.edu.pl/aktualnosci/noc_muzeow.htm

Al. Ujazdowskie 4, Warszawa

Nie śpij, zwiedzaj, zagraj

Tym razem propozycja od samych organizatorów. Specjalna gra miejska, w czasie której trzeba odwiedzić 20 różnych miejsc na terenie Warszawy. Aby wziąć udział w grze, należy pobrać aplikację HUNTLY, zaakceptować regulamin gry oraz wypełnić kwestionariusz. By móc zagrać potrzebujecie telefonu, aplikacji, dostępu do internetu i bluetooth. Gra rozpoczyna się o godzinie 19:00 i potrwa do 23:00. O 23:30 wręczenie nagród na Placu Defilad. Nie wiemy jak wy, ale my się nie możemy doczekać.

http://www.um.warszawa.pl/nocmuzeow/index.php?article=2

Plac Defilad

Filmowa Noc Muzeów w Muzeum Etnograficznym

Muzeum Etnograficzne zaprasza na filmową noc. Wszystkie sale Muzeum zamienią się w sale kinowe. Zaprezentowane zostaną obrazy dotyczące z budynku oraz historii muzeum. Ale także produkcje związane z antropologią oraz etnografią.

ul. Kredytowa 1, Warszawa

Maraton improwizacji w Klubie Komediowym

Jeśli nie byliście nigdy widzami improwizacji teatralnej, to macie szansę wziąć udział w maratonie improwizacji. Przez 12 godzin, od 21:00 do 9:00 rano na scenach Klubu Komediowego zaprezentują się przeróżne składy. Pełna rozpiska na na stronie Nocy Muzeów.

ul. Nowowiejska 1, Warszawa

Noc inspiracji na Kamionku

Fundacje CeRLiK, wraz ze twórcą wizualizacji świetlnych DeZett, zespołem Q’art TED oraz Damiango Zielińskim, organizatorem Jam Session Doradości, zapraszają na niezwykle inspirującą noc. Będzie wernisaż, będzie koncert, a także Jam Session. A wszystko to dzięki uprzejmości klubu Fugazi.

fundacjacerlik.blogspot.com

ul. Mińska 65, Warszawa

Noc Muzeów w Artissimie – Warszawa w obiektywie Czesława Olszewskiego

Czesław Olszewski, polski fotograf tworzący w czasach dwudziestolecia międzywojennego, pozostawił po sobie wiele pięknych zdjęć. W czasie Nocy Muzeów będzie można obejrzeć wystawę jego fotografii, które należą do rodziny.

ul. Zielna 39 (budynek PAST-y), Warszawa

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News