Seriale kryminalne – najlepsze seriale kryminalne wszechczasów

najlepsze seriale kryminalne wszechczasów

Akcja trzymająca w napięciu, owiana tajemnicą fabuła, groza, ucieczki, pościgi i morderstwa – czyli maksymalna dawka wrażeń z serialami kryminalnymi. Przenosimy się w świat występku i nieugiętych stróżów prawa, którzy wymierzą sprawiedliwość. Poznaj naszą listę TOP 8 najlepszych seriali kryminalnych wszechczasów!

TOP LISTA – najlepsze seriale kryminalne wszechczasów

1. „Breaking bad”

Niedoceniony nauczyciel dowiaduje się, że zdiagnozowano u niego raka. Postanawia zacząć współpracę ze swoim byłym uczniem, polegającą na produkcji, oraz sprzedaży metamfetaminy. Główny bohater chce zostawić  majątek, żeby zabezpieczyć przyszłość żony i syna, który cierpi na porażenie mózgowe. Serial pokazuje jak śmiertelna diagnoza, postawiona zwykłemu mężczyźnie, potrafi normalnego i spokojnego domatora zamienić w trzon narkotykowego imperium.

breakingbad 1 Seriale kryminalne - najlepsze seriale kryminalne wszechczasów

https://www.filmweb.pl/serial/Breaking+Bad-2008-430668

2. „Narcos”

Władze federalne USA rzucają sobie wyzwanie, aby ukrócić nielegalną działalność Escobara, który jest potężnym bossem kartelu narkotykowego z Medelin w Kolumbii. Jego organizacja szybko się rozrasta i zbija fortunę na handlu kokainą. Jednak amerykańskie władze postanawiają wysłać agenta DEA, aby go zabił. Jest to serial oparty na faktach, ukazujący bezwzględnego mordercę również jako ojca rodziny w sweterku we wzorki, Wartka akcja i świadomość, że oglądamy tak naprawdę fabularyzowany dokument o Pablo Escobarze wystarczy aby nie móc się od niego oderwać.

Narcos 1 Seriale kryminalne - najlepsze seriale kryminalne wszechczasów

https://www.filmweb.pl/serial/Narcos-2015-680486

3. „Peaky Blinders”

Akcja serialu rozpoczyna się zaraz po zakończeniu I wojny światowej. Thomas „Tommy” Shelby, wraz z braćmi i ciotką przewodzą grupą przestępczą Peaky Blinders – od czapek z wszytymi w kaszkiet żyletkami, którymi tną twarze swoich wrogów. Rodzina prowadzi znany w całym mieście zakład bukmacherski. Przypadkiem trafia w ich ręce cały arsenał skradzionej broni i zaczyna się poszukiwanie zaginionego ładunku, przez pozostałe gangi, oraz policję. Fabuła jest zainspirowana prawdziwą historią gangu, który działał w dwudziestoleciu międzywojennym.

Peaky Blinders 1 Seriale kryminalne - najlepsze seriale kryminalne wszechczasów

https://www.filmweb.pl/serial/Peaky+Blinders-2013-680981

4. „Dexter”

Główny bohater Dexter zmaga się z wieloma traumatycznymi przeżyciami, przez co staje się seryjnym mordercom. W dzieciństwie został przygarnięty przez policjanta, który pokazał mu jak zaspokajać swoje chore pragnienia zabierając go na polowania. Po śmierci policjanta nikt nie wie o jego mrocznej stronie, nawet jego przybrana siostra. Dexter pracuje jako analityk śladów krwi w Miami, a w nocy jako seryjny morderca zabijający tylko tych, którzy w jego mniemaniu sobie na to zasłużyli.

Dexter 1 Seriale kryminalne - najlepsze seriale kryminalne wszechczasów

https://www.filmweb.pl/serial/Dexter-2006-331618

5. „Columbo”

Bohaterem serialu jest porucznik Columbo, który pracuje w wydziale zabójstw w Los Angeles. Serial charakteryzuje się specyficznym układem fabuły, tzw. „odwróconą tajemnicą”. Na początku dowiadujemy się kto jest mordercą i poznajemy motyw oraz przebieg morderstwa. Następnie przez resztę odcinka obserwujemy dochodzenie, prowadzone przez porucznika, który odnajduje zabójcę. Dla widza zagadką ma być sposób wykrycia sprawcy i udowodnienie mu winy. Serial jest świetnie zbudowany i nakręcony. Jako goście występują w nim aktorzy, którzy później odnieśli wielki sukces: Leonard Nimoy Star Trek, Martin Sheen, Leslie Nielsen

Columbo 1 Seriale kryminalne - najlepsze seriale kryminalne wszechczasów

https://www.filmweb.pl/serial/Columbo-1968-534418

6. „Notatnik śmierci”

Film z gatunku Anime opowiada o genialnym chłopaku z liceum, który znajduje notes. Tajemniczy przedmiot, okazuje się mieć niesamowite właściwości. Wpisanie do notesu imienia i nazwiska osoby, której twarz się znało, skutkowało śmiercią tej osoby, w ciągu 40 sekund. Jeśli w ciągu 40 sekund nie został wpisany powód śmierci danej osoby, wtedy był to zawał serca. Główny bohater Light chce oczyścić świat ze wszelkiego zła. Jest synem komendanta i chce zacząć sam wymierzać sprawiedliwość, nie musząc nawet wychodzić z domu. Jednak pojawia się legendarny detektyw, który postrzega działania chłopaka jako zwykłe morderstwa.

Death note 1 Seriale kryminalne - najlepsze seriale kryminalne wszechczasów

https://www.filmweb.pl/serial/Notatnik+śmierci-2006-349326

7. „Rojst”

Tytuł oznacza bagno, ma ty być odzwierciedleniem świata pokazanego w serialu. Akcja serialu rozpoczyna się w 1984 roku, ponury czas PRL-u. W lesie dochodzi do podwójnego morderstwa – młodej prostytutki i towarzysza Grochowiaka, miejscowego działacza partii. Milicji szybko udaje się ująć sprawcę. W tym samym czasie zostaje zamordowana para nastolatków. Dziennikarze regionalnej gazety podejmują nieoficjalne śledztwo. Docierają do lokalnych powiązań pomiędzy światem przestępczym, a przedstawicielami władzy i wymiaru sprawiedliwości.

Rojst 1 Seriale kryminalne - najlepsze seriale kryminalne wszechczasów

https://www.filmweb.pl/serial/Rojst-2018-808109

Zobacz też: https://hiro.pl/najlepsze-filmy-na-netflixie-co-ciekawego-obejrzysz/

Najlepsze filmy na Netflixie, które obejrzysz dzisiaj [AKTUALIZACJA]

8. „Paradoks”

Serial głównie skupia się na postaci inspektora Komendy Głównej Policji, którym jest Marek Kaszowski. Do zespołu inspektora zostaje skierowana podkomisarz Joanna Majewska – funkcjonariuszka Biura Spraw Wewnętrznych. Jej zadaniem jest zbadanie na nowo spraw kryminalnych, które były prowadzone właśnie przez ten wydział Komendy Głównej Policji, oraz zajęcie się sprawą samego inspektora.
paradoks 1 Seriale kryminalne - najlepsze seriale kryminalne wszechczasów

https://www.filmweb.pl/serial/Paradoks-2012-658871

Tekst: Gracjan Dondajewski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News