Co wydarzyło się podczas Stranger Things Day 2023?

Co wydarzyło się podczas Stranger Things Day 2023?

Szóstego listopada po raz szósty celebrowano Stranger Things Day. Twórcy serialu przygotowali z tej okazji różne atrakcje, podzielili się nieopublikowanymi wcześniej materiałami z planu, zaprezentowali ekskluzywny merch oraz uchylili rąbka tajemnicy o finałowym sezonie! Oto podsumowanie wszystkiego, co miało miejsce podczas Stranger Things Day 2023.

Stranger Things Day 2023 – temat i plakaty

Temat Stranger Things Day 2023 został zapowiedziany 1 listopada – Return to Strangers, czyli spojrzenie wstecz na wydarzenia, które miały miejsce w Hawkins w pierwszych czterech sezonach.


Co wydarzyło się podczas Stranger Things Day 2023?

Przez cały dzień w mediach społecznościowych poświęconych Stranger Things pojawiały się rolki przedstawiające najlepsze momenty z każdego sezonu. Na stories nie zabrakło zdjęć z czasu kręcenia każdego z sezonów. Był to wyjątkowo nostalgiczny 6 listopada.

Stranger Things Day 2023 – niespodzianki i ogłoszenia

Pierwszym punktem tegorocznego Stranger Things Day był filmik zza kulis powstawania sztuki teatralnej „Stranger Things: The First Shadow”. Sztuka w reżyserii Stephena Daldry’ego opowie o tym, co działo się w Hawkins przed tym zanim świat wywrócić się na drugą stronę. Premiera odbędzie się 17 listopada 2023 roku w Phoenix Theatre, w Londynie.

Hawkins, 1959: zwykłe miasto ze zwykłymi zmartwieniami. Samochód młodego Jima Hoppera nie odpala, siostra Boba Newby’ego nie traktuje poważnie jego audycji radiowej, a Joyce Maldonado chce po prostu ukończyć szkołę i wyjechać z miasta. Kiedy przybywa nowy uczeń – Henry Creel, jego rodzina odkrywa, że ​​nowy początek nie jest taki łatwy… a cienie przeszłości sięgają bardzo daleko.

Nie zabrakło także unikatowego Mercu. Tym razem ogłoszono pre-ordery 3 zestawów figurek Stranger Things x Little People Collector oraz Transformers Code Red x Stranger Things Collaborative Action Figure (Target Exclusive).

Co wydarzyło się podczas Stranger Things Day 2023?

Z kolei w oficjalnym sklepiku internetowym Netflix pojawił się pre-order ekskluzywnej figurki Funko POP – The Piggyback (Eddie).

Co wydarzyło się podczas Stranger Things Day 2023?

Powróciła także kolaboracja Stranger Things x Casetify z mnóstwem nowych, limitowanych produktów inspirowanych lodziarnią Scoops Ahoy oraz Hellfire Club. W ofercie dostępne są m. in. pokrowce na telefon.

Co wydarzyło się podczas Stranger Things Day 2023?

Pojawiły się również nowe informacje na temat „Stranger Things VR”. To gra łącząca element horroru i akcji, w którą będzie można zagrać już 30 listopada 2023 roku na Meta Quest.

Czas wejść w erę złoczyńcy. Przejmij kontrolę nad Drugą Stronę i graj jako Vecna ​​w Stranger Things VR!

Nowe informacje o „Stranger Things 5”

Podczas zeszłorocznego Stranger Things Day twórcy serialu zdradzili, jaki tytuł będzie nosić pierwszy odcinek finałowego piątego sezonu. Wczoraj natomiast podzielili się snippetem „The Crawl”. Zobaczcie, jak rozpocznie się „Stranger Things 5”!

Co wydarzyło się podczas Stranger Things Day 2023?

Źródła zdjęć:

Tekst: Matylda Motyl

Zobacz  też: Monopoly wydało kolekcjonerską wersję gry z motywem „Stranger Things”

Monopoly wydało kolekcjonerską wersję gry z motywem „Stranger Things”

5/5 - (3 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News