Netflix rozszerza uniwersum „Przeznaczenie: Saga Winx” o 2 książki

Netflix rozszerza uniwersum „Przeznaczenie Saga Winx” o 2 książki
Logo serialu „Przeznaczenie Saga Winx”

Wielkimi krokami zbliżają się nowe odcinki serialu fantasy „Przeznaczenie: Saga Winx”, którego pierwowzorem jest słynna włoska animacja „Klub Winx”. Podobnie jak wytwórnia Rainbow, Netflix postanowił rozszerzyć produkcję o książki. Z tej okazji Wydawnictwo Young Feeria przygotowało dla fanów dwie powieści rozwijające wydarzenia z pierwszego sezonu, które ukażą się we wrześniu.

„Przeznaczenie: Saga Winx” – o serialu

Premiera serialu, którego fabuła oparta jest na animowanej produkcji studia Rainbow emitowanej od 2004 roku – „Klub Winx”, odbyła się na platformie streamingowej Netflix 22 stycznia 2021 roku.

To składająca się z sześciu odcinków opowieść o grupie nastoletnich wróżek uczących się panowania nad swoimi czarodziejskimi mocami oraz odkrywających pełen sekretów świat magii w wyjątkowej szkole z internatem noszącej nazwę Alfea. Bloom, Musa, Aisha, Stella i Terra szybko zaprzyjaźniają się, aby wspólnie rozwijać swoje talenty, walczyć z potworami i poznawać tajemnice Innoświata.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W rolach głównych występują: Abigail Cowen, Hannah van der Westhuysen, Precious Mustapha, Eliot Salt, Elisha Applebaum, Sadie Soverall, Freddie Thorp, Danny Griffin, Theo Graham, Jacob Dudman oraz Eve Best.

Cykl książek „Saga Winx”

Podobnie jak w przypadku serii „Stranger Things” wydawnictwo młodzieżowe Young Feeria umożliwi polskim fanom serialu „Przeznaczenie: Winx Saga” głębsze wniknięcie w magię żywiołów jak i tajemnice Innoświata.

„Ścieżka wróżek. Przeznaczenie” Ava Corrigan

Premiera: 7 września 2022

Netflix rozszerza uniwersum „Przeznaczenie: Saga Winx” o 2 książki
„Ścieżka wróżek. Przeznaczenie” Ava Corrigan

Pierwsza powieść  rozgrywa się w czasie pierwszego sezonu serialu. Uzupełnia go o wątki, które nie pojawiają się w odcinkach. Lektura tej książki wzbogaci czytelnika o nowe informacje o ulubionych bohaterkach oraz przedstawi nowe postaci, dla których zabrakło czasu ekranowego.

To nie tylko powieściowa wersja pierwszego sezonu, to znacznie bardziej szczegółowa opowieść o szkole magii Alfea, w której uczą się studenci z różnych wymiarów pragnący dowiedzieć się, jak odkryć i kontrolować drzemiące w nich czarodziejskie moce.

Dzięki książce poznajemy bliżej główne bohaterki serialu: Aishę uwielbiającą sport wróżkę wody; nieśmiałą Terrę zafascynowaną światem roślin; introwertyczną Musę odczuwającą nastroje otaczających ją osób; zainteresowaną modą wróżkę panującą nad światłem Stellę oraz Bloom, która właśnie dowiedziała się, że jest wróżką i to władającą ogniem.

Nastolatki próbują odnaleźć się w szkole, znaleźć przyjaciół oraz kontrolować swoje moce, co jest trudne, gdy pradawne zło pojawia się w lesie tuż obok szkoły.

„Rozpalając ogień. Przeznaczenie” Sarah Rees Brennan

Premiera: 28 września 2022

Netflix rozszerza uniwersum „Przeznaczenie: Saga Winx” o 2 książki
„Rozpalając ogień. Przeznaczenie” Sarah Rees Brennan

Prequel „Ścieżki wróżek. Przeznaczenie” odkrywa przed czytelnikiem to, co działo się przed pierwszym sezonem, a mianowicie losy Stelli, Terry, Skya, Rivena, Aishy, Musy oraz życie Bloom w świecie zwyczajnych ludzi. „Rozpalając ogień. Przeznaczenie” wyjaśni niejedną zagadkę magicznego Innoświata.

Powieść ta przedstawia dzień otwarty w starych murach Alfei od lat gromadzącej czarodziejki oraz czarodziejów posiadających magiczne umiejętności, takie jak: odczytywanie ludzkich myśli czy władanie żywiołami. Zwiedzanie szkoły wzbudza wiele emocji – Aisha za wszelką cenę chce udowodnić, że doskonale nadaje się do tej Alfei, Musa jest pełna obaw i wątpi, czy odnajdzie się w świecie czarodziejów. Jak potoczą się losy wróżek?

Rozwinie się również wątek Bloom, outsiderki, która zostanie zmuszona, aby poznać prawdę o swoim pochodzeniu, przeszłości oraz zmierzyć się z nowymi wyzwaniami jak i nauką samokontroli.

Wrzesień miesiącem Winx

Poza książkami rozszerzającymi uniwersum serialu 16 września 2022 roku na platformie streamingowej Netflix zadebiutuje drugi sezon „Przeznaczenie: Winx Saga”.

Bohaterki będą musiały ponownie odnaleźć się w szkole prowadzonej przez nową dyrektorkę Alfei. Kiedy czarodziejki zaczynają znikać w nocy, Bloom i jej przyjaciółki odkryją niebezpieczne zagrożenie czające się w cieniu, które będą musiały powstrzymać, zanim zaatakuje Innoświat.

Do obsady drugiego sezonu dołączyli: Miranda Richardson, Daniel Betts oraz Paulina Chavez, która zagra wróżkę o imieniu Flora znaną z serialu animowanego.

Nowe odcinki będą mroczniejsze i bardziej tajemnicze niż poprzednie. Pojawi się jeszcze więcej magii, scen akcji oraz pięknych krajobrazów.

Tekst: M. M.

Zobacz również: Anonimowy artysta tworzy miniaturowe domy dla wróżek

Anonimowy artysta tworzy miniaturowe domy dla wróżek

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News