Rewolucja w świecie Barbie. Mattel wprowadza niepełnosprawne lalki na wózkach oraz z protezami

Niepełnosprawne lalki Barbie

Nowe lalki firmy Mattel mają zdjąć społeczny stygmat dotykający niepełnosprawnych kobiet.

Niepełnosprawne lalki — między innymi lalka na wózku inwalidzkim, czy z protezą nogi, mają zadebiutować na rynku w czerwcu. Nowe Barbie będą częścią projektu Barbie Fashionistas, które mają uświadomić dzieci, że piękno ma różne oblicza.

Mattel podczas projektowania nowych lalek współpracował między innymi z 13-letnią Jordan Reeves, która urodziła się bez lewego przedramienia. To właśnie razem z nią firma zaprojektowała lalkę z protezą ręki, która można bez problemu będzie można zdjąć i założyć.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Przy okazji pojawienia się nowych lalek, w sprzedaży ma pojawić się również domek dla lalek, udoskonalony o elementy niezbędne dla poruszających się na wózkach, jak przykładowo rampa, czy niższe blaty.

Chociaż niepełnosprawne lalki pozornie nie zmieniają wiele w naszym przesiąkniętym stereotypami świecie, uważamy, że to duży krok, jeśli chodzi o kwestię uświadamiania najmłodszych, że bez względu na niepełnosprawność, czy inne wady — każdy z nas jest wyjątkowy. Nie tylko, gdy ma wymiary 90-60-90 i długie blond włosy.

Zobacz także: Inspirujące kobiety: kolekcja lalek Barbie, wśród których znalazła się także Polka
5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News