Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

kreatory stron internetowych

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do profesjonalisty, albo sam wykonasz to zadanie, korzystając z dobrego kreatora stron internetowych. W pierwszym przypadku możesz liczyć na niestandardowe i unikalne rozwiązania, w drugim na nieco bardziej konwencjonalne, jednak równie wysokiej jakości i przy zdecydowanie niższych kosztach. Żeby jednak stworzyć naprawdę dobrą stronę używając kreatora, musisz dysponować odpowiednim narzędziem. Sprawdź, jak wybrać właściwy kreator spośród wielu dostępnych na rynku!

Jak i dlaczego powstały pierwsze kreatory stron internetowych

Stworzenie strony internetowej od podstaw wymaga wiedzy i doświadczenia, a także poświęcenia sporej ilości czasu. To dlatego projekty indywidualne są dość kosztowne. Oczywiście w witrynie budowanej na zlecenie można umieścić w zasadzie dowolne elementy graficzne oraz zapewnić stronie spersonalizowany layout. Jednak nie zawsze jest konieczne tworzenie serwisu w sposób aż tak spersonalizowany. W wielu przypadkach, żeby uzyskać więcej niż zadowalający efekt, wystarczy jedynie dość ograniczone dopasowanie strony do istniejącego szablonu.

Potrzebę niedrogich narzędzi, które zachowają balans pomiędzy unikalnością wyglądu strony a łatwością jej wykonania, dostrzeżono już wiele lat temu. Mniej więcej w początkach stulecia powstał pierwszy kreator stron www, czyli narzędzie, które umożliwia osobom nieznającym zasad tworzenia stron przy pomocy HTML, CSS, JavaScript czy PHP, szybko i łatwo zbudować estetyczną i dobrą pod względem technicznym witrynę sieciową.

Oczywiście pierwsze kreatory były w porównaniu z obecnymi dość prymitywne i trzeba było je instalować na dysku, żeby móc z nich skorzystać. Poza tym, w porównaniu z profesjonalnie tworzonymi stronami, te zbudowane przy ich udziale zawierały wiele błędów – m.in. otwierały się bardzo długo i często się zawieszały. Z czasem jednak udoskonalano je i dziś można uznać je za naprawdę dobre i przydatne narzędzia.

Dobry kreator – co to właściwie znaczy?

Miarą jakości kreatora jest nie tylko strona stworzona przy jego udziale. Dla użytkownika, poza ostatecznym rezultatem działań, ważny jest także proces budowania witryny oraz jej poprawne funkcjonowanie od strony technicznej. Dobry kreator pozwala m.in. na:


HIRO Technologia. Porównanie Sonos ACE i AirPods Max.

  • szybkie stworzenie strony;
  • łatwość implementacji zmian;
  • szybkie otwieranie strony.

Oczywiście istotne są również kwestie techniczne związane z optymalizacją strony pod kątem wyszukiwarek, jednak te bardzo trudno zweryfikować nie mając odpowiedniej wiedzy. Warto zaznaczyć, że wybierając kreator znanych na rynku dostawców usług internetowych, zyskujesz wysokiej jakości narzędzie opracowane przez profesjonalistów, stale rozwijane i doskonale radzące sobie w sieci.

Wybór kreatora www – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na kreator, warto zapoznać się dokładnie z ofertą, a przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy narzędzie zapewnia duży wybór szablonów oraz modyfikację układu każdego z nich. Ważne są również inne cechy kreatora, takie jak:

  • responsywność – strona powinna automatycznie dopasowywać się do formatu wyświetlacza (monitora komputera, tabletu, smartfona itd.);
  • intuicyjny proces tworzenia stron;
  • możliwość połączenia witryny z kontami w popularnych mediach społecznościowych;
  • łatwe prowadzenie bloga czy poradników, które stanowią dobre narzędzie do pozycjonowania strony;
  • szybka edycja zdjęć zamieszczanych w witrynie;
  • możliwość wykorzystania gotowych elementów takich jak przyciski, formularze, mapy czy galerie zdjęć;
  • możliwość dokonania zmian w kodzie HTML przez użytkownika.

Obecnie najlepszymi dostępnymi na rynku kreatorami są narzędzia modułowe, które pozwalają na szybkie „ułożenie” strony z gotowych elementów takich jak bloki tekstu, grafiki, formularze, przyciski czy blogi. Moduły pobiera się z bazy kreatora i przenosi na tworzoną stronę metodą „przeciągnij i upuść”. Podobnie przesuwa się moduły w przestrzeni roboczej strony oraz usuwa te elementy, które okażą się zbędne, aż do momentu uzyskania zadowalającego efektu.

Zobacz też: Czym charakteryzuje się styl boho? 5 najważniejszych faktów?

Styl boho w modzie i twoim domu ? ?

Materiał partnerski

Oceń artykuł. Autor się ucieszy

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News