Strawberry Guy na jedynym koncercie w Polsce!

STRAWBERRY GUY

Strawberry Guy, czyli autor takich utworów jak „Mrs Magic”, „F Song” czy „What Would I Do?”, wystąpi 8 maja w warszawskim klubie VooDoo na jedynym koncercie w Polsce!

Kim jest Strawberry Guy?

Pochodzący z Walii Strawberry Guy to muzyczny impresjonista – malując majestatyczne pejzaże dźwiękowe miesza szczerość tekstów z bujną aranżacją, budząc przy tym silne emocje. Inspirując się dziełami Debussy’ego, Ravela czy Moneta Alex Stephens, bo to on ukrywa się pod tym pseudonimem, w swojej muzyce ukazuje wpływ natury na ludzkie emocje.

Popularność przyniósł mu utwór „Mrs Magic”, który stał się viralem na TikToku, a reszta jego twórczość, w której usłyszymy wpływy takich gatunków jak bedroom pop, dream pop, indie czy nawet shoegaze, została otworzona dziesiątki milionów razy na Spotify. Na jego koncie znajdziemy jeden duży album wydany w 2021 roku „Sun Outside My Window”.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


„Sun Outside My Window” – malowniczy debiut

Debiutancki album Strawberry Guy to muzyka, która spodoba się fanom Mazzy Star, Cocteau Twins, Slowdive, Beach House czy Hovvdy.

„Sun Outside My Window” jest zbiorem dziesięciu piosenek zainspirowanych muzyką kompozytorów z okresu romantyzmu, obrazami impresjonistycznymi, ścieżkami dźwiękowymi do animacji Studia Ghibli oraz spokojnymi, walijskimi krajobrazami, które artysta podziwiał przez okno w dzieciństwie.

Tak o swoim pierwszym wydawnictwie mówi sam artysta:

„Chodzi o dostrzeganie prostych rzeczy w życiu i o to jak nas uszczęśliwiają. Pamiętam ten dzień, kiedy byłem naprawdę przygnębiony… wyglądałem przez okno, promienie słońca były piękne, sprawiały, że chciałem wyjść na zewnątrz – to było proste, ale w tym przypadku bardzo mnie uszczęśliwiło”.

Album ukazał się 29 października 2021 roku w formie cyfrowej oraz na nośnikach fizycznych – płycie kompaktowej oraz winylowej w kolorze baby blue.

Szczegóły koncertu

STRAWBERRY GUY

Data: 08.05.2024

Miejsce: Warszawa, VooDoo

Bilety: Winiary Bookings | Going | Biletomat.pl | Empik Bilety | EbiletTicketmaster

Organizatorzy proszą o kupowanie biletów wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży. Poprzez kupno wejściówek od osób trzecich trzeba liczyć się z ryzykiem oszustwa.

Wstęp na koncert 13+ za pisemną zgodą rodzica. Poniżej 13 lat, wymagana obecność pełnoprawnego opiekuna.

Zobacz też: ZAiKS i Radio 357 – spór o tantiemy

ZAiKS i Radio 357 – spór o tantiemy

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News