„Wielkie kłamstewka” – czy 3. sezon powstanie?

Kadr z serialu „Wielkie kłamstewka”
Kadr z serialu „Wielkie kłamstewka”, źródło: filmewb.pl

Pamiętacie „Wielkie kłamstewka” i wciąż trzymacie kciuki, że powstanie kolejny sezon? Jeśli tak, to mamy dla Was dobre wieści – powrót ukochanego serialu jest prawdopodobny. Prace nad nowymi odcinkami zostały potwierdzone przez dwie aktorki z głównej obsady. Poznajcie szczegóły.

O czym opowiada serial „Wielkie kłamstewka”?

„Wielkie kłamstewka” to czternastoodcinkowy serial oryginalny HBO, który powstał na kanwie powieści Liane Moriarty. Produkcja przedstawia splecione ze sobą losy pięciu kobiet – Madeline, Celeste, Jane, Renaty i Bonnie – w nadmorskim miasteczku, w którym perfekcyjne życie to kłamstwo doskonałe.

 

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

„Wielkie kłamstewka” sezon 1

„Wielkie kłamstewka” sezon 2

 

 

 

 

 

 

 

W spokojnym, położonym nad morzem miasteczku Monterey w stanie Kalifornia nic nie jest takie perfekcyjne, jakie się wydaje. Kochające matki, osiągający sukcesy mężowie, urocze dzieci, piękne domy. Za ich pozornie ułożonym i pełnym sukcesów życiem kryje się jednak sieć kłamstw. Pewnego dnia w miasteczku pojawia się samotna matka Jane z synem Ziggym. Wieloletnie przyjaciółki Madeline i Celeste biorą ją pod swoje skrzydła, co nie pozostaje bez znaczenia dla relacji z Renatą.

Przykry incydent w szkole wyznacza nowe linie podziału, a gdy w miasteczku dochodzi do zbrodni, która zaburza idealne życie mieszkańców, pojawia się podejrzenie, że mogło mieć to coś wspólnego z napięciami, które pojawiły się pomiędzy matkami dzieci z lokalnej szkoły. Prawda zaczyna wychodzić na światło dzienne. Niespodziewane wydarzenia z finałowego odcinka pierwszego sezonu to drzwi do sezonu drugiego.

„Wielkie kłamstewka” – prawdziwy hit HBO

Serial „Wielkie kłamstewka” zyskał zainteresowanie widzów oraz przychylne opinie zaraz po premierze pierwszego odcinka, która odbyła się 19 lutego 2017 roku. Z tygodnia na tydzień oglądalność i popularność produkcji rosła. „Wielkie kłamstewka” stały się jednym z największych serialowych hitów ubiegłej dekady na HBO. Dlaczego produkcja ta stała się taką sensacją?

Odpowiedzi na to pytanie jest kilka:

  • Jednym z producentów i autorów scenariusza był David E. Kelley, który wyprodukował także „Ally McBeal” oraz „Pana Mercedesa”;
  • Reżyserem był Jean-Marc Vallée – twórca serialu „Ostre przedmioty”, filmu „Destrukcja”, filmu „Dzika droga” oraz nagrodzonego Oscarem filmu „Witaj w klubie”;
  • Za idealnie wplecioną i budującą nastrój muzykę w serialu „Wielkie kłamstewka” odpowiadała Susan Jacobs, znana także z pracy przy filmach tj. „Poradnik pozytywnego myślenia”, „American Hustle”, „Szczygieł” i „Obiecująca. Młoda. Kobieta.”;
  • Serial jest lepszy niż książka;
  • Gwiazdorska obsada, w której znalazły się i znaleźli się m. in.: Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Shailene Woodley, Laura Dern, Zoë Kravitz, Alexander Skarsgård, Kathryn Newton i Meryl Streep;
  • „Wielkie kłamstewka” to serial o interesującej konstrukcji, wciągającej fabule, fantastycznie napisanych i zagranych postaciach – taką produkcję śledzi się z przyjemnością;
  • Serial okazał się dla wielu kobiet następcą „Gotowych na wszystko” emitowanych w latach 2004 – 2012, który także opowiadał o grupce przyjaciółek i ich pozornie perfekcyjnym życiu.

Czy „Wielkie kłamstewka 3” powstaną?

Kiedy wyemitowano ostatni odcinek „Wielkie kłamstewka 2”, wszyscy fani pytali o kolejny sezon ze względu na dosyć otwarte zakończenie finałowego epizodu.

Na początku 2020 roku pojawiły się pierwsze informacje na temat początkowych etapów prac nad kolejnym sezonem serialu „Wielkie kłamstewka”. Jednak w grudniu 2021 roku świat obiegła bardzo smutna wiadomość o śmierci Jean-Marc Vallée, reżysera serialu. Wtedy szansa na „Wielkie kłamstewka 3” została przekreślona.

W listopadzie 2022 roku Zoë Kravitz, serialowa Bonnie Carlson, wzięła udział w akcji Actually Me prowadzoną przez „GQ” na platformie YouTube. Aktorka odpowiedziała na pytanie jednej z fanek dotyczące powrotu serialu „Wielkie kłamstewka”:

Dużo rozmawialiśmy o zrobieniu trzeciego sezonu. Niestety, Jean-Marc Vallée, nasz niesamowity reżyser, zmarł w ubiegłym roku, co złamało nam serca. Nie wyobrażam sobie wznowienia pracy bez niego. Był prawdziwym wizjonerem dla tego serialu.

Z kolei w listopadzie 2023 roku Nicole Kidman, serialowa Celeste Wright, dała wielbicielom serialu nadzieję na nieustannie wyczekiwane „Wielkie kłamstewka 3”. W trakcie konferencji podczas kobiecego turnieju golfowego na Florydzie Nicole została zapytana o trzeci sezon serialu. Aktorka odpowiedziała:

Kocham „Wielkie kłamstewka”. I doprowadzimy do realizacji trzeciego sezonu.

W tym roku Reese Witherspoon, serialowa Madeline Martha McKenzie, pojawiła się na czerwonym dywanie podczas ceremonii rozdania Złotych Globów. Zapytana o Wielkie kłamstewka 3” przez Variety przyznała, że:

Pracujemy nad nim. Nic i ja bardzo nad nim pracujemy.

Mimo zapewnień o powstaniu trzeciego sezonu serialu „Wielkie kłamstewka”, nie wiadomo jeszcze, czy na pewno to się uda. Póki co wiemy, że Nicole i Reese są zaangażowane w pracę na kolejną serią, ale nie wiemy nic na temat udziału Laury Dern, Shailene Woodley i Zoë Kravitz. Czekamy więc na kolejne informacje i mamy nadzieję na pierwsze zwiastuny oraz datę premiery pierwszego odcinka na HBO.

Tekst: Matylda Motyl

Zobacz też: Najlepsze filmy do obejrzenia na HBO Max – TOP 10

Najlepsze filmy do obejrzenia na HBO Max – TOP 10

5/5 - (5 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News