Jak usunąć konto na Facebooku? Szybki poradnik krok po kroku

jak usunąć konto na Facebooku

Masz wyrobiony nawyk sięgania po telefon w każdej wolnej chwili? Facebook jako pierwszy wyrobił u nas potrzebę bycia na bieżąco z tym, co publikują nasi znajomi. Prosty nawyk zamienił się w uzależnienie, które pochłania czas i wypełnia nasze głowy tonami niepotrzebnych informacji, które przeciążają nasze mózgi i wpływają na samopoczucie.

W tym poradniku dowiecie się jak usunąć konto na Facebooku oraz jak zrobić sobie przerwę od korzystania z niego za pomocą opcji tymczasowego wyłączenia naszego profilu.

Jak usunąć konto na Facebooku na komuterze? Krok po kroku

W celu usunięcia konta na Facebooku, musimy wykonać następujące czynności:

Krok 1. zalogować się na swoim profilu, klikamy w trójkącik w prawym górnym rogu i przedzimy do zakładki Ustawienia i prywatność.

ustwienia fb1 Jak usunąć konto na Facebooku? Szybki poradnik krok po kroku

Krok 2. Następnie wchodzimy w Ustawienia i wybieramy zakładkę Twoje informacje na Facebooku.

ustawienia fb2 Jak usunąć konto na Facebooku? Szybki poradnik krok po kroku

Krok 3. Poniżej wybieramy Dezaktywacja i usunięcie.

ustawienia fb3 Jak usunąć konto na Facebooku? Szybki poradnik krok po kroku

Krok 4. Wybieramy czy chcemy dezaktywować, czy trwale usunąć konto. Na koniec wystarczy wcisnąć niebieski przycisk z napisem Kontynuuj.

ustawienia fb4 Jak usunąć konto na Facebooku? Szybki poradnik krok po kroku

 

Po usunięciu konta niemożliwe będzie: korzystanie z aplikacji Messenger, czy ponowne aktywowanie konta, oraz logowanie się do aplikacji, do których wybraliśmy opcję logowania przez Facebook, takich jak Spotify.

Usunięcie konta na Facebooku bez posiadania dostępu do konta, czyli bez posiadania hasła, nie jest możliwe i pozostaje nam opcja skontaktowania się z supportem portalu.

Jak tymczasowo wyłączyć konto na Fb?

Jeżeli zastanawiasz się nad usunięciem Facebooka, ale nie jesteś pewny tej decyzji,  możesz na jakiś czas dezaktywować konto. To znaczy, że będziesz mógł cały czas korzystać z Messengera i z innych aplikacji i portali, do których logujesz się przez Facebooka. Dezaktywowane konto jest wyłączone z opcji wyszukania i przeglądania przez innych użytkowników. Profil będzie widoczny na listach znajomych, jednak komentarze i posty zamieszczone na grupach nie będą widoczne dla innych użytkowników, z wyjątkiem administratorów.

Aby tymczasowo wyłączyć nasze konto na nieokreślony czas, należy wykonać następujące czynności.

Krok 1. Zalogować się na swój profil i kliknąć trójkącik w prawym górnym rogu, oraz

Krok 2. Przejść do zakładki Ustawienia i prywatności, podobnie jak w przypadku usunięcia konta.

Krok 3. Następnie trzeba wejść w Ustawienia i wybrać zakładkę Twoje informacje na Facebooku.

Krok 4. Poniżej, trzeba będzie wybrać podpunkt Dezaktywacja i usunięcie.

Krok 5. Wybieramy opcję Dezaktywacji konta, a na koniec zatwierdzenie operacji kliknięciem w Kontynuuj.

 

Jak usunąć Facebooka na telefonie? Krok po kroku

Facebook daje nam możliwość usunięcia konta przez aplikację w telefonie. Należy wykonać następujące czynności:

Krok 1. Logujemy się na swoje konto w aplikacji

Krok 2. Klikamy w prawy górny róg na ikonkę z ustawieniami, a na samym dole wciskamy Ustawienia i prywatność.

Krok 3. Wchodzimy w Ustawienia, a następnie przechodzimy do sekcji Twoje informacje na Facebooku.

Krok 4. Klikamy Własność konta i kontrola i wybieramy opcję Dezaktywacja konta lub Usunięcie konta. W celu całkowitego usunięcia konta należy wybrać drugą opcję i finalnie zatwierdzić decyzję.

Co się dzieje z kontem po śmierci?

Po śmierci konto nadal będzie aktywne, jednak Facebook przygotował się na takie przykre sytuacje i jest możliwe, aby nadać takiemu kontu status In Memoriam. Aby ustawić taki status, należy przygotować dokumenty potwierdzające pokrewieństwo oraz akt zgonu. Po weryfikacji można ustawić status In Memoriam, lub trwale usunąć konto. Takim profilem może zarządzać opiekun konta, którego trzeba wybrać spośród lity znajomych, nie musi być to krewny. Więcej porad ze strony portalu znajdziesz tu: https://pl-pl.facebook.com/help/1111566045566400

Aby wybrać opiekuna konta, należy kliknąć w trójkącik w prawym górnym rogu, wybrać Ustawienia i prywatność i dalej Ustawienia. W opcjach ogólnych wybieramy ustawienia statusu In Memoriam i dodajemy zaufanego znajomego.

Taki status sprawia, że wygląd konta się zmienia, ponieważ obok nazwiska pojawia się informacja In Memoriam. Nie będzie możliwe zalogowanie na konto, nawet posiadając dane do logowania. Strony na Facebooku, na których jedynym administratorem była osoba zmarła, zostaną usunięte. Możliwe będzie, aby znajomi zmarłego dzielili się wspomnieniami na osi czasu. Wszystkie zdjęcia, posty i udostępnienia wciąż będą widoczne. Opiekun może modyfikować konto.

Zobacz też: Apaszka na głowie – jak ją wiązać i z czym łączyć?

Apaszka na głowie – jak ją wiązać i z czym łączyć?

Czy warto usunąć Facebooka?

Wiele osób uważa, że Facebook kiedyś był fajniejszy, dlaczego? Jeszcze kilka lat temu ten portal nie był aż tak przeładowany reklamami i informacjami z całego świata. Przez zbyt duży natłok informacji, osoba przeglądająca Facebooka kilka godzin dziennie, jest narażona na gorsze samopoczucie, a nawet depresje. Nawet nieświadome wchodzenie na portal może pochłonąć godzinę czasu. Warto usunąć Facebooka, aby zobaczyć jak dużo wolnego czasu marnujemy przez media społecznościowe i wykorzystać go w lepszym, konstruktywnym celu. Osoby, które usunęły Facebooka twierdzą, że po czasie stały się spokojniejsze, mniej zestresowane, a także odnalazły więcej czasu dla samych siebie!

Tekst: Gracjan Dondajewski

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News