Netflix Anime – najlepsze anime, które obejrzysz na Netflixie

postać narysowana w stylu anime

Filmy i seriale, które przywędrowały do nas z Japonii, cieszą się niesłabnącą popularnością od lat. Nic więc dziwnego, że platformy streamingowe mają w zanadrzu dziesiątki takich produkcji – na większości z nich, między innymi na Netflixie, anime stanowi osobną, obszerną kategorię. Dowiedz się, jakie są najlepsze chińskie bajki dostępne na Netflixie.

Netflix Anime – najlepsze propozycje dostępne na Netflixie

10. HI SCORE GIRL

Relacje nastolatków często są w serialach traktowane po macoszemu i brak im autentyczności. Twórcy Hi Score Girl zadbali jednak o to, by to, co łączy głównych bohaterów, przedstawić naturalnie i bez patosu. Jest to przeurocza opowieść o zamkniętym w sobie chłopaku, który zaczyna zadawać się z bogatą koleżanką z klasy (która, oczywiście, okazuje się o wiele fajniejsza niż na pierwszy rzut oka). Nie brakuje nawiązań do popkultury lat 90., w szczególności gier wideo.

9. CAROLE & TUESDAY

Ciepła opowieść o realizacji marzeń – w tym przypadku muzycznych. Dwie dziewczyny chcą wejść na szczyty list przebojów, wspierają się wzajemnie i… tworzą na Marsie. Pod płaszczykiem historii o ambitnych nastolatkach twórcy dzielą się z nami dywagacjami na temat istotnych globalnych problemów, takich jak chociażby nasz stosunek do uchodźców. Mądry, przejmujący serial – jeśli chodzi o Netflix anime, to jeden z najbardziej zmuszających do refleksji.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


8. TOKYO GHOUL

Jeśli chodzi o Netflix anime, Tokyo Ghoul jest jedną z najbardziej krwawych i mrocznych propozycji. Fabuła opiera się na tym, że głównemu bohaterowi przeszczepione zostają narządy tytułowego ghula, a więc potwora, którego dieta składa się głównie z ludzkiego mięsa. Musi się odnaleźć w tej niecodziennej sytuacji, co wiąże się z masą kłopotów. Wartka akcja, intrygująca fabuła i mroczna estetyka to największe zalety tej produkcji.

7. MÓJ SĄSIAD TOTORO

Studio Ghibli jest bez wątpienia jedną z najważniejszych wytwórni japońskich filmów animowanych. Większość produkcji Ghibli na stałe zapisało się w kanonie klasyki – wśród nich właśnie Mój sąsiad Totoro. Dwie dziewczynki przeprowadzają się z ojcem na wieś, gdzie zaprzyjaźniają się z pewnym dziwnym stworzeniem. Jest to wzruszająca opowieść o przyjaźni, siostrzeństwie i akceptacji, z której każdy wyniesie coś dla siebie niezależnie od wieku.

6. JOJO’S BIZARRE ADVENTURE

Historia pewnego ekscentrycznego rodu, którego członkowie obdarzeni są nadludzkimi mocami. Wbrew pozorom nie jest to zupełnie poważny serial – nieustannie potykamy się o kolejne gagi i absurdalne dialogi. Czy Jojo’s Bizarre Adventure jest animowanym, japońskim odpowiednikiem Monty Pythona? Tego nie wiemy, ale z pewnością mamy do czynienia z jednym z najśmieszniejszych Netflix anime.

5. KUROKO NO BASKET

Może być to zaskakująca propozycja dla wielu osób niewtajemniczonych w japońską popkulturę, ale Kuroko no Basket jest serialem wyróżniającym się w kilku kwestiach. Przede wszystkim to jeden z nielicznych sportowych animowanych produkcji, które z taką dokładnością oddają specyfikę danego sportu (w tym przypadku koszykówki). Poza tym fabuła jest pełna zawirowań, a bohaterów można polubić od pierwszego wejrzenia.

4. SPIRITED AWAY: W KRAINIE BOGÓW

Kolejna w tym zestawieniu produkcja kultowego studia Ghibli. Główną bohaterką jest pozornie nieśmiała i nieco zagubiona dziewczynka, która musi za wszelką cenę uratować swoich rodziców, gdyż ci zostali… zamienieni w świnie. Spirited Away: W krainie bogów nie tylko rozśmiesza, ale przede wszystkim zmusza do refleksji i wyciska łzy. Niezwykle mądra produkcja.

3. FULLMETAL ALCHEMIST

Serial ten ma na karku już prawie 20 lat, ale cieszy kolejne pokolenie fanów anime. Opowiada o braciach, którzy wyruszają na poszukiwanie kamienia filozoficznego, aby odzyskać dawny wygląd. Fabuła w zgrabny sposób wykorzystuje klisze znane z awanturniczo-podróżniczego kina, dodając do niego charakterystyczny japoński sznyt, zaś przezabawne gagi łączą się tu ze wzruszającymi scenami.

2. ONE-PUNCH MAN

Prawdopodobnie najzabawniejszy wytwór japońskiej popkultury ostatniej dekady. Serial, który wprawdzie porusza istotne tematy, ale przede wszystkim doskonale spełnia się jako odmóżdżacz po trudnym dniu w szkole czy w pracy. Widać, że twórcy na każdym kroku bawią się formą, serwując widzowi niezwykle radosny i prześmieszny serial. Jeśli chodzi o anime dostępne na Netflixie – One Punch Man jest najzabawniejszy.

1. DEATH NOTE

Notatnik śmierci jest już bez wątpienia kultową pozycją i nie może jej zabraknąć w tym rankingu. Nieśmiały chłopak otrzymuje pewien zgubny przedmiot – tytułowy zeszyt, w którym może napisać, kto ma w najbliższym czasie umrzeć i w jaki konkretnie sposób. Świetnie skonstruowana opowieść o zabawie w boga, która porusza wiele istotnych kwestii dotyczących życia i śmierci. Przede wszystkim śmierci.

 

Zobacz też: Seriale kryminalne – najlepsze seriale kryminalne wszechczasów

Seriale kryminalne – najlepsze seriale kryminalne wszechczasów

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News