Miłośnicy Beksińskiego, Apple i NFT – łączcie się! Autorzy artystycznego projektu Rarite, nadali drugiego życia staremu modelowi Apple Macintosh Classic z 92’, który należał niegdyś do samego Beksińsiego. Wkomponowany w wizje polskiego artysty, stanowi nietypową kolekcję sztuki. Dlaczego nietypową? Dzieła 8 grafików dodano do sieci blockchain NFT. Sprawdźcie jak wyglądają wspomniane dzieła!
Rarite – inspiracje
Wybór modelu Macintosh nie był jednak przypadkowy. Twórcy Rarite uznali, że będzie to idealny sposób na połączenie historii i nowoczesnej współczesności. W pełni sprawny, pierwszy komputer Zdzisława Beksińskiego, z wciąż pojawiającym się wygaszaczem „Wszystko do dupy”, stał się epicentrum twórczości internetowych grafików. Będzie także prezentowany w Muzeum Apple (Fabryka Norblina, Warszawa).
Choć Polski Mistrz znany jest ze swoich surrealistycznych obrazów, awangardowej fotografii, był także pionierem polskiego fotomontażu. Ekspresjonistyczno-turpistyczne dzieła przerażają i inspirują po dzień dzisiejszy. Ostatecznie, natchnęły one miłośników sztuki i nowej technologii do stworzenia artystycznego projektu NFT. Za sterami cyfrowej twórczości znajdują się Ivona Tau, Jérôme Oudot Trëz, Dariusz Kieliszek, Tomek Strzałkowski, Jerzy Gorczyca, John Chen, Dawid Planeta oraz Jędrzej Chełmiński.
Rarite a cyfrowa rzeczywistość sztuki
Skoro NFT to i blockchain, a dokładniej Tezos. Właściciele tokenów Rarite staną się posiadaczami limitowanej edycji dzieł, a także będą mieli dostęp do kolejnych, ekskluzywnych wydarzeń. A będzie co wybierać z puli 1400 tokenów i aż 175 edycji każdej pracy.
Rarite – prace cyfrowych artystów
HIRO Technologia. Porównanie Sonos ACE i AirPods Max.
Uwaga: Praca Tomasza Strzałkowskiego zostanie zaprezentowana 23 czerwca!
Więcej o projekcie przeczytacie na stronie Rarite – https://rarite.io/