4 powieści, dzięki którym lepiej poznasz bohaterów Stranger Things

powieści stranger things
Stranger Things. Jestem Robin

‘Stranger Things’ to jeden z najpopularniejszych seriali oryginalnych Netflix’a i jeden z najbardziej znanych seriali na całym świecie. Rozbudowanie go do uniwersum przez twórców było kwestią czasu.

Na kilka miesięcy przed premierą trzeciego sezonu polskie wydawnictwo Poradnia K. zapowiedziała publikację ‘Mrocznych umysłów’ oraz ‘Ciemności nad miastem’, a wydawnictwo Feeria Young zaprezentowało okładkę ‘Wszyscy mówią na mnie Max’. Już wkrótce możemy spodziewać się polskiego wydania kolejnej książki z uniwersum ‘Stranger Things’.

Wszystkie powieści powstały nad podstawie notatek twórców serialu i są oznaczone jako oficjalny merch Netflix’a. Jeśli niecierpliwie wyczekujecie czwartego sezonu ‘Stranger Things’ i macie pytania o ulubionych bohaterów koniecznie zwróćcie uwagę na poniższe tytuły.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


‘Mroczne umysły’ – Gwenda Bond

Pierwsza książka z cyklu ‘Stranger Things’ opowiada historię mamy Jedenastki. Można określić ją jako powieściowy prequel serialu, który odpowiada na pytania: kim jest Jedenastka?, co spotkało jej mamę?, kim jest doktor Brenner? i jakie eksperymenty prowadzono w Hawkins?

Stranger Things. Mroczne umysły

Akcja toczy się w roku 1969. Terry Ives decyduje się wziąć udział w tajemniczym eksperymencie MKULTURA prowadzonym w laboratorium ukrytym w lasach małego miasteczka Hawkins. Oprócz Terry w badaniach prowadzonych przez doktora Brennera bierze udział trójka innych studentów. Gdy podawane im środki zaczynają wywoływać dziwne skutki, uczestnicy projektu próbują odkryć, co tak naprawdę kryje się za tajnym rządowym laboratorium. Prawda okazuje się być zaskakująca!

Przeczytaj fragment ‘Mrocznych umysłów’.

‘Ciemność nad miastem’ – Adam Christopher

Druga powieść towarzysząca serialowi Netflix’a przybliża postać Hoppera. Odnosi się do przeszłości szeryfa Hawkins, a dokładnie do czasu, kiedy mieszkał w Nowym Jorku. Dzięki tej powieści poznajemy bliżej charakter Hoppera oraz jego rodzinę, której wspomnienie niezmiennie przewija się przez każdy sezon.

Stranger Things. Ciemność nad miastem

W Boże Narodzenie w 1984 roku Jedenastka wyciąga z piwnicy pudło z napisem Nowy Jork i zaczyna zadawać opiekunowi pytania o to, czemu wyjechał z Hawkins, co to jest Wietnam i dlaczego nie opowiada jej o Nowym Jorku.

Hopper niechętnie zaczyna opowiadać o lecie 1977 roku spokojnym życiu rodzinnym i całkiem łatwej pracy detektywa w nowojorskiej policji, które przerywa seria brutalnych zabójstw i pojawienie się agentów federalnych. Wtedy Hopper, niezadowolony z przejęcia jego sprawy, bierze sprawy we własne ręce. Przenika do środowiska nowojorskich gangów, gdzie odkrywa rozwiązanie sprawy równie mroczne jak późniejsze wydarzenia w laboratorium w Hawkins…

Przeczytaj fragment ‘Ciemności nad miastem’.

‘Wszyscy mówią na mnie Max’ – Brenna Yovanoff

Trzeci tytuł z uniwersum ‘Stranger Things’ to opowieść o wydarzeniach drugiego sezonu z perspektywy Max Mayfield. Przypomina pamiętnik, w którym refleksje nastolatki przeplatają się z wydarzeniami teraźniejszymi i przeszłymi.

Stranger Things. Wszyscy mówią na mnie Max

Dzięki tej książce możemy lepiej poznać Max, jej rodzinę oraz przeszłość, do której nawiązano w ostatnim odcinku trzeciego sezonu. Dla wszystkich, którzy polubili chodzącą wszędzie z deskorolką MADMAX i chcą zobaczyć Hawkins jej oczami!

‘Jestem Robin’ – Amy Rose Capetta

Powieść ukaże się w Polsce w październiku, ale niewątpliwie każdy fan serialu, którego serce podbiła najbarwniejsza postać trzeciego sezonu, musi ją przeczytać!

Stranger Things. Rebel Robin

Najnowsza książka przybliży nam postać Robin i jej życia w liceum u boku przyjaciół:

„Szkoła średnia to potwór i zjada każdego, kogo zna Robin. Odkryj historię nowej ulubionej postaci fanów Stranger Things, Robin, granej przez Mayę Hawke!

To początek drugiego roku liceum i przyjaciele Robin z Odd Squad zdecydowali: tym razem będą pasować. Łączą się w pary, nie przestają rozmawiać o college’u i przyszłej karierze i mają obsesję na punkcie próbowania zachowywania się „normalnie”. Robin dobrze zna tę grę – od lat udaje, mając nadzieję, że nikt nie zauważy sarkastycznej poliglotki waltornistki z kiepską trwałą w głębi sali. Ale jest jeden aspekt jej tożsamości, o którym wie na pewno, że nie pasuje do jej starannie kontrolowanego wizerunku – coś, co dopiero teraz sobie uświadamia: Robin lubi dziewczyny.

Jak pozostać sobą w malutkim miasteczku Hawkins w Indianie? Robin jest przekonana, że jedyny sposób na doświadczenie prawdziwego życia to letni wyjazd do Europy. Niestety brak pieniędzy, zgody rodziny i osoby, z którą mogłaby wyruszyć na tę przygodę, uniemożliwiają jej realizację tego marzenia – a przy okazji okazują się większym wyzwaniem niż ucieczka z Hawkins w jednym kawałku.”

Tekst: M. M.

Zobacz również: 3 komiksy uzupełniające wątki z pierwszych dwóch sezonów Stranger Things

https://hiro.pl/3-komiksy-uzupelniajace-watki-z-pierwszych-dwoch-sezonow-stranger-things/

5/5 - (3 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News