Chłopi – nadchodzi malowany film twórców Twojego Vincenta

chłopi film

Twój Vincent okazał się ogromnym sukcesem, a jego twórcy szybko podjęli pracę nad nowym projektem. Już w październiku będziemy mogli podziwiać efekty ich poczynań i zobaczyć, jak z powieści Chłopi uczynili widowisko malarsko-filmowe.

Jeśli podobał się wam Twój Vincent, to Chłopi zapewne również was urzekną.

Fenomen animacji malarskiej

Nie można zaprzeczyć, że Twój Vincent jest do tej pory jedną z najbardziej intrygujących animacji pod względem technicznym. Przy filmie pracowała rzesza artystów-malarzy, którzy po prostu malowali kolejne kadry. W efekcie stworzyli produkcję, która nie tylko porusza fabularnie, opowiadając o losach Vincenta Van Gogha, ale przede wszystkim jest istnym dziełem sztuki.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Nie dziwią w związku z tym nominacje do licznych nagród – film walczył o Złote Globy i Oscara, ma na koncie również 2 Orły (za montaż oraz scenografię). Przy animacji pracowało 125 malarzy, w dużej mierze polskich, którzy starali się odwzorować charakterystyczny styl Van Gogha.

Chłopi na wielkim ekranie

Twórcy Twojego Vincenta nie przestają zachwycać. O tym, że za pomocą animacji malarskiej powstaną Chłopi, było głośno już jakiś czas temu. Niedawno poznaliśmy jednak konkretną datę – ta oryginalna ekranizacja powieści Reymonta ukaże się na ekranach kin już 13 października tego roku.

Jak obiecuje dystrybutor Twojego Vincenta i Chłopów, Next Film:

Monumentalne dzieło Władysława Reymonta przepełnione jest kwiecistymi opisami przyrody. Film zostanie zrealizowany na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski, które idealnie oddaje nastrój powieści. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski.

Usłyszymy również muzykę skomponowaną przez Łukasza L.U.C. Rostkowskiego, który w trakcie jej tworzenia dysponował słowiańskim kolektywem muzyków folkowych. Oznacza to, że poza sielskimi obrazkami usłyszymy również klasyczne instrumenty ludowe, co z pewnością wpłynie na klimat.

Twórcy zapowiadają również położenie nacisku na rolę kobiet w fabule filmu:

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

Możemy już zobaczyć teaser Chłopów, który wygląda… cóż, obłędnie.

Zobacz także: Jakub Żulczyk zapowiada kontynuację “Ślepnąc od świateł”

Jakub Żulczyk zapowiada kontynuację „Ślepnąc od świateł”

5/5 - (6 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News