Powieść Johna Greena „Żółwie aż do końca” w drodze na ekran

Kadr z nadchodzącego filmu „Żółwie aż do końca”
Kadr z nadchodzącego filmu „Żółwie aż do końca”, źródło: https://ew.com/john-green-turtles-all-the-way-down-movie-first-photos-8567840

Nadchodzi kolejna ekranizacja powieści Johna Greena. Premiera filmu na podstawie książki „Żółwie aż do końca” już tej wiosny. Poznajcie szczegóły!

Ekranizacja powieści „Żółwie aż do końca” – reżyseria, obsada

Premiera ekranizacji „Żółwie aż do końca” zaplanowana jest na wiosnę 2024 na platformie streamingowej Max (w Europie HBO Max). Film wyreżyserowała Hannah Marks. Scenariusz na podstawie książki napisali: John Green, Elizabeth Berger oraz Isaac Aptaker.

Obsada:

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

 • Isabela Merced jako Aza Holmes
 • Cree Cicchino jako Daisy Ramirez
 • Felix Mallard jako Davis Pickett
 • Judy Reyes jako Gina Holmes
 • Maliq Johnson jako Mychal Turner
 • Smith-Cameron jako Profesor Abbott
 • Poorna Jagannathan jako Doktor Singh
 • Hannah Marks jako Holly
Kadr z nadchodzącego filmu „Żółwie aż do końca”
Kadr z nadchodzącego filmu „Żółwie aż do końca”, źródło: https://ew.com/john-green-turtles-all-the-way-down-movie-first-photos-8567840
Kadr z nadchodzącego filmu „Żółwie aż do końca”
Kadr z nadchodzącego filmu „Żółwie aż do końca”, źródło: https://ew.com/john-green-turtles-all-the-way-down-movie-first-photos-8567840

O czym opowiada książka „Żółwie aż do końca”?

Najbardziej osobista książka Johna Greena. Historia nastolatki zmagającej się z lękami i zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym. Opowieść o rodzinie, przyjaźni, miłości i pokonywaniu przeciwności losu.

Okładka książki „Żółwie aż do końca”
Okładka książki „Żółwie aż do końca”

Szesnastoletniej Azie do głowy by nie przyszło, że będzie prowadzić śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia miliardera Russella Picketta. Jest jednak sto tysięcy dolarów nagrody do zgarnięcia, no i jej Najlepsza i Najbardziej Nieustraszona Przyjaciółka Daisy bardzo chce rozwiązać tę zagadkę!

Dziewczyny wspólnie próbują dotrzeć do Davisa, syna miliardera, którego Aza poznała kiedyś na letnim obozie. Na pozór niewiele ich dzieli, ale tak naprawdę jest to przepaść.

Aza się stara. Stara się być dobrą córką, dobrą przyjaciółką, dobrą uczennicą, a nawet detektywem, jednocześnie zmagając się z obezwładniającymi lękami i dręczącymi myślami, których spirala coraz bardziej się zacieśnia.

John Green – o autorze powieści „Żółwie aż do końca”

John Green, fot. Marina Waters
John Green, fot. Marina Waters, źródło: https://www.penguinrandomhouse.com/authors/10955/john-green/

John Green to jeden z najpopularniejszych amerykańskich autorów książek dla młodzieży. Spod jego pióra wyszły powieści uwielbiane przez nastolatków na całym świecie:

 • „Szukając Alaski” (2013)
 • „Papierowe miasta” (2013)
 • „19 razy Katherine” (2014)
 • „Gwiazd naszych wina” (2013)
 • „W śnieżną noc” (wraz z Maureen Johnson i Lauren Myracle, 2014)
 • „Will Grayson, Will Grayson” (wraz z Davidem Levithanem, 2015)
 • „Żółwie aż do końca” (2017)

Największą popularność przyniosła autorowi powieść „Gwiazd naszych wina” oraz film na jej podstawie, w którym główne role zagrali: Shailene Woodley oraz Ansel Elgort.

Autor traktuje problemy nastolatków wkraczających w dorosłość w sposób poważny i głęboki. John Green tworzy szczere, autentyczne i błyskotliwe postaci, które mierzą się z trudnymi życiowymi doświadczeniami oraz decyzjami. Dzięki jego powieściom młodzi czytelnicy na całym świecie mogą utożsamiać się z bohaterkami i bohaterami, poczuć się zrozumianymi, a czasem nawet znaleźć antidotum na swoje smutki czy trudności. Dzięki tym wszystkim czynnikom autor stał się tak popularny w świecie literatury dla nastolatków.

Książki Johna Greena od ponad dekady utrzymują się na listach bestsellerowych powieści w kategoriach: literatura młodzieżowa i young adult. W 2014 roku pisarz został uznany przez magazyn „Time” jednym ze stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

Po sukcesie ekranizacji „Gwiazd naszych wina” na ekrany przeniesiono jeszcze trzy książki autora. W 2015 w kinach mogliśmy oglądać „Papierowe miasta”. W 2019 na platformie streamingowej Netflix pojawił się film na podstawie „W śnieżną noc”, z kolei na Hulu zadebiutował serial „Szukając Alaski”.

John Green jest także vlogerem. Od 2007 roku wraz z bratem, Hankiem Greenem, prowadzi popularny kanał na YouTube „VlogBrothers”.

Tekst: Matylda Motyl

Zobacz też: Strawberry Guy na jedynym koncercie w Polsce!

Strawberry Guy na jedynym koncercie w Polsce!

4.2/5 - (5 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News