Nowe badania sugerują, że MDMA może być stosowane w leczeniu alkoholizmu

Żółte tabletki

Najnowsze badania przeprowadzane przez psychiatrów sugerują, że stosowanie ecstasy w terapii leczenia alkoholizmu, może przynieść lepsze efekty niż dotychczasowe formy leczenia.

Psychiatrzy testują stosowanie małych dawek MDMA połączonych z psychoterapią. Po testowych, 9-miesięcznych badaniach stwierdzili, że połowa osób biorących udział w badaniu pozostała w stanie całkowitej trzeźwości, a tylko jeden pacjent doświadczył pełnego nawrotu nałogu.

Statystyki pokazują, że 8 na 10 osób poddawanych standardowemu leczeniu, wraca do picia alkoholu w ciągu 3 lat. W przypadku metody leczenia niewielkimi dawkami MDMA nie zgłoszono żadnych problemów fizjologicznych ani psychologicznych.

Badania zostały przeprowadzone przez lekarzy z Imperial College London. Do tej pory w badaniu wzięło udział 11 osób. Pierwszy etap miał na celu odwodnienie, że terapia jest bezpieczna. Jak mówią psychiatrzy, uzależnienie od alkoholu jest często w pewnym stopniu powiązane z traumą z dzieciństwa, dlatego MDMA może być skuteczne jako metoda leczenia, ponieważ selektywnie osłabia reakcję strachu.

MDMA było wcześniej stosowane w psychoterapii już w latach 70. XX wieku w USA. Rzecznik rządu powiedział: Mamy wyraźny system licencjonowania, wspierany przez ustawodawstwo, który pozwala na przeprowadzanie legalnych badań w bezpiecznym środowisku, jednocześnie gwarantując, że narkotyki nie będą niewłaściwie wykorzystywane i nie dostaną się w ręce przestępców.

Czytaj również:
Mężczyzna faszerował kolegów w pracy LSD, by wyeliminować „złą atmosferę”
W trosce o środowisko, diler postanowił dostarczać narkotyki w eko-opakowaniach

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News