Anonimowy artysta tworzy miniaturowe domy dla wróżek

Miniaturowe domki w lesie

Mieszkańcy wyspy Man odkryli ostatnio, że w przestrzeni miejskiej oraz w tamtejszych lasach, zaczęły się pojawiać tajemnicze, miniaturowe domki.

Pierwszy z nich pojawił się raptem kilka tygodni temu. Każdy wygląda tak, jakby został przygotowany dla społeczności wróżek, albo innych miniaturowych stworków. Chociaż tożsamość twórcy nadal nie jest znana, wiadomo, że odpowiada za nie ktoś, kto ukrywa się na Instagramie pod pseudonimem Anonymouse MMX.

Domki pojawiły się w czterech miejscach wyspy, każdy z nich ma mniej więcej 30 centymetrów długości. Musicie wiedzieć, że Wyspa Man jest znana ze swojej różnorodnej kultury i fascynującego dziedzictwa zbudowanego na legendach i opowieściach ludowych o gigantach i wróżkach. Wróżki, a dokładniej nazywane The Little People, Little Ones albo Little Fellows wedle wierzeń towarzyszyły ludziom w codziennych sprawach, a wiele przesądów z nimi związanymi funkcjonuje do dzisiaj.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

W przeciwieństwie do wróżek z angielskich bajek te są psotnymi i złośliwymi stworzeniami i należy je traktować z najwyższym szacunkiem. A oto seria zdjęć przedstawiająca tajemnicze, miniaturowe domy.

https://www.instagram.com/p/Bp82IO7ntsC/

https://www.instagram.com/p/Bp6J7wFHwWT/

https://www.instagram.com/p/BpR47g4nT2x/

https://www.instagram.com/p/BpHHOfAHB7h/

https://www.instagram.com/p/Blv21RJnef2/

https://www.instagram.com/p/Bkimb9OHjth/

https://www.instagram.com/p/Bc18ecCHmwN/

https://www.instagram.com/p/BTPKC_Ah0sh/

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News