Electropopowy duet Divines: EP-ka „Miasta” i klip w formie „stories”

Chłopak z dziewczyną i psem na smyczy stoją na rogu ulicy

DIVINES rozpoczęło działalność w 2013 roku w Warszawie z inicjatywy Lulu Zubczyńskiej i Piotra Uaziuka. Ich muzyka łączy wpływy nu-disco oraz melancholijnej skandynawskiej elektroniki.

Kilka miesięcy temu w dystrybucji cyfrowej Wydawnictwa Agora ukazała się EP-ka warszawskiego electropopowego duetu Divines: Miasta. Składają się na nią trzy utwory, utrzymane w mocno elektronicznej stylistyce. Wydany w listopadzie 2016 roku debiutancki album Lulu Zubczyńskiej i Piotra Uaziuka: Pałace był ukłonem w kierunku muzyki disco i retro.

Tym razem Divines zdecydowało się zaskoczyć słuchaczy i zaprezentować bardziej trapowe oblicze. EPkę promuje klip do tytułowych: Miast. Inspiracją do jego powstania było pytanie: skoro ludzie tak często i z powodzeniem oddają swoje historie na „stories” w mediach społecznościowych, to czy możliwe byłoby opowiedzenie za ich pomocą fabuły? Klip został w całości nakręcony smartfonami, w dużej części dokumentalnie. To opowieść o tym, co i jak można stracić w wielkim mieście. W klipie wystąpili, także jako operatorzy: Dagmara Brodziak, Michał Krzywicki i Kaja Drzewiecka.

Wszystkie linki do streamingu oraz zakupu EP-ki, znajdziecie tutaj: smarturl.it/DivinesMIASTA

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News