Porównywarka kosztów życia w miastach i krajach całego świata – livingcost.org

Dłoń trzymająca banknoty o różnych nominałach

Jesteście ciekawi czy życie w Berlinie opłacałoby się bardziej niż w Warszawie? A może zastanawiacie się jak koszty życia kształtują się we Francji w poszczególnych regionach? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w jednym miejscu – livingcost.org. Przedstawiamy międzynarodowy kalkulator kosztów utrzymania się. Kalkulator umożliwia porównanie kosztów życia w poszczególnych miastach i krajach na całym świecie. W skład analizy wchodzi łącznie 9294 miast i 197 krajów. Sprawdźcie jak on działa i jakie informacji możecie zdobyć!

Dane wykorzystywane w kalkulatorze livingcost.org

Koszty utrzymania obliczane są na podstawie cen wynajmu, żywności, transportu i innych wydatków na życie w każdym wybranym mieście, które tworzą koszyk konsumencki przy założeniu umiarkowanego stylu życia i średniej konsumpcji. Jakie dokładnie dane podlegają analizie i porównaniu?

  • Zamieszkanie wraz z czynszem
  • Zamieszkanie bez czynszu
  • Czynsz i koszty komunalne
  • Żywność
  • Transport
  • Miesięczne wynagrodzenie po opodatkowaniu
  • PKP per capita

Dodatkowo, w każdej analizie znajdziemy takie czynniki jak indeks wolności człowieka, oczekiwana długość życia, % osób posługujących się językiem angielskim oraz liczba ludności.

Szczegółowa analiza kosztów danego miasta/kraju w kalkulatorze livingcost.org

Gdyby jednak te dane były niewystarczające, znajdziemy na stronie szczegółową rozpiskę przykładowych kosztów z kategorii jedzenia w restauracjach, wynajmu i kosztów komunalnych, transportu, zakupów spożywczych i innych usług czy produktów np. kino, lekarz, ubrania czy fryzjer.

Pod każdą ze szczegółowych analiz kosztów życia w danym kraju czy mieście, znajdziemy krótkie porównania do miast/krajów o podobnym zaludnieniu lub miast/krajów, które znajdują się blisko granicy danego terytorium.

Przykładowa analiza kosztów życia Livingcost.org w Warszawie:

Koszty jedzenia poza domem w Warszawie

źródło: livingcost.org

Koszty wynajmu w Warszawie
źródło: livingcost.org
Koszty transportu w Warszawie
źródło: livingcost.org
Koszty produktów spożywczych w Warszawie
źródło: livingcost.org
Koszty pozostałych usług w Warszawie
źródło: livingcost.org

Pozostałe funkcje livingcost.org

Jednak nawet to, nie stanowi końca możliwości tej międzynarodowej porównywarki kosztów życia. Strona pełna jest rankingów najdroższych i najtańszych miast oraz krajów do życia. Okazuje się, że najdroższym krajem jest Monaco (3867 dolarów), a najtańszym Sri Lanka (317 dolarów). To co, pakujecie walizki?

Zobacz też: Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Komentarze
Rate this post