Wielki powrót Wednesday Addams w nowym serialu Netflixa

fot. Paramount Pictures

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się czy mrocznej Wednesday Addams w końcu uda się zabić swojego brata Pugsleya lub czy przestała nienawidzić bajek Disneya, być może reżyser Tim Burton wraz z Netflixem odpowiedzą na wasze pytania w nowym serialu zatytułowanym Wednesday. Największy ekscentryk Hollywood stworzy serial o dziwnej dziewczynce, której główne zainteresowania to śmierć, balet i wychowywanie pająków. Nie znamy jeszcze daty premiery serialu, ale jedno jest pewne – już nie możemy się doczekać! 

Netflix potwierdza jeden sezon, w którym będzie 8 odcinków, każdy trwający pełną godzinę. Czy serialowy gigant zamówił więcej sezonów? Tego nie wiemy. W nowej produkcji poznamy Wednesday Addams w momencie, gdy ma około 18 lub 20 lat. Jest to duży przeskok czasowy zważywszy na to, że do tej pory w filmach występowała jako siedmiolatka.  Uczęszcza do Nevermore Academy, wyjątkowej szkoły z internatem, zaszytej głęboko w Nowej Anglii. Co nietypowe, Wednesday będzie próbowała rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa, zamiast być jego sprawczynią.  Ponadto zmierzy się z nowymi szkolnymi znajomościami i złowieszczym zagrożeniem. W serialu nie zabraknie znanych postaci, takich jak Morticia i Gomez Addamsowie, jednak większość obsady stanowić będą nowe twarze związane ze szkołą Nevermore 

Wielki powrot Wednesday Addams w nowym serialu Wielki powrót Wednesday Addams w nowym serialu Netflixa
fot. Netflix

Rodzina ze strasznego dworu

Wszystko zaczęło się od 1938 roku i komiksów wydawanych w The New Yorkergdzie członkowie rodziny Addamsów nawet nie posiadali imion, a ich historia zamykała się w jednym żatrobliwym obrazku. Z czasem pojawił się czarno-biały serial telewizyjny, gościnny występ Addamsów w jednym z odcinków Nowych Przygód Scooby-Doo, kilka seriali animowanych, aż w końcu najbardziej znane filmy z lat 90. i pełnometrażowy film animowany z 2019, którego druga część ma ukazać się jeszcze w tym roku. Niezależnie od roku produkcji Addamsowie zawsze są otoczeni mroczną, gotycką aurą, choć nie występują w “czystym” horrorze, a w parodii tego gatunku. Rodzina mieszka w makabrycznym dworze na odludziu, tuż obok cmentarza. Miłuje się w bólu i cierpieniu, oglądanie filmów w krypcie to dla nich norma, a polowanie starszego rodzeństwa na małego brata nie wzbudza większego niepokoju w rodzicach, Mortici i Gomezie. Nie da się ukryć, że rodzinna Addamsów już od ponad 80 lat jest kultową częścią popkultury.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Wielki powrot Wednesday Addams w nowym serialu Wielki powrót Wednesday Addams w nowym serialu Netflixa
fot. Paramount Pictures

Serialowy debiut Tima Burtona

Tim Burton ma w swoim dorobku mnóstwo filmów, animacji i krótkometrażówek, jednak nigdy nie stworzył serialu. Chyba nie ma osoby, która nie znałaby historii Edwarda Nożycorękiego czy Dyniowego Króla z Miasteczka HalloweenWiększość jego twórczości cechuje się połączeniem fantastyki z grozą i specyficznym humorem, co stało się znakiem rozpoznawczym reżysera, który inspiracje czerpie ze swoich marzeń i lęków. Czyni to z niego odpowiedniego człowieka do przedstawienia nowej historii Wednesday Addams – w końcu kto stworzy lepszą opowieść o outsiderze niż sam outsider? Pozostało nam tylko czekać na efekt współpracy Burtona z Netflixem i trzymać kciuki, by serial Wednesday ukazał się jak najszybciej! 

Zobacz też: https://hiro.pl/https-hiro-pl-top-5-seriali-kryminalnych-na-netflixie-z-kobietami-w-rolach-glownych/

TOP 5 seriali kryminalnych na Netflixie z kobietami w rolach głównych

 Tekst: Aleksandra Oleksiuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News