TOP 5 seriali kryminalnych na Netflixie z kobietami w rolach głównych

Kryminały są najchętniej oglądanym gatunkiem filmowym na całym świecie. Co roku powstaje mnóstwo produkcji kryminalnych, jednak pytanie brzmi: Które są najlepsze? Oto TOP 5 naszych seriali kryminalnych z kobietami w rolach głównych, które są dostępne na Netflixie. Nie możecie ich przegapić!

Każda z bohaterek wybranych przez nas seriali jest inna, jednak łączy je prawdziwe zdeterminowanie i siła charakteru. Wybraliśmy dla was filmy, które być może nie są pierwszym wyborem na Netflixie, jednak każdy z nich trzyma w napięciu nie gorzej niż „Dom z Papieru”, dlatego warto się z nimi zapoznać.

1. Ratched (2020)

Opis: Mildred Ratched ubiega się o stanowisko w Szpitalu Stanowym dla psychicznie chorych w Lucii. Placówka ma wkrótce przyjąć nowego pacjenta- brutalnego mordercę Edmunda Tollesona.

„Ratched” to trzymający w napięciu serial, którego nie możecie pominąć. Historia skupia się na instygującej pielęgniarce, która z biegiem czasu pokazuje Nam swoją ciemniejszą stronę. Bardzo dogłębnie poznacie bohaterkę, której towarzyszy ból, rozczarowanie, samotność i milczenie. Warto także zwrócić uwagę na idealnie skomponowane kadry przypominające malarstwo. Ten serial zachwyci nie jednego konesera sztuk wizualnych jak i fana kryminałów.

2. Alienista (2018)

Opis: Akcja serialu „Alienista” rozgrywa się pod koniec XIX wieku w Nowym Jorku. Rysownik i ilustrator New York Timesa oraz młoda sekretarka pracująca w policji, podejmują współpracę z alienistą, by rozwiązać sprawę seryjnego mordercy grasującego w Nowym Jorku.

Sara Howard to pierwsza osoba płci żeńskiej pracująca w nowojorskiej policji. Bohaterka jest bardzo ambitna, odważna i próbuje odnaleźć się w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Jej ciekawą historię poznajemy w trakcie rozwoju okrutnych wydarzeń spowodowanych przez seryjnego mordercę. Ten serial skupiony jest zarówno na aspekcie psychologicznym, jak i na znalezieniu zabójcy, który dokonuje mrożących krew w żyłach aktów zbrodni.

3. Dom z papieru (2017)

Opis: Profesor rekrutuje młodą złodziejkę i siedmiu innych przestępców do udziału w wielkim skoku- ich celem będzie hiszpańska mennica.

Tokio to główna, nieustraszona bohaterka oraz narratorka serialu „Dom z papieru”. Tokio łamie wszystkie ustalone przez grupę zasady i bardzo często działa pod wpływem emocji.  Jest femme fatale o intrygującej urodzie skradającą serca mężczyzn. Akcja serialu opiera się na planie Profesora, który zwerbował ekipę do napadu na hiszpańską mennicę. Nie brak tu dynamiki i napięcia.

4. The Sinner (2017)

Opis sezonu 1: Pewnego popołudnia kobieta wpada w szał na plaży i zabija nożem nieznanego mężczyznę, co burzy spokój w jej rodzinnym miasteczku.

Tajemnice ludzkiego umysłu nie znają granic. Przykładem jest główna bohaterka pierwszego sezonu serialu „The Sinner”. Dlaczego kobieta z idealnym, ułożonym życiem zabiła z zimną krwią obcego mężczyznę? Po obejrzeniu serialu poznacie głęboko skrywany motyw morderstwa, którego nikt się nie spodziewał. Musicie go zobaczyć!

5. Marcella (2017)

Opis: Marcella jest świeżo po rozwodzie. Po 12 latach postanawia wrócić do pracy jako detektyw w Londynie.

Główna bohaterka próbuje schwytać seryjnego mordercę młodych kobiet. Marcellę poznajemy jako kobietę, której nieobce są problemy życia codziennego. Jest to postać o bardzo złożonej naturze. Dzięki fantastycznej grze aktorskiej Anny Friel można dostrzec jakie piętno odciskają na niej trudne doświadczenia. Warto rozważyć tę propozycję, gdyż fabuła jest naprawdę interesująca, a serial został doceniony nagrodą Emmy.

Zobacz też: 10 filmowych perełek, które mogliście pominąć na Netflixie

10 filmowych perełek, które mogliście pominąć na Netflixie

Tekst: Klaudia Furmańczak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News