Porównywarka kosztów życia w miastach i krajach całego świata – livingcost.org

Dłoń trzymająca banknoty o różnych nominałach

Jesteście ciekawi czy życie w Berlinie opłacałoby się bardziej niż w Warszawie? A może zastanawiacie się jak koszty życia kształtują się we Francji w poszczególnych regionach? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w jednym miejscu – livingcost.org. Przedstawiamy międzynarodowy kalkulator kosztów utrzymania się. Kalkulator umożliwia porównanie kosztów życia w poszczególnych miastach i krajach na całym świecie. W skład analizy wchodzi łącznie 9294 miast i 197 krajów. Sprawdźcie jak on działa i jakie informacji możecie zdobyć!

Dane wykorzystywane w kalkulatorze livingcost.org

Koszty utrzymania obliczane są na podstawie cen wynajmu, żywności, transportu i innych wydatków na życie w każdym wybranym mieście, które tworzą koszyk konsumencki przy założeniu umiarkowanego stylu życia i średniej konsumpcji. Jakie dokładnie dane podlegają analizie i porównaniu?

  • Zamieszkanie wraz z czynszem
  • Zamieszkanie bez czynszu
  • Czynsz i koszty komunalne
  • Żywność
  • Transport
  • Miesięczne wynagrodzenie po opodatkowaniu
  • PKP per capita

Dodatkowo, w każdej analizie znajdziemy takie czynniki jak indeks wolności człowieka, oczekiwana długość życia, % osób posługujących się językiem angielskim oraz liczba ludności.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Szczegółowa analiza kosztów danego miasta/kraju w kalkulatorze livingcost.org

Gdyby jednak te dane były niewystarczające, znajdziemy na stronie szczegółową rozpiskę przykładowych kosztów z kategorii jedzenia w restauracjach, wynajmu i kosztów komunalnych, transportu, zakupów spożywczych i innych usług czy produktów np. kino, lekarz, ubrania czy fryzjer.

Pod każdą ze szczegółowych analiz kosztów życia w danym kraju czy mieście, znajdziemy krótkie porównania do miast/krajów o podobnym zaludnieniu lub miast/krajów, które znajdują się blisko granicy danego terytorium.

Przykładowa analiza kosztów życia Livingcost.org w Warszawie:

Koszty jedzenia poza domem w Warszawie

źródło: livingcost.org

Koszty wynajmu w Warszawie
źródło: livingcost.org
Koszty transportu w Warszawie
źródło: livingcost.org
Koszty produktów spożywczych w Warszawie
źródło: livingcost.org
Koszty pozostałych usług w Warszawie
źródło: livingcost.org

Pozostałe funkcje livingcost.org

Jednak nawet to, nie stanowi końca możliwości tej międzynarodowej porównywarki kosztów życia. Strona pełna jest rankingów najdroższych i najtańszych miast oraz krajów do życia. Okazuje się, że najdroższym krajem jest Monaco (3867 dolarów), a najtańszym Sri Lanka (317 dolarów). To co, pakujecie walizki?

Zobacz też: Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News